škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

özaydın skodadan uzak durun !!

onur06 · 69 · 22612

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yeşil R53;520161
Valla hocam orda gördüğüm tek bi bayan vardı o da kasko falan yapıyordu o mu bilemedim. Ben genelde bayandan alışveriş yapmıyorum, olsaydıda tercih etmezdim açıkçası. Avek' i genel olarak sevmem çok şikayet okuyorum özellikle boyalı araba satıyorlar diye. Özellikle ben avek'e yakın oturuyorum mahallede bi kardeşimiz bir süre orda çalıştı bir hikayeler anlatıyor burda yazsam vatandaşın nutku tutulur. Bende boya makinasıyla gittim aracımı teslim almaya kendim boyasını inceledim öyle aldım. Ama deniz kray çok uğraşıyor skoda için çok emek harcıyor orda. Gerçi hedefleri var ama olsun emeği göz ardı edilmicek kadar var.

Doğrudur abi tesadüfen bende aracı ilk bağladığım da sonradan yükselene gitmeden önce kapının önünde arkadaş ile sigara içiyorduk sıfır arabaları patinaj çeke çeke çıkarıyorlar yukarı arkadaş dedi bana hatta eminmisin buradan almak istediğine bak benim gözüm tutmadı dedi hatta.

Evet deniz kray benide tanır gerçekten kendisi iyi bir insan olarak severim.Çok ilgili emek harcıyor diğerleri çok suratsız alırsan almazsan alma havasındalar.Kapının girişinde sağ tarafta oturuyor sarışın bir bayan olması lazım belkide şikayetim üzerine işten çıkarılmış olabilir emin değilim çünkü başıma gelen olaylar affedilir cinsten değildi.Sonra avek in müdürü aradı beni biz yolumuza devam edip etmeyeceğimize merve hanımla karar veririz bu ilk hatası değil çünkü falan dedi sonrasında zaten yolum düşmedi düşsede kapısından içeri bile girmem artık.

Çevrimdışı Cemil aydın

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur06;518631
ötv ve kdv yi eksik ödeyip oradanda kar yapıyorlar 3700 tlnin vergisini  kaçırdılar. 53700 e aldım 50500 tl eft 3200 ü  nakit elden aldılar ispatlayamasın diye.

Arkadaşlar İlk sözleşmede aracın fiyatını tüm masraflar dahil şişiriyorlar. Fatura kesildiğinde araç fiyatı düşük gözüküyor. Mtv plaka trafik tescil ve komisyon eklense bile ilk sözleşme fiyatına ulaşmıyor.olaki fiyat garantisi verilmiyor fakat fiyatlarda değişiklik yoksa sanki fiyat garantisi verilmiş gibi ilk sözleşme üzerinden kampanya indirimini düşerek ödeme istiyorlar. Fatura ile ödeme aradaki fark nedir dediğimde bana araç üzerinde gelen demirbaş olan paspasları ve ilk yardım çantasını söylüyor. Faturada yazmayan ama fatura kapsamı olan araca ait olan parçaları sırf para iadesi yapmamak için gider göstermeye çalışıyorlar.bana fatura edecekleri günü merakla bekliyorum, cesareti varsa e fatura kessinler. Bu noktada gümrükten beyan edilmeden çekilen eşyanın satışı anlamına gelir. Bu durum doğuş gurubunu ciddi ciddi bağlar.bu durumu doğuş gurubuna iletmeme rağmen sağolsun körler sağırlar birbirini ağırlar oldu.daha dönen yok. Merakla bekliyorum. İnsanları kandırmanın ne lüzumu var. Bu kadar şikayete rağmen bayilik dondurulmuyorsa yazık.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;519975
Bende size tavsiye Avek Skoda dan uzak durun kesinlikle arkadaşlar.Piyasanın en az 1.000 Tl üstüne satıyorlar.Kapı gibi ispatlı Dodları çok acımasız ben yükselen dod a leon verip fabia aldım yerine aynı arabaya avek 54.500 veriyordu yükselen 57 bin verdi.

Sonra satış temsilcisi ile girdik birbirimize telefonda kapora bağlamıştım fabia için yok işte geri dönüş ü size 15 günü bulur bilmem ne dedim nakit verdim elden banka hesap numarası verdi o biçim giriştik birbirimize aradım doğuşu 1 saat sonra para yı gidip elden aldım satış müdürü var ender bey yok biz mafyamıyız bu kadar boğazımıza niye yapışıyorsunuz dedi yükselenden alıyorum aracı var mı diyeceğiniz dedim ? Yükselen kapora bekliyor diğer tarafta ortalık karışmış zaten.

