škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2. Vitesten 3. Vitese Geçişte Titreme-DSG

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şanzımanın izin veriyorsa boşver sen devam et Boşa almalara

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;519683
Şanzımanın izin veriyorsa boşver sen devam et Boşa almalara
Mustafa bey devam ederim ben, ancak Siz neden böyle tutarsız yanıtlar veriyorsunuz?
Ne yazdım ki Sizi kızdırdım?
Var mı bir açıklamanız, yok mu?

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kardeşim ben senin yerinde olsam şu An servisi ararım ustaya sorarım eğer birey olmaZ böyle yapmaya devam edin derse konu senin açından kapanmıştır yok yapmayın derse mekanik olarak detaylandırırmısn dersin 3 gün sonra dsg arıza verince iş işten geçer bu arada usta böyle yapın ser seni ikna ederse buraya yaz bende yazdıklarımı geri alayım

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;519657
1. Araba hareket halinde iken Boşa almak
2. Araba Öne veya arkaya hafif meyil yaparken araba tam durmadan tam ters yönde vites değiştirmek
3. Araba duruyorken N den bir anda d veya s e Alıp gaza köklemek
4. Yokuş yukarı şanzımanı çok fazla kararsız bırakmak
Tofaş Kuş serisinin diferansiyel ve şanzımanlarındaki ötmelerin sebebi zaten bu hareketlerdir.:wnk: Bu hareketler manuel viteste bile yapılmamalı.
Alıntı yapılan: Levcho;519679
Özellikle birinci maddede yazdıklarınızı mekaniksel olarak destekler misiniz?
Neden boşa alınmamalı? Şanzıman buna izin veriyorsa ne sorun olabilir, sorun nerde olabilir?...
http://www.skodaturkey.com/showpost.php?p=519636&postcount=15
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;519696
Kardeşim ben senin yerinde olsam şu An servisi ararım ustaya sorarım eğer birey olmaZ böyle yapmaya devam edin derse konu senin açından kapanmıştır yok yapmayın derse mekanik olarak detaylandırırmısn dersin 3 gün sonra dsg arıza verince iş işten geçer bu arada usta böyle yapın ser seni ikna ederse buraya yaz bende yazdıklarımı geri alayım

bence ortamın gerilmesine gerek yok. isteyen malını istediği gibi kullansın ama forumun amacı da faydalı bilgi üreterek bunu paylaşmak olmalı.

araçla ışıklarda durmak üzere ben de zaman zaman 20 km/h hızdan itibaren boşa alıyorum çünkü araç frene bassam da gitme eğiliminde oluyor. yüksek hızlarda boşa almak zaten yakıt israfına yol açacaktır. nacizane fikrim budur.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AND ın kontrolünden tatmin olmadığım için bugün EFE ye götürdüm aracı. görevli arkadaş "AND a göstermişsiniz" dedi. ben de "evet, kontrol ettiler ama içime sinmediği için getirdim." dedim.

ustayla beraber kısa bir tur yaptık araç titremedi, ben diyorum ki sakin kullanımda yoğun trafikte yapıyor. tabi bu ustalar sert kullanmayı seviyorlar. yok abi birşeyi geçişer bile hissedilmiyor dedi. ben de AND a götürdüm orda ha bire titredi ordaki usta normal dedi bana normal gelmiyor dedim. abi yapcak bişey yok dedi. eee bi gün elimize alırsak şanzımanı napcaz dedim. o da AND a götürcen abi dedi. araç gerçekten titremediği için de birşey diyemedim. sonra çıktım servisten eve yaklaştığımda yine hafiften başladı. neyse.

ben hastalık hastası, pimpirikli biri değilim araçta sorun olmadığına inansam zaten kimsenin vaktini almam. kendi vaktim de önemli sonuçta. ama şunu gördüm siz bakımlara A servisine gidiyorsanız diğer B servisi isminizi çiziyor, ben EFE nin tavırlarından ve laflarından bunu gördüm.

