škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Euro 6 dan dolayi değişen motor seçenekleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Haruun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başlıkta da belirttiğim gibi bütün araçlar yavaş yavaş euro 6 ya geçiyor. Detaylı açıklama linkte mevcut.
http://www.yenimodelarabalar.com/euro-6-motor-nedir-1659.html

Bu revizyon ile ithalatçı firma tarafından ülkemize getirilecek yeni motor seçenekleri ve fiyatları güncellenmiştir. Donanım isimleri Elegance yerine fabia da olduğu gibi style olmuş...

http://www.skoda.com.tr/fiyat-listesi/

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,6 tdi dsgler ne olacak acaba akıbet olarak? almış olanlar ne yapacak? satması muhtemelen zorlaşacaktır

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;518734
1,6 tdi dsgler ne olacak acaba akıbet olarak? almış olanlar ne yapacak? satması muhtemelen zorlaşacaktır

Birşey olmayacak. Sadece büyük hacimli dizel motor rapid almak isteyenler daha önceden 1.6 TDI almış olanların kapısını çalak:)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence tek avantajı vergisi olur ama bu aracın 1.6 motorla satılması gerektiğini düşünüyorum. Merak ettiğim diğer bir konu da madem ki çevreye duyarlı greent tec motorlar koyuldu araca, start-stop standart olarak olacak mı araçlarda?

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haruun;518713
Başlıkta da belirttiğim gibi bütün araçlar yavaş yavaş euro 6 ya geçiyor. Detaylı açıklama linkte mevcut.
http://www.yenimodelarabalar.com/euro-6-motor-nedir-1659.html

Bu revizyon ile ithalatçı firma tarafından ülkemize getirilecek yeni motor seçenekleri ve fiyatları güncellenmiştir. Donanım isimleri Elegance yerine fabia da olduğu gibi style olmuş...

http://www.skoda.com.tr/fiyat-listesi/
benim bu listeden anladığım yeni fabiayalar zaten Euro6ymış yanlışım varsa düzeltin

Çevrimdışı kalipso

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalipso;518799
Manuel dizel 1.6'lar 5 ileri mi gelecek yoksa 6 ileri mi ??

euro5/6 arasındaki farkı....aradım  sordum torku ve beygiride değişikliğğe gidildi dedi....

Çevrimdışı ardacoach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
10 haziran tarihinde 1.6 DSG aracımı aldığım için kendimi şanslı hissediyorum ben.
Bence almış olanlarında bir dezavantajı yok.

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;518836
euro5/6 arasındaki farkı....aradım  sordum torku ve beygiride değişikliğğe gidildi dedi....

Beygir gücünde bir değişiklik yok ki yine 90 bg.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beygir gücü ve tork rapid 1.6 tdi 90hp 230nm ve rapid 1.4 tdi  green tec 90hp 230nm aynı. Yeni motorun önemli farkı aynı güç ve tork daha az yakıt tüketimi ile elde edilecek. Dolayısıyla korbondioksit salınımı da daha az. Ayrıca 1.6 TDI CR 115 PS Green Tec  motorda  sadece manuel olarak satılacak. 1.4 motor ile 1.6 motor arasında ÖTV KDV açısından ve MTV açısından bir fark yok ülkemizde.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 5 ayda 1.6 dsg dizel aldim yeni gelenlerde 1.6 dsg yok bu arada bolero ekran opsiyonu alirken yoktu yeni araclarda gelmis gittim sordum yeni araclarin bolero ekrani bi iki ay once gelenlere uymuyomus fiystta 3400 kusur dedi sok oldum

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;518899
Beygir gücü ve tork rapid 1.6 tdi 90hp 230nm ve rapid 1.4 tdi  green tec 90hp 230nm aynı. Yeni motorun önemli farkı aynı güç ve tork daha az yakıt tüketimi ile elde edilecek. Dolayısıyla korbondioksit salınımı da daha az. Ayrıca 1.6 TDI CR 115 PS Green Tec  motorda  sadece manuel olarak satılacak. 1.4 motor ile 1.6 motor arasında ÖTV KDV açısından ve MTV açısından bir fark yok ülkemizde.

1.6 ile 1.4 tdi güç ve tork olarak eşitler fakat, 1.4 tdi 3 pistonlu ve max. güc- tork devirleri düşük 1.6 ya göre, 1.6 4200dd ye kadar güç vermeye devam ederken 1.4 3500dd de bitiriyor aynı durum tork devirlerinde de var bu açıdan 1.6tdi her zaman iyidir.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ümit Aziz;522281
bu 1.2 mpı ler nolcak o zaman

Bir şey olmayacak, modlayıp bin kardeşim, kefine bak, ilerde satarken yaptığın modlar aracının piyasasını artıracağı için sana faydası olacaktır, en azından diğer 1.2 mpı lere göre fiyat farkın olacak, motor olarak 1.2 tsı alsaydın daha iyi olurdu.