Adamla burun buruna geldik arkadaş tuttu hadi çıkalım boşver diye adam elimde kalıyordu sonra satış danışmanı beni leon araçtan dolayı uzatılmış garantiden dolandırmış 2.500 TL kadar sonra onun için bir kavga daha çıktı yükselen e gittim yok diyor avek var diyor.Yükselendeki  can bey kendisi çok sağolsun beni bu durumdan çekti avek in elinden kurtardı böyle rezil bir yer görmedim ben hayatımda ömrümde.Sonra tekrar gittik ender bey e dedim uzatılmış garanti yokmuş para nerde yok araba nerde yok hesabı repliğine döndü sinirden başladım gülmeye :D

Bu sefer ses tonum fazla çıktı showroomda artık patla noktasına gelmişim benim sesimden rahatsız olanlar tartışmadan showroom dan çıkmaya başlıyor.Tekrar çıktım avekten yükselene geçtim.

O arada yükselende vdf bölge sorumlusu oradaydı adamla yüz yüze görüştüm avek hakkında tutanak açtılar hala ben arabayı yükselenden aldım 1.5 ay geçti avek furyası sürüyor.Bakalım bu böyle bitmeyecek tüm paraları aldım ama daha çok canlarını yakacağım benim babam avukat hertürlü hak iddaa ederiz para ödemek ile iş bitmiyor dedi.

Avekle aynı sorunu bnde yaşadım. Golf için anadolu yakasından kalkıp bayiye gitmiştim. Eksper koltuğundan kalkıp gelmeye zahmet etmedi. Telefondan satış temsilcisine fiyat verdi. İsmi yanlış hatırlamıyorsam murat beydi. Sahibindene bakıp, 10.000 tl düşüğünü çekti. 37.000 tl fiyat verdi arabama bn de kızıp, çıktım bayiden. Erya skoda bayisine gittim. Onlarda dodla çalışıyorlardı. Aracımı 42.500 tl ye saydılar ve octavia aldım. İyiki octavia almışım diyorum :gut:

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslae bence kotu satis yapan bayileri teknik serviste kotu hizmet veren bayileri bir konu acarak ifsa edelim ki insanlar o bayilerden alim yapmasin bu sayede onlarda hizmetlerini gozden gecirir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
iyi hizmet verenleride ifşa edelim millet meyvesini yesin :)
Trabzon CKR tek geçerim

Çevrimdışı umut.demirci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Dün Özaydın Otomotivden Murat Köse adlı satış danışmanından Octavia 1.2 TSI 110bg Manuel araç satışını yaptık.
Aslında bir gün öncesinde almıyordum. Mevcut aracıma biçilen değerde 1000 TL için anlaşamadık. Ancak akşam eşim çok ısrarcı olunca bir kez daha gittik. Bu arada araçta gemiden bayiye gelmişti. Bayidede görmüş olduk. Aracın arka bağajında bağaj koruyucu vardı, bunu gördüğüm için artık bunu yok sayamazlar. Fatura olayınıda bakacağım. E-fatura gönderilecek. İşim gereği mevzuatıda çok iyi biliyorum bundan dolayı onlar çakallık yaparsa sağlam bir kayaya çarpacaklarını söyleyebilirim.

Çevrimdışı qbil

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bagaj koruyucu olarak gördüğünüz çift taraflı bagaj havuzudur bir tarafı keçe diğer tarafı kauçuk...

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ailemizin 2. Aracı olarak Skoda Fabia’mızı katmış bulunuyoruz. Diğer aracımızda Skoda Citigo. Her iki aracı da Özaydınlı’dan almış birisi olarak sanırım yorumlarım 2 kat gerçekçi olacak :)

Her şeyden önce bu firmayı değerlendirirken servis ve satış bölümünün birbirinden ayrılması gerek diye düşünüyorum. Zaten diğer yorumlarda da okuduğum üzere arkadaşların önemli bir kısmı servis hizmetlerinden memnunlar. Ben de aynı şekilde servis bölümünü kullandım ve hizmetten memnun kaldım.

Ancak firmanın hem sıfır hem de 2. El satış mantalitesini ciddi olarak gözden geçirmesi lazım diye düşünüyorum. İlk aracımı alırken sahibinden.com’da Citigoyu görmüş ve uygun fiyatı sebebiyle almak istemiştim. Biliyorsunuz 2. El bölümüne bakan kişi (ismi lazım değil) ile aracı almak için gidip görüştüğümde, citigo’ların bir süre sonra yetkili servisler tarafından çağırılıp asg şanzıman beyni ve bazı parçalarının değiştirildiğini, bu araçta da benzer işlemlerin yapılıp yapılmadığını sordum. Çünkü aracın 2 ay içinde garantisi bitiyordu ve daha sonradan yapılacak bu değişim işlemleri ücrete tabii idi.

Yetkili kişi araçta tüm değişikliklerin yapıldığını ve hiçbir eksiğinin bulunmadığını söyledi. Aracı teslim aldım ama içime de bir kurt düştü. Yüce otoyu arayıp şasi ve motor numaramı verip sorgulama yaptırdım. Bu sorgulamada aracın gerekli servis güncellemelerini almadığı ortaya çıktı. Yani bana yanlış bilgi verilmişti. Bir hafta sonu servise giderek gerekli değişiklikleri ücretsiz olarak yaptırdım.

Geçenlerde bir arkadaşım rapid arıyordu. Özyadınlı’dan rapid aldık. Araç 2. eldi ve 16.500 km’de olduğu bilgisi verilmişti. Arkadaşım, ekspertiz raporunun resmini çekmiş ve 16 Nisanda 16.500 km de alınan aracın, satışa kadar geçen yaklaşık 10 günlük sürede 17.500 km ye gelmiş olduğunu görmüş. 10 günde 1.000km yapmak için herhalde birisi memlekete falan gitti diye düşündük.

Ben de bir süredir fabia alma niyetindeydim. Evime yakın olması sebebiyle burada satılan bir fabia’ya baktım. Araç şirketin kota tutturabilmek adına yıl sonunda kendi adına aldığı bir araçtı. 248 km’de olan araç için kaparoyu verdim “öğleden sonra krediyi halleder gelirim” dedim. Ancak 1-2 saat sonra 2.ele bakan aynı yetkili beni aradı. Ünvanlarının değişmesi sebebiyle ltd’den aş’ye dönüştüklerini ve eski ruhsatta ltd olarak unvan gözüktüğü için, trafikten ruhsatı güncelleyeceklerini işlemlerin biraz uzayacağını söyledi.

Bu arada ben sabah eşimin arabasıyla çocuğu okula bıraktığımı, akşam da arabayı eşime teslim ettiğimi ve onun çocuğu okuldan alıp eve gittiğini belirttim. İşlemlerin gün içinde mutlaka bitmesi lazım dedim. Akşama beni aradı yine aynı kişi, işlemlerin p.tesiye kalacağını söyledi. Ben de herşeyi ayarladığım için ve de hafta sonunu arabasız geçirmek istemediğimden, “parayı göndereyim, satışı sonra yapalım” dedim. Riski ben üstlenmeme rağmen onu da kabul etmediler. P.tesi sürekli görüştük. İşlemler yine yetişmedi, salıya kaldı dediler. Dün itibariyle nihayet “işlemleriniz bitti, öğleden sonra aracı gelin alın” ama yanınızda 3.000 TL’yi elden getirin dediler(Bu konuyla da ilgili çokça yorum var detaya girmiyorum). Ben de işim gereği dışarıdaydım 3000 TL yi nakit getirmeyi unuttum. Firmaya gittiğimde o para elden gelmeden satış yapamayız dediler.

Buradan başka bir arkadaşın hesabına 3.000 TL yi göndereyim o size getirsin dedim. Çünkü hesabımın olduğu bankanın Büyükçekmece şubesi yoktu. Ama bunu da kabul etmediler. 1 günlük senet yapın yarın elden getireyim dedim. Kabul etmediler. Bu arada saat 16:10 du ve aracı mutlaka almam gerekiyordu. Zaten 4 gün arabası kaldığım için epey sorunyaşamıştım. Ama en sonunda başlarım arabasına diyerek orayı terk edecek noktaya geldim. İkinci ele bakan kişi tamam hadi benim hesabıma gönderin işlemleri yapalım dedi. Neyse onun hesabına parayı gönderdik.

