škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-Stop Ne Zaman Çalışmaz?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: winstoncash;519972
Klima açıkken bazen giriyor bazen girmiyor, motor sıcaklığı ile ilgili bence

O klima kompreserü ile ilgili bir durum sanıyorum kompresör çalışmadığında sistem çalışıyor yada tam tersi oluyor.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;519969
Klima acikken s&s devreye giriyor ben de
Alıntı yapılan: winstoncash;519972
Klima açıkken bazen giriyor bazen girmiyor,  motor sıcaklığı ile ilgili bence
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;519985
O klima kompreserü  ile ilgili bir durum sanıyorum  kompresör çalışmadığında sistem çalışıyor yada tam tersi  oluyor.
Klima 18°C' ye ayarlıysa mesela S&S girmiyor devreye. Kışın da ayna, arka cam, koltuk ısıtma, ...vs. gibi ekipmanlar devredeyse akünün selameti açısından S&S girmiyor devreye.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Ben motorun selameti için kodlama yaparak kapattım start stopu, kurtuldum.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Klima açıkken araç içi sıcaklık ile klimanın ayarlanan sıcaklığı arasında büyük fark yoksa start&stop devreye girer. Ama araç içi sıcaklığı istenen değerin çok üstündeyse klimanın soğutması için motor gücüne ihtiyaç duyulacağından start&stop devreye girmez.

Çok sıcak bölgelerde yaşamıyorsanız klimayı 22 - 23 dereceye ayarladığınızda yeterli soğutma sağlarsınız aynı zamanda gölgedeyken start&stop ile tasarruf da sağlayabilirsiniz.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihanselvi;519579
DPF yi biraz açarmısınız benim aracımda bir defa yandı bu bir arızamıdır? Kendi kendini temizleyebilirmi? Tşk ler

DPF kendini temizlerken ışık yanmaz. temizleyemiyorsa ışık yanar. (sarı DPF ışığı)

forumda bu konuda bilgi paylaşımı yapılmıştı. özetlemek gerekirse; ışık yanarsa ve sönmezse kullanım klavuzuna göre 4-5. viteslerde 70-80 km hızla (biraz devirli) aracın kullanılması lazım. bir süre sonra aşırı yüksek ısı üretince de kurum yakma işi tamamlanıyor.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende klimadaykken devreye giriyor. Fakat bazen giriyor bazen de girmiyor. Birde benim bir yerden duyduğum uzun yol gidip arabadan hemen inip durdurmamak gerekiyormuş. turbonun biraz beklemesi gerekiyormuş diye duydum ve aracımda uzun yol gittikten sonