škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kafayı yemek üzereyim......

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;518998
Çok doğru bir tercih yapmışsınız.

çok teşekkür ederim. Aracın normal lastik ebatı 195/55/15 idi, malum Türkiye yollarında bir çok kasis ve anlam veremediğimiz çıkıntılar yüzünden lastikçinin önerisiyle 60 yanak aldım

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
55 yerine 60 ölçüsünü kullanıca 1 cm x2 =2 cm tekerlek çapı büyümüş oldu, srüş deneyimleriniz paylaşbilirmsiniz.....link aşağıda http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;518989
Merhaba arkadaşlar. Dün itibari ile yeni Continental cpc5 195/60/15 2015 üretimi 4 adet lastiğe 740 TL para ödeyerek değişimi yaptırdım. arabam biraz daha jip görünümlü oldu. Allah kimseye kaza bela vermesin inşallah.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın viking te alabilirdiniz ben son derece memnunum sıkıntı yok 15 yıldır bilgisayar işi yapıyorum eskiden müşteriye bilgisayar satardım illaki bir komşu bunu alacağına şunu alsaydın şu daha iyiydi bu daha kötüydü üstüne şu kadar koysan şunu alırdın bizim milletimiz konuşur sever konuşmayı zaten sadece konuşuyoruz ürettiğimiz bir şey yok hep başkalarının ürettiklerini yaptıklarını konuşuyoruz ben pek yorumlara aldırış etmem bu yüzden o yazanlar aradaki fiyat farkını çıkarıp cebinden vermezler ama ben kendim araştırırım incelerim kafama yatarsa alıp kullanırım para benden çıkacak çünkü kimse vermeyecek aradaki farkı.

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;519047
55 yerine 60 ölçüsünü kullanıca 1 cm x2 =2 cm tekerlek çapı büyümüş oldu, srüş deneyimleriniz paylaşbilirmsiniz.....link aşağıda http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Görüntü olarak biraz daha havalı oldu uzun yola çıkıp virajlı yolda ve kasisli toprak mıcırlı yollarda denemek lazım denedikçe deneyimlerimi aktaracağım.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMİR_EFE;519094
Görüntü olarak biraz daha havalı oldu uzun yola çıkıp virajlı yolda ve kasisli toprak mıcırlı yollarda denemek lazım denedikçe deneyimlerimi aktaracağım.
İlk 500 kilometre dikkat edin. Kalıp kimyasalı oluyor o süre zarfında ve tam performans gösteremiyor lastikler.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;519047

Merhabalar yeni lastiklerimle ortalama 1000 km. civarı yaptım ıslak kuru her zeminde test edebildim. Yapı olarak başka aracın 2cm yükselmesi psikolojik olarak beni bayağı etkilemişti araba sanki yüksek hızlarda havalanacak hissi oluşmuştu fakat öyle bir durum söz konusu bile değil. Arabada konfor hissedilir derecede arttı eskisi gibi keskin kasis ve çukurlara girdiğimdeki direk kütürtü şeklindeki sesler daha yumuşadı. Performans bakımından, gidişinde yakıt olarak bir farklılık olmadı. Artık zırt pırt ABS devreye girmiyor Cpc5 serisinin yol sesi de hissedilir derecede azaldı. Daha farklı merak ettiğiniz konular olursa çekinmeden sorabilirsiniz.