Aracın bir kısmı için kredi çekmiştim. Kredi bedeli hesaba hemen geçmeli yoksa arabayı teslim edemeyiz dediler. Ben yanımda gelirken, bankanın adıma kredi çıktığını ve kredi tutarının firma hesaplarına ödeneceğini belirten taahhütname getirmeme rağmen orada da beni sinir ettiler. Neyse ki tüm işlemler akşam 17:00’de tamamlandı. Artık arabamı verin gideyim dedim. Bu sefer de yedek anahtarı bulamıyoruz dediler (cidden kaybetmişler, bahşiş taktiği falan değil). Lanet olsun ben gideyim siz bana bulup yollayın dedim. Güç bela arabayı aldık.

Benimle birlikte sıfır araç bakmaya gelen şube müdürüm reyonda dolaşırken, bir kişinin bile kendisi ile ilgilenmediğini, en azından göz ucuyla bile olsa takip eden ve yanına yaklaşan bir görevli olmadığını söyledi. Sanırım Özaydınlı otonun satış hedeflerini tutturma konusunda sıkıntısı yok. Ben bu yaşadıklarımdan sonra ne Özaydınlı’dan araba alırım ne de tanıdığıma aldırırım.

Ama tekrar söylüyorum, servis hizmeti konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım diyebilirim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;573232
Arkadaşlar ailemizin 2. Aracı olarak Skoda Fabia’mızı katmış bulunuyoruz. Diğer aracımızda Skoda Citigo. Her iki aracı da Özaydınlı’dan almış birisi olarak sanırım yorumlarım 2 kat gerçekçi olacak :)

Her şeyden önce bu firmayı değerlendirirken servis ve satış bölümünün birbirinden ayrılması gerek diye düşünüyorum. Zaten diğer yorumlarda da okuduğum üzere arkadaşların önemli bir kısmı servis hizmetlerinden memnunlar. Ben de aynı şekilde servis bölümünü kullandım ve hizmetten memnun kaldım.

Ancak firmanın hem sıfır hem de 2. El satış mantalitesini ciddi olarak gözden geçirmesi lazım diye düşünüyorum. İlk aracımı alırken sahibinden.com’da Citigoyu görmüş ve uygun fiyatı sebebiyle almak istemiştim. Biliyorsunuz 2. El bölümüne bakan kişi (ismi lazım değil) ile aracı almak için gidip görüştüğümde, citigo’ların bir süre sonra yetkili servisler tarafından çağırılıp asg şanzıman beyni ve bazı parçalarının değiştirildiğini, bu araçta da benzer işlemlerin yapılıp yapılmadığını sordum. Çünkü aracın 2 ay içinde garantisi bitiyordu ve daha sonradan yapılacak bu değişim işlemleri ücrete tabii idi.

Yetkili kişi araçta tüm değişikliklerin yapıldığını ve hiçbir eksiğinin bulunmadığını söyledi. Aracı teslim aldım ama içime de bir kurt düştü. Yüce otoyu arayıp şasi ve motor numaramı verip sorgulama yaptırdım. Bu sorgulamada aracın gerekli servis güncellemelerini almadığı ortaya çıktı. Yani bana yanlış bilgi verilmişti. Bir hafta sonu servise giderek gerekli değişiklikleri ücretsiz olarak yaptırdım.

Geçenlerde bir arkadaşım rapid arıyordu. Özyadınlı’dan rapid aldık. Araç 2. eldi ve 16.500 km’de olduğu bilgisi verilmişti. Arkadaşım, ekspertiz raporunun resmini çekmiş ve 16 Nisanda 16.500 km de alınan aracın, satışa kadar geçen yaklaşık 10 günlük sürede 17.500 km ye gelmiş olduğunu görmüş. 10 günde 1.000km yapmak için herhalde birisi memlekete falan gitti diye düşündük.

Ben de bir süredir fabia alma niyetindeydim. Evime yakın olması sebebiyle burada satılan bir fabia’ya baktım. Araç şirketin kota tutturabilmek adına yıl sonunda kendi adına aldığı bir araçtı. 248 km’de olan araç için kaparoyu verdim “öğleden sonra krediyi halleder gelirim” dedim. Ancak 1-2 saat sonra 2.ele bakan aynı yetkili beni aradı. Ünvanlarının değişmesi sebebiyle ltd’den aş’ye dönüştüklerini ve eski ruhsatta ltd olarak unvan gözüktüğü için, trafikten ruhsatı güncelleyeceklerini işlemlerin biraz uzayacağını söyledi.

