škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ata hyundaiye helal olsun

turker · 47 · 11002

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519021
Tam bir profesyonelmiş.:kiki::gach::aman::ddd:

bir de direksiyon çeviremeyen direk bodoslama dalanlar var abı niye öyle diyosun :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;519031
bir de direksiyon çeviremeyen direk bodoslama dalanlar var abı niye öyle diyosun :)
Onun için dedim zaten. Hiç cevirmeden bir yana döneceğini düşünenler var.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı da ben anlatayım. Kapalı otoparktayken aracımın (Kia Cee'd) turbosundan ıslık sesi alıyordum. Dış ortamda bu ses kesinlikle duyulmuyordu. Sadece kapalı otoparkta bu sesi alabiliyordum.

Forumlarda epey dolaştım. Farklı markaların forumlarında bazı arkadaşlar bu sesi ciddi anlamda duyup, yetkili servise gittiklerinde, servis danışmanları bu sesin normal olduğunu söyleyip arkadaşları eve gönderiyorlarmış.

Ben de 30.000 km bakımına kadar bu şekilde arabayı kullandım. 30 bin bakımında Kia servisindeki arkadaşlar turboyu dikkatlice dinlediler ve ıslık sesinin turbo falarının çatlaması sebebiyle olduğunu söyleyip ücretsiz değiştirdiler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gereksiz bir islem olmus. Abartmislar. Turbodur bu oter. Asiri asiri otmuyosa inncecik zar zor duyuluyorda kacak kontrolu yapilir yoksa devaam ;)

fabialife

• Ziyaretçi
garantiden ikinci defa direksiyon ve vites topuzu değiştirenler var.
5 yıllık garanti süresi içerisinde bariz kullanıcı hatası yoksa her şeyi garantiden değiştiriyor servisler.
arkadaşın İ30'un cam tavan kızağı çatlamış, tamir etmek yerine komple yeni cam tavan taktılar.
2.5 yıldır İ30 kullanıyorum arabadan da servislerden de çok memnunum. her şeyden öte servise gittiğiniz zaman çok kibar ve ilgili davranıyorlar.
ne sıkıntınız varsa ilgileniyorlar. bariz kullanıcı hatası olan durumlar dışında (bazen bu haldeyken bile) her seyi yenisi ile değiştiriyorlar.
hyundai koreye mail atınca anında sizin maille birlikte assana yönlendiriyorlar. servis yetersiz kaldıysa merkezden mühendis ve usta olmadı koreden mühendisler aracı incelemeye geliyor.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllardır VAG grubuna biniyoruz bu kadar sözden sonra Hyundai ye geçmeyi düşünmedi değilim ...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla servisçe değiştirilen parçalar Yüce tarafından da inceleniyor. Yüce gereksiz bir parça değişimi yapıldığına kanaat getirirse faturayı servise kesiyor. Tam da bu nedenle Skoda servisleri garanti, parça değişimi vb. konularda pek de esnek değiller. Anlaşılan o ki Hyundai'de durum çok farklı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;518973
Ah bide araba yapabilseler

Öyle deme çok başarılılar artık.Euroncap testlerinden 5 yıldızları topluyorlar, sadece buna görede konuşmuyorum genel anlamda uzakdoğu markaları atılım yaptı ve çok iyi durumdalar.

Alıntı yapılan: Uğur Akar;519021
Tam bir profesyonelmiş.:kiki::gach::aman::ddd:

Abicim sorma ya, arabayı çarpıyor bir yere inip bakmıyor bile, diyorum ki ulan bir bak yağ aktımı su aktımı bilmem ne düştümü, yoook nerde basıyor aynen devam, olmadık bir yerde kalacak sonra feryat feryat çağaracak bizi:D gene önden vurmuş direk gibi bir yere ağzı içeri göçmüş Rodos tavşanı gibi geziniyor :D eniştem öğrenene kadar vura kıra buna binsin dedi ama öyle rahata alıştıki şimdide keyiften sürte sürte kullanıyor, adam cesaret edipte yenileyemiyor arabasını :D ilginç vakadır ablam,2 üniversite okudu bitirdi ama ıh ıh mantalite farklı:D

Konu içinde tekrar, bugün için Hyundai v.b Uzakdoğulu markaların hiçbirinin yanına servis anlayışında Avrupalı hiphop markalar yaklaşamaz. (Mercedes, BMW v.s gibi kafa markalar konumuz dışı tabi) Ben WV gruptan nefret etmiş durumdayım açıkçası(Türkiye için geçerli), müşteri memnuniyeti merkezli çalışmıyorlar, yolunacak kaz merkezli çalışma tarzları. Çok hoş beğendiğim arabaları var Golf olsun Tiguan olsun, A3 olsun v.s ama bugün cebime 70 lira koyup git bir araba al deseler ilk girip alacağım araba i30 falan olur sanırım. Adamların standart pakette sundukları diğerleri üzerine para istiyor birde servise girdiğin anda çok güzel ilgi alaka var hepsinde, "Allah aha geldi kazın biri daha" tarzında değiller. Kısmet nasip elbette ama zaten gönlümden geçen sınıf sadece Ford'da var, bundan sonra Ford ile yola devam ederiz büyük olasılıkla ama kafam atarsa Hyundai'de neden olmasın :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;519081
....WV grup müşteri memnuniyeti merkezli çalışmıyorlar, yolunacak kaz merkezli çalışma tarzları....
:syg::syg2::eyv.:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hyundai iyi guzel de yapmalari gereken seyler var.

- Suspansiyonlar 1 tik daha sert olmali
- i30 a o hatlar yakisiyor ama elantraya yakismiyor. Elantra daha garantici daha bi koseli alman tarzi yapilnali.
- dizelde yeni jenerasyon cok kacan (300+ nm) ama az yakan motorlara gecilmeli.
- iç tefrişatta malzeme 1 tik iyilestirilmeli
- donanim coklugu iyi guzel, kalitesi ve hassasiyeti 1 tik artirilmali (kendi aracimin hill hold, cc gibi donanimlarindan pay biciyorum, ayni mal sayilir)

Dis tasarim olsun dayaniklilik olsun o konularda gayet iyi su anda.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten Hyundai'nin son dönemde müşteri odaklı çalışmalar yapması sayeinde birçok insan vagdan buraya kaçtı.İ30 sw de benim aklımın bir köşesinde.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;519106
Hyundai iyi guzel de yapmalari gereken seyler var.

- Suspansiyonlar 1 tik daha sert olmali
- i30 a o hatlar yakisiyor ama elantraya yakismiyor. Elantra daha garantici daha bi koseli alman tarzi yapilnali.
- dizelde yeni jenerasyon cok kacan (300+ nm) ama az yakan motorlara gecilmeli.
- iç tefrişatta malzeme 1 tik iyilestirilmeli
- donanim coklugu iyi guzel, kalitesi ve hassasiyeti 1 tik artirilmali (kendi aracimin hill hold, cc gibi donanimlarindan pay biciyorum, ayni mal sayilir)

Dis tasarim olsun dayaniklilik olsun o konularda gayet iyi su anda.

Heh iste abi bende bunu diyorum.

Samsung telefonla tamamen ayni mantik. Bisuru ozellik oyuncak var (rakiplerinden cok fazla) fiyatlar da makul ama kalite almanla kiyaslaninca dusuk.

Bak mesela samsung daha dusuk fiyata apple dan fazla oyuncak veriyo fakat apple in cihazini 5 sene sikintisiz kullaniyosun sismiyo bug olmuyo samsung 2. Yildan sonra kasiyo sisiyo randimani kalmiyo.

Hyundai uzun soluklu kullanmadim ama etrafimda gordugum; birkac yildan sonra araba ve oyuncaklari ariza vermeye basliyo insanin tadi kaciyo. Vag grubunda o oyuncaklarin bircogu yok belki ama 500k km sorunsuz tikir tikir calisiyo ya da ic aksami kendini birakmiyo.

Diger husus arabaya biniyosun heryer oyuncak eyvallah super de bi kalite dusuklugu var multimedyalar cin malindan bozma vs vs..

Alman girmis kanima benim bi kere mutlu olamiyorum..

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Hyundai servis konusunda önde.  Misal kia servislerinde sorun yaşayan çok arkadaşım oldu.  Benim ceed ile çalıştığım servis çok iyi idi. Daha yeni çift kavrama otomatik geldi.  Ve hala xenon getirmiyorlar.  Amerikada sorunsuzluk açısından Porsche den sonra 2. Oldu kia. Zaten 2012 sonrası üretilen araçları kia hyundai grubu nasıl yapmış diye şaşırmıştık. Şimdi ise Peter gidiyor yerine başka biri geliyor.  Bu araçlar uzun vadede sorun çıkarmaz kullanmak ile alakalı.  Tek eksi yönleri opsiyon donanım yok.  Ben ne getirdiysem o var.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: pascalim;519118
Hyundai servis konusunda önde.  Misal kia servislerinde sorun yaşayan çok arkadaşım oldu.  Benim ceed ile çalıştığım servis çok iyi idi. Daha yeni çift kavrama otomatik geldi.  Ve hala xenon getirmiyorlar.  Amerikada sorunsuzluk açısından Porsche den sonra 2. Oldu kia. Zaten 2012 sonrası üretilen araçları kia hyundai grubu nasıl yapmış diye şaşırmıştık. Şimdi ise Peter gidiyor yerine başka biri geliyor.  Bu araçlar uzun vadede sorun çıkarmaz kullanmak ile alakalı.  Tek eksi yönleri opsiyon donanım yok.  Ben ne getirdiysem o var.

Peter gidiyor muymus? Nereye?

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
Alıntı yapılan: turker;519128
Peter gidiyor muymus? Nereye?
Tanıdık bir isim geliyor Luc.  Skoda Lamborghini ve en son bentley tasarımlarına imza atmış.

Sanırım emekli olacak Peter.