şimdi hiçbirşey olmamış gibi aracı kullanıcaz yapacak birşey yok. zaten bir haftadır yoğun trafikte düşük hızlarda S modda kullanıyorum ve hanıma da öyle tembihledim. o zaman zaten titremiyor.

kıssadan hisse tecrübelerimden anladığım, arabanın bi yeri patlayana kadar servistekilere göre herşey normal, patlayınca da yüksek oranda kullanıcı hatası...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;519688
Mustafa bey devam ederim ben, ancak Siz neden böyle tutarsız yanıtlar veriyorsunuz?
Ne yazdım ki Sizi kızdırdım?
Var mı bir açıklamanız, yok mu?

Güvenlik sınırları içinde boşa atılabilir VW yelken modu altında bu yöntemi kullanıyor,hareket halinde ayağını gazdan çekince şanzıman kendini başa alıyor gaza basınca vitese geçiyor, amaç motor freni yapmadan araç kendi ağırlığı ile daha uzun mesafe gitmesi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;520412
Güvenlik sınırları içinde boşa atılabilir VW yelken modu altında bu yöntemi kullanıyor,hareket halinde ayağını gazdan çekince şanzıman kendini başa alıyor gaza basınca vitese geçiyor, amaç motor freni yapmadan araç kendi ağırlığı ile daha uzun mesafe gitmesi
Gazdan ayağı çekince vitesi boşa mı alıyormuş DSG? İlk defa duydum bunu ve bence hiç matıklı değil zira boş viteste tüketim var. Viteste iken tüketim yok.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520515
Gazdan ayağı çekince vitesi boşa mı alıyormuş DSG? İlk defa duydum bunu ve bence hiç matıklı değil zira boş viteste tüketim var. Viteste iken tüketim yok.

VW nin szlüğünden serbest sürüş modunu okuyabilirsiniz.
donanımhaberde tiguan forumunda s.s.modunu kullananlar var ve başarılı yakıt ortalamalarına sahipler

http://binekarac.vw.com.tr/volkswagen-sozluk.aspx

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;520519
VW nin szlüğünden serbest sürüş modunu okuyabilirsiniz.
donanımhaberde tiguan forumunda s.s.modunu kullananlar var ve başarılı yakıt ortalamalarına sahipler

http://binekarac.vw.com.tr/volkswagen-sozluk.aspx
Her otomatik olan modelde mi var bu özellik peki?
Ana! Bayağı bayağı boşa alıp arabanın süzülmesini sağlarsınız diyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520528
Her otomatik olan modelde mi var bu özellik peki?
Ana! Bayağı bayağı boşa alıp arabanın süzülmesini sağlarsınız diyor.

çoğu modelinde var sanırım.
boşa atmayı düşünen var mı :D. önceki aracım 85000 de idi belki 30000 boşta geçmişimdir, buda 15000 de 1000 km yi bunda'da boşta geçmişimdir
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 00:29:01 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı octavia-071

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu titreme bende de var.1 ay önce servise götürdüm bakım için şikayetimi söyledim DSG ye güncelleme yaptılar ama sonuç aynı. Değişen hiç bir şey yok
Çok dir yokuşlarda daha da belirgin titriyor.
Yarin tekrardan ser ise götürecem yine.
Aracım daha 30,000 km de.

Çevrimdışı Referee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu titremenin nedeni yanlış kalibrasyon araba 1100 ya da 1200 de 2. vitese geçiyor 2.vitesde 900 devirden başlıyor ve durmadan 1.vitese düşmüyor dolayısıyla titriyor yani yarım kavrıyor ve dsg biraz fazla trafikte kalırsanız 45-50.000 de bitiyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 nci viteste titreme olması normal ama 2 nci viteste varsa sorunlu

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 bin bakım için bu pazartesi gittiğimde yeniden şikayetimi bildirdim. bu süreçte de genelde düşük hızlarda veya kalkışlarda manuel veya S modda kullanmaya özen gösterdim.
şikayeti bu sefer dikkate almış olacaklar ki cumartesi günü rendevu verip bazı testlerin yapılacağını belirttiler. bakalım ne olacak.
son durumu burda paylaşırım.
Referee nickli arkadaşımızın tespiti bence de doğru. araç 5-10 km hıza ulaşınca hemen 2. vitese geçiyor ama yavaşlama olunca tekrar 1 e atmıyor. dolayısıyla da araç çekmeyince titriyor.