Bu arada ben sabah eşimin arabasıyla çocuğu okula bıraktığımı, akşam da arabayı eşime teslim ettiğimi ve onun çocuğu okuldan alıp eve gittiğini belirttim. İşlemlerin gün içinde mutlaka bitmesi lazım dedim. Akşama beni aradı yine aynı kişi, işlemlerin p.tesiye kalacağını söyledi. Ben de herşeyi ayarladığım için ve de hafta sonunu arabasız geçirmek istemediğimden, “parayı göndereyim, satışı sonra yapalım” dedim. Riski ben üstlenmeme rağmen onu da kabul etmediler. P.tesi sürekli görüştük. İşlemler yine yetişmedi, salıya kaldı dediler. Dün itibariyle nihayet “işlemleriniz bitti, öğleden sonra aracı gelin alın” ama yanınızda 3.000 TL’yi elden getirin dediler(Bu konuyla da ilgili çokça yorum var detaya girmiyorum). Ben de işim gereği dışarıdaydım 3000 TL yi nakit getirmeyi unuttum. Firmaya gittiğimde o para elden gelmeden satış yapamayız dediler.

Buradan başka bir arkadaşın hesabına 3.000 TL yi göndereyim o size getirsin dedim. Çünkü hesabımın olduğu bankanın Büyükçekmece şubesi yoktu. Ama bunu da kabul etmediler. 1 günlük senet yapın yarın elden getireyim dedim. Kabul etmediler. Bu arada saat 16:10 du ve aracı mutlaka almam gerekiyordu. Zaten 4 gün arabası kaldığım için epey sorunyaşamıştım. Ama en sonunda başlarım arabasına diyerek orayı terk edecek noktaya geldim. İkinci ele bakan kişi tamam hadi benim hesabıma gönderin işlemleri yapalım dedi. Neyse onun hesabına parayı gönderdik.

Aracın bir kısmı için kredi çekmiştim. Kredi bedeli hesaba hemen geçmeli yoksa arabayı teslim edemeyiz dediler. Ben yanımda gelirken, bankanın adıma kredi çıktığını ve kredi tutarının firma hesaplarına ödeneceğini belirten taahhütname getirmeme rağmen orada da beni sinir ettiler. Neyse ki tüm işlemler akşam 17:00’de tamamlandı. Artık arabamı verin gideyim dedim. Bu sefer de yedek anahtarı bulamıyoruz dediler (cidden kaybetmişler, bahşiş taktiği falan değil). Lanet olsun ben gideyim siz bana bulup yollayın dedim. Güç bela arabayı aldık.

Benimle birlikte sıfır araç bakmaya gelen şube müdürüm reyonda dolaşırken, bir kişinin bile kendisi ile ilgilenmediğini, en azından göz ucuyla bile olsa takip eden ve yanına yaklaşan bir görevli olmadığını söyledi. Sanırım Özaydınlı otonun satış hedeflerini tutturma konusunda sıkıntısı yok. Ben bu yaşadıklarımdan sonra ne Özaydınlı’dan araba alırım ne de tanıdığıma aldırırım.

Ama tekrar söylüyorum, servis hizmeti konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım diyebilirim.

Bana sunlarin 10'da birini yapsalar ates ederdim herhalde. Bu ne ya? Araba mi yok? Hakikaten birilerinin kalbini ve kafasini kirip cikmistim yerinizde olsam. Sabirli biriymissiniz vesselam :syg:

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;573367
Bana sunlarin 10'da birini yapsalar ates ederdim herhalde. Bu ne ya? Araba mi yok? Hakikaten birilerinin kalbini ve kafasini kirip cikmistim yerinizde olsam. Sabirli biriymissiniz vesselam :syg:

Doğukan kardeşim, bela çekme konusunda rakip tanımam :) Yukarıdan Beyonce yağsa, bana Fatih Ürek denk gelir. Her işim böyledir. Yaş 35 olunca da alışıyorsun artık.

Maalesef bu memlekette  yaşayan birisi ya sinir hastası olur ya da bir süre sonra herşeye boşver çekmeyi öğrenir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;573371
Doğukan kardeşim, bela çekme konusunda rakip tanımam :) Yukarıdan Beyonce yağsa, bana Fatih Ürek denk gelir. Her işim böyledir. Yaş 35 olunca da alışıyorsun artık.

Maalesef bu memlekette  yaşayan birisi ya sinir hastası olur ya da bir süre sonra herşeye boşver çekmeyi öğrenir.

