škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ari Vatanen-Pikes Peak (Pug 405 T16)

Ziyaretçi · 25 · 7416

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
(öncekii forumumuzda vardı, burda yine ekliyorum)

yer Colorado'daki Pikes Peak tepesi...

belkide dünyanın en son tırmanılacak parkurlarından biri, en ufak hata ölüme götürür. düşmeye başladın mı 2 saat düşersin, içerde kalpten gidersin :D

karşıdan gelen güneş, hep aynı renkteki, fon yapıp seçmenizi sağlamayacak bi zemin...

ve adamın altında tazı gibi sağa sola saldıran 4 tekerlekten çekişli 405 T16 canavarı...

ayrıca kısaltılmış direksiyon, ve asla hidrolik değil, o nası bi hakimiyet....!

Ari Vatanen hakkında bi kaç bişey söliyeyim, kendisi Avrupa parlementosunda bundan bi kaç sene evvel olacaktı kanımca, TR nin AB ye girmesi için sıkı destek verenlerdendir. :)

çok delikanlı adamdır, hatta bi lafı vardır;

bir zamanlar genç ve hızlı bir pilottum, şimdiyse sadece hızlı bir pilotum"

:lol: :lol: :lol:

ayrıca eksisozlukte yazar, buraya çalıntılıyorum;

1985 yılı monte carlo rallisinde, peugeot 205 t16 ralli otomobilyle, 9. etap sonrasında en yakın rakibi ve bu ralliyi ardarda 4.kez kazanmayı hedefleyen audi quattro pilotu walter röhrl'ün önünde yarışı götürürken, co pilotu terry harryman yaptığı büyük hata sonucu zaman kontrole 4 dakika erken girerek 8 dakika ceza almış ve walter röhl'ün 4.5 dakika gerisine düşmüştür.
ancak bu büyük şoku hemen atlatmış herzamanki gibi gaz pedalını döşemeye kaynaklaması sonucunda tüm dünyayı komaya sokmuş ve rakibine 5 (beş) dakika fark atarak ralliyi lider olarak tamamlamıştır.sonucunda peugeot'un o zamanki takım patronu jean todt gözyaşlarını tutamamıştır.

:) :)

işte uçan Finli, ve bir çok ödülü silip süpürmüş aracı, ve ödüllü kısa filmi... tabi rekor olduğunu sölememe gerek yok.

http://www.dailymotion.com/video/xzs5x_ari-vatanen-pikes-peak-record-du-mo_auto
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2009, 17:44:26 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videoyu yarın izleyeceğim.Paylaşım için Teşekkürler.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mükemmel bi video... heyecan budur işte, uçurum kenarında korkmadan gaza bas basabiliyosan.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
gerçekten inanılmaz. araba benle yaşıt, o dönemin teknolojisi, daha doğrusu teknolojisizliği, hayvan gibi motor, başka hiç bişey yok hükmetmene yardımcı, sadece pilotaj, saf...!

vitesesde dikkat, şimdiki ralli araçlarındaki gibi değil.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2009, 19:22:07 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav abi bende bunlara acıyorum durdukları yerde arabaların canına okuyorlar :kiki:

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan G25 i parçalarsam senden bilirim ona göre :kiki:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;47949
pahalıda bişeydir o yav :D

600 tl cik :D:D

Adamın bileği bayağı sağlam virajları süper alıyo kontraları felan 10 numara..

Yanlız dikkatimi çekti tampon altı rüzgarlığı çok sakat mazallah viraj içinde kayaya felan takılsa nanay direk :D

Bu işte direksiyon becerisinde ken block ve tiff needell da bayağı başarılı bana göre..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ken bılohu geçecen.... aynı sahneyi 500 kere deneyip, en iyilerini tek tek toplayıp, montajla parçala bitiştir falan geeeeç.... çocuk kandırmaca o.

kıralı budur, ölümle dansdır!

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tommi amca, ari amca bunlar USTA, o keny falan bunlara hasta ;)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ari Vatanen, rahmetli Colin McRae insanını ''it'' diye severdi... kimsede gık demiyordu.