škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

özaydın skodadan uzak durun !!

onur06 · 69 · 22566

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
13 şubatta skoda octavia  1.2 tsi optimal araç aldım almaz olaydım.10 şubatta telefonla sipariş ve pazarlık(satış sorumlusu gözde hanımla ) yapılırken orjinal kaucuk paspas da veriyoruz dendi fakat aracı teslim almaya gittiğimde o yok bu yok gelmedi gelirse biz size yollarız.üstünü üstelik 53700 tl ödeme ramen 50 binlik fatura kesilmiş ,0 km die aldığım araba 12 km de idi  pişkin pişkin satış müdürü eve kadar gitttim geldim kusura bakmayın demezmi neyse dedik ilk sıfır araba heycanıyla görmezden geldik. gelelim esas sorunlara 4 aydır bana paspas yollucaklar adresim alındı bugun geldi şu gelecek diye oyaladılar artık dün son noktayı koydular vermiyoruz istediğiniz yere  şikayet edin, bide selam söyleyin der gibi bu kadar rezil bir bayi görmedim uzak durun.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende aracımı Özaydın Skoda'dan aldım. Paspas konusu ciddi bir sıkıntı aynı şeyler benimde başıma geldi. Satış personeli araç satmak için yetkisi olmadığı halde bunları vaat ediyor sonrada böyle kıvırmacalar. Geçen sene bu zamanlarda almıştım ben de aracımı bana da kauçuk paspas sözü verilmişti. Aracı teslim aldım stokta yok geldi ama başkasına verilmiş, yeni araç olduğu için malzeme sıkıntısı var. Bu ve benzeri kelime oyunlarıyla 3 ay bende oyalandım. Sonra 1000 km kontrol için gittiğimde baktım olmayacak yedek parçadan kendim sordum ve kendim aldım. Bunu o zamanki temsilci İrfan bey ona Orhan bey bir set kauçuk paspas aldı diye haber verirmisiniz dedim ücretsiz aldım zannetti adamın yüreğine indi. Oda ona yetmiştir zaten bu tamamen araba satmak için kullandıkları bir gereksiz gerilim yaratan bir satış mantalitesi. Servis Müdürü Birol bey dışında Özaydın da memnun kalabileceğiniz biri olacağını da zannetmiyorum. Ben de sırf  o var diye oraya gidiyorum bilgi, birikim ve dürüstlük konusunda oldukça tecrübeli ve samimi.

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
istanbulda olanların çoğuna servise gelecek diye cam filmi ,orjinal paspas vermişler bunlar esnaf değil . doğuş otoya şikayet ettim.onlardanda sonuç alamazsam çek cumhuriyetine yazacağım.düşük faturadan dolayıda maliyeye gideceğim araştırıp vergi kaçırıyolar.

Çevrimdışı Emrah Sarıoğlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
valla bende aracı vosmerden teslim aldığımda 22 km gösteriyordu. hiç sormadım bu km nerden çıktı diye.

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
100 km.ye kadar araç "0" sayılıyor. Mahkemeye verseniz haksizsiniz.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Mersin 4K otomotivden aldim tam bir fiyasko. Arac 13km de bu ne diyorum olur bu kadar diyor. Araba servis noktasinda bi kenara cekilmis disari bile cekmediler elimize anahtari tutusturdular hadi gule gule. Bende de fatura eksik kesildi ben ugrasiyorum su anda.

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
plakası çıkmış satışı yapılmış aracı bana sormadan nasıl kullanırsın arkadaş ben ona kızıyorum.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece satış mı?.... servis teşkilatları da başka bir bomba. Paspas sabitleme düğmesini motor parçası zannetmeleri,  paran ile alacağın parçayı şimdi işim var deyip müşteriyi umursamamaları.... Hız kontrol ünitesi ( fabia I e) takmak için 3500 tl istemeleri vs. vs.

Hele satışta eskiden mazda da olan yaşı geçkin bir arkadaş var ki...  aracı almak isteyeni bile hem araçtan hem de satıştan soğutan tavrı ile yıllardır bir muamma. Nasıl böyle adamları tutarlar, nasıl  tutulmayan sözler verirler o da ayrı bir  konu.

Mekanı değiştirmek veya güleryüzlü gözüküp satıştan sonra  yüze bakmamak ta başka bir anlayış.

Ne kadar mekanı değiştirseler de bu kafayı değiştirmeden Özaydın ın piyasada sevilip adından iyi bahsedilmesi biraz zor. Bu sebeplerle evimin dibinde olmalarına rağmen oraya uğramam.  Satıştaki Şaban beyin güleryüzünden başka olumlu yönleri yok gibi. Onlar yüzünden Batı motorun  işi bırakmasından sonra Mecburen Doğuş un müşterisi olduk.

Satış ve servisler neden  denetlenmez? Hiç mi  uyarılmaz. Bu da Yüce nin  büyük bir eksiği.

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ötv ve kdv yi eksik ödeyip oradanda kar yapıyorlar 3700 tlnin vergisini  kaçırdılar. 53700 e aldım 50500 tl eft 3200 ü  nakit elden aldılar ispatlayamasın diye.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende efeden kaucuk paspasla almıstım faturayı paspasaız kesmısler üstüne birde paspasın faturasını kestırdım adamlara odedıgım tum paranın faturaaını gormezsem teslım almam dedım mecburen aradakı farkı kesmek zorunda kaldı kaskoyada bu sekılde eklettım. Km de 1 km de idi oda tırdan magazaya gelme mesafeaı

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yüce şikayet hattı  direk doğuşa yönlendiriyor , şikayette bulundum ama bunlar birbirini tutar gibi geliyo bana , bu tür bayiler servisler yüzünden skoda markasından çekiniyor insan .anladık ki satana kadar ondan sonra sen onları eline düşüyorsun yazık çok yazık .

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araçlar genelde 5-10 km yapmış oluyor size özel bir durum değil o yüzden kafanıza takmayın derim.Tabi satış temsilcisinin yaptığı bu rezil durum kabul edilecek birşey değil böyle bir hakkı bulunmuyor.Servis konusunda seçici davranmak lazım.Gerekirse 20-30 km fazla yol yapın iyi bir servise aracınızı emanet edin.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracın fiyatını konuşup öyle alıcaksınız paspas falan hediye falan hikaye nasıl bir ticari ahlakın olmadığı memlekette yaşıyoruz sizde biliyosunuz araç güzel bende aldım boşverin diğer firmalara gitseniz onlarda aynı al birini vur birine.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sifir araba 5-10 km de olur ondan yana sikinti yok fakaaaat nasil adam kusura bakmayin eve kadar gidip geldim der? Sanirim ben olsam agzinin ortasina tekmeyi koyup sirtina biner beni evime getir gotur derdim. Sığıra bak sen eve gittim geldim kusura bakmayin ne lan? Araba mi yok? Yoksa da taksiye bin lan bana ne!

Paspas isinin yalan olucagi en basindan belliymis zaten. Gelen paspaslari sokup satiyolardir Allah bilir.

Eksik fatura kismi da tamamen vergi kacirmak o nasil istir yahu?! Neden kabul ettiniz?

Çevrimdışı onur06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilk sıfır araba acemiliği telefonda herşey iyi güzel tamam parayı yollayıp teslim almaya gidince gerçek yüzlerini gördüm,muhtemel paspasları satmışlardır. araçlar paspasla geliyo kandırabildiklerininkini  satıp oradanda kar yapıyorlar.skodadan soğudum resmen bu adamlar yuzunden çin malı araba alsak bu kadar sıkıntı olmazdı heralde.