Abi valla okurken sabah sabah sinirim tepeme cikti. Istanbulda olsam isi gucu birakir araba satin almaya giderim. Nasilsa bir hirtlik yaparlar ortaligi birbirine katip geri donerim :D

Gecmis olsun

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1-Arkadaşlar, ödediğiniz araç tutarının bir kısmını MTV ve plaka-ruhsat masrafları olarak ödersiniz. Bu nedenle araç faturası bu hizmet bedelleri düşülerek kesilir. Fakat size plaka-ruhsat masraf tutarı faturasını ayrıca isterseniz vermek zorundalar. MTV makbuzu ise hemen verilemiyor, çünkü bayiler toplu yatırıyor. Yatırıldıktan sonra zaten dekontu internet üzerinden çıkarabilirsiniz.

2-Araçların 10-15 km' de olması çok normal. Araç üretildikten sonra fabrika test parkurunda test edilir. Bunu eleştiren arkadaşlar muhtemelen ilk defa sıfır araç alan arkadaşlarımız. Bu nedenle onları anlayabiliyor ve hak verebiliyorum.

3-Çoğu arkadaşımız satış danışmanı olduğumu biliyor zaten. Araç almak isteyenlerin paspası hediye istemelerini hala anlayamıyorum :D Ben bile doğuş oto çalışanı olmama rağmen kendi aracıma 165 TL para verip orijinal kauçuk paspas aldım ( Forumdan Ömer kardeşim şahittir ). Benden neredeyse tüm müşterilerim istiyor :D Veremiyorum maalesef. Baştan söylüyorum bunu. Bir paspas için aracı almayacaksa sağlık olsun derim hiç sorun değil. Keşke elimden gelse de verebilsem. Orijinal kauçuk paspas isteyen müşterilerimiz için hediyelik paspas yaptırdık, orjinalin yerini tutmuyor fakat iş görüyor. Yeri geliyor emin olun kendi cebimden ödeyerek çeşitli hediyeler alıyorum müşterilerime ( Beni bilen bilir, bizzat şahit olanlar var zaten ). Biraz eli bol bir danışmanım sanırım :D

Bunları yazarken birde olaylara karşı taraftan bakmanızı istedim. Herkese Skodalarıyla kazasız belasız sürüşler diliyorum. İyi forumlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Bende aracımı özaydin dan aldım ama hiç böyle bir şeyler ile karşılaşmadım. Hatta o sıralar arabam yoktu.  Beylikduzu son duraktan Tansu bey beni aldı bayiye götürdü. Bütün işlemleri internet üzerinden ödeyerek yaptım.  Araç sirketimin üzerine. Sonra yine beni son durağa bıraktı. Ertesi gün aracı teslim almak için yine son duraktan beni aldılar.  Yemeğe davet ettiler.  Aracı aldıktan sonra ufak bir şeyler istedim verdiler.  15 bakıma yine oraya gittim. O konuda da memnun kaldım. Sonrasında bir kaç sorum oldu whatsup dan cevap aldım.  Fatura é fatura olarak geldi.  Ben aldığımda yeni geçiyorlardi é faturaya. O biraz geç geldi aradım istedim o kadar.  Birde trafik ve kasko için yine en uygun fiyatı onlar verdi. O zaman octi içinde gönlüm vardı.  Özaydin,  avek ve Kocaeli deki bayide 3 test yaptım.  Yine en yalın ve açık bir şekilde ozaydin en iyisi idi. Bir de fiyat olarak. Fabia için karar verdiğimde avek gemi gelmiş arabayı göremiyoruz demişti  ;)
Kocaeli bayisi 2 ay demişti :) wv grubu ile ilk maceram olduğu için  sormuştum başka bir bayide olmaz mı diye ona bile yok demişlerdi. Bir de yükselen de gelmez demişti.  Araç 25 bine geldi.  30 bakıma gittiğimde bu konulari onlara iletecegim. Bu kadar memnun kaldığım bir yerde bunların olması hiç hoş değil.

