škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

BP Ultimate Benzin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;518568
Evet anlaşıldığı üzere kimsenin bu yakitla tecrübesi olmamış :)

2 gün önce Bp den benzin almış babam ve özellikle Shell 95 oktandan başka alma dememe rağmen itinayla opet tp bp po gibi firmalardan yakıt alıyor her neyse sonuca geleyim.. Ben shellden depoyu fullediğimde ibre hiç kımıldamadan 160 170 km yol gidebiliyorum ve agresif kullandığımda bu rakam 140 150 oluyor.. Bpden alınan yakıt ile bugn 90 100 arası gittim ve 90 km sonunda ibre düşmeye başlamıştı.Bakalım babama yine söyledim shell dışından başka bi yerden artık alma diye ama fanatikliğin gözü kör olsun ben sarı kırmızı gördüğüm için para veresim gelmiyor diyor :) Shell Vpower da çabuk bitiyor o yüzden normal 95oktan tercihimdir. 8 ayda 25 bin km yapmış biri olarak her türlü yakıtı kullandım o yüzden net konuşabilirim :)

Çevrimdışı Elemental

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yahu ben de hep shell den aliyorum normal fuelsave. 2-3 seferdir v power nitro veriyor. Arada 2 kurus fark oldugu icin iyisi olsun diye aliyorum.  Katkiliymis enjektorleri temizliyormus falan. Fakat daha hizli bitiyor ve yakit tuketimim artti. Demek ki bundan kaynakli. Normal fuelsave daha iyi o zaman katkililardan?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518582
Tostos guzel olmus. 1.8 stroker taktiniz mi peki? Setup tam olarak nedir?

standard 1.6 üzerine çalıştık, bir nevi makyaj yani uygulananlar petronix elektronik ateşleme, weber 40IDF karbüratör, yağ filtresi.

bu günkü kullanımım sonrası karbüratörleri sökmeye karar verdim nedeni ise insanı gaza getiriyor, hızlanması ve gidişi çok fazla tatlı oldu sesi ayrı bir keyif katıyor, tabi bunları yapınca durmakta gerek önlerdeki diskler frenlemede yetmedi. en hassas konuda hanım bu değişimi sevmedi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Elemental;518616
Yahu ben de hep shell den aliyorum normal fuelsave. 2-3 seferdir v power nitro veriyor. Arada 2 kurus fark oldugu icin iyisi olsun diye aliyorum.  Katkiliymis enjektorleri temizliyormus falan. Fakat daha hizli bitiyor ve yakit tuketimim artti. Demek ki bundan kaynakli. Normal fuelsave daha iyi o zaman katkililardan?

İyi kötüden ziyade tüketim öncelikse fuel save, performans öncelikse v power denebilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;518711
standard 1.6 üzerine çalıştık, bir nevi makyaj yani uygulananlar petronix elektronik ateşleme, weber 40IDF karbüratör, yağ filtresi.

bu günkü kullanımım sonrası karbüratörleri sökmeye karar verdim nedeni ise insanı gaza getiriyor, hızlanması ve gidişi çok fazla tatlı oldu sesi ayrı bir keyif katıyor, tabi bunları yapınca durmakta gerek önlerdeki diskler frenlemede yetmedi. en hassas konuda hanım bu değişimi sevmedi :)

Elektronik atesleme icin favoriti cok kullandik bizde tostosta :)

Duzgun gazlarsaniz bisey olmaz dursun karb lar yaa :) karburatorLER yani boru mu :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518729
Elektronik atesleme icin favoriti cok kullandik bizde tostosta :)

Duzgun gazlarsaniz bisey olmaz dursun karb lar yaa :) karburatorLER yani boru mu :)

gerçekten LER süper oluyor :) bide km 1 lira yakmasalar :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518729
...Duzgun gazlarsaniz bisey olmaz dursun karb lar yaa :) karburatorLER yani boru mu :)

Çifter boğazlı çift Weber öyle mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518744

Abi sen ne diyor ben anlamadi? :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518747
Tostos' un karbüratörlerini diyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;518744

evvet aynen öyle :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518747

hep jettamı konuşulacak :)  :dede:

Çevrimdışı Emre14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;518583
2 gün önce Bp den benzin almış babam ve özellikle Shell 95 oktandan başka alma dememe rağmen itinayla opet tp bp po gibi firmalardan yakıt alıyor her neyse sonuca geleyim.. Ben shellden depoyu fullediğimde ibre hiç kımıldamadan 160 170 km yol gidebiliyorum ve agresif kullandığımda bu rakam 140 150 oluyor.. Bpden alınan yakıt ile bugn 90 100 arası gittim ve 90 km sonunda ibre düşmeye başlamıştı.Bakalım babama yine söyledim shell dışından başka bi yerden artık alma diye ama fanatikliğin gözü kör olsun ben sarı kırmızı gördüğüm için para veresim gelmiyor diyor :) Shell Vpower da çabuk bitiyor o yüzden normal 95oktan tercihimdir. 8 ayda 25 bin km yapmış biri olarak her türlü yakıtı kullandım o yüzden net konuşabilirim :)

Bende uzun yolda (erzincan - antalya) shell nitro kullandi150km de dolu depoda kımıldama yoktu performansta iyiydi şehir ici de 95oktan yeterlidir

Çevrimdışı Emre14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;518583

Bende uzun yolda (erzincan - antalya) shell nitro kullandi150km de dolu depoda kımıldama yoktu performansta iyiydi şehir ici de 95oktan yeterlidir