Çevrimdışı Skoda - Özaydın

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Ben Tansu Doğrukan Özaydın Otomotiv satış müdürü. Bahsi geçen konularla ilgili açıklama yapmak istedim. Araçlarımız orijinal olarak halı paspala gelmekte bunun dışındaki plastik paspas vs gibi akesuar talepleri servis birimimizden ücretli olarak karşılanmakta.Kauçuk paspası bedelsiz olarak isteyen müşerilerimizin taleplerini her zaman kaşılayamıyoruz. Konu hakkında anlayışınızı rica ederim. Araç faturları sadece araç bedelini gösterir ; MTV, Damga verigisi , Trafik tescil takip bedeli , Ruhsat bedeli VS.. masraflar maalesef araç faturalarında gösterilememekte.  2.El birimimizle yaşanan sorun; Şirketimiz LTD den A.Ş ye geçiş yaptığı sırada yasal sorunluluklar ve gerekli işlemlerden dolayı 2 gün süreyle satış işlemi yapamadık bu durumdan yaşanan sorunlardan  dolayı özür dileriz.  Sıfır araçların kilometreleri; Araçlar fabrikada üretimden sonra test edilmekte , sonrasında kullanılarak park sahasında buradan tıra ve buradan gemilere yüklenmekte ve tekrar türkiyede parak sahası ve tıra yüklenmekte tüm bu süreçlerde araçlar kilometre yapmakta. Skoda fabrikaları ve yasal mevzuat 100 kmye kadar normak olarak görmekte, bizim teslim ettiğimiz araçların ortalama kmleri 15-25 aralığında değişiklik göstermekte.Bu konuda da anlayışınızı rica ederim.
***Firmamız gerçek anlamda müşteri memnuniyeti için ciddi anlamda çaba göstermekte ve müşterilerimizn memnuniyetini yüksek ölçüde sağlamakta. 2015 yılında toplamda 1.200 adetlik araç teslimatı gerçekleştiren firmamız Skoda ve Doğuş grubunun bağımsız araştırma firmalarınca yapılan ölçümlemelerde  Tüm bayiler arasında ilk 5 arasında yer almıştır. Kendisini müşteri memnuniyeti konusunda sürekli iyileştiren firmamız 2016 yılı ilk çeyrek verilerine göre Türkiye 1.'si olmuştur.  Yaşayabileceğiniz tüm sorunlara anında çözüm üretebilmek adına müşteri memnuniyeti birimimizden Tülay Uluışık tulayuluisik@ozaydinotomotiv.com iletişim bilgilerinden sizlere her zaman destek vermeye hazırız. Sevgi ve Saygılarımla.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;573729
1-Arkadaşlar, ödediğiniz araç tutarının bir kısmını MTV ve plaka-ruhsat masrafları olarak ödersiniz. Bu nedenle araç faturası bu hizmet bedelleri düşülerek kesilir. Fakat size plaka-ruhsat masraf tutarı faturasını ayrıca isterseniz vermek zorundalar. MTV makbuzu ise hemen verilemiyor, çünkü bayiler toplu yatırıyor. Yatırıldıktan sonra zaten dekontu internet üzerinden çıkarabilirsiniz.

2-Araçların 10-15 km' de olması çok normal. Araç üretildikten sonra fabrika test parkurunda test edilir. Bunu eleştiren arkadaşlar muhtemelen ilk defa sıfır araç alan arkadaşlarımız. Bu nedenle onları anlayabiliyor ve hak verebiliyorum.

3-Çoğu arkadaşımız satış danışmanı olduğumu biliyor zaten. Araç almak isteyenlerin paspası hediye istemelerini hala anlayamıyorum :D Ben bile doğuş oto çalışanı olmama rağmen kendi aracıma 165 TL para verip orijinal kauçuk paspas aldım ( Forumdan Ömer kardeşim şahittir ). Benden neredeyse tüm müşterilerim istiyor :D Veremiyorum maalesef. Baştan söylüyorum bunu. Bir paspas için aracı almayacaksa sağlık olsun derim hiç sorun değil. Keşke elimden gelse de verebilsem. Orijinal kauçuk paspas isteyen müşterilerimiz için hediyelik paspas yaptırdık, orjinalin yerini tutmuyor fakat iş görüyor. Yeri geliyor emin olun kendi cebimden ödeyerek çeşitli hediyeler alıyorum müşterilerime ( Beni bilen bilir, bizzat şahit olanlar var zaten ). Biraz eli bol bir danışmanım sanırım :D

Bunları yazarken birde olaylara karşı taraftan bakmanızı istedim. Herkese Skodalarıyla kazasız belasız sürüşler diliyorum. İyi forumlar.
Bunlara ekstra olarak müşterinin özel plaka işlerini kendi araciyla halledebilen bi danışman olur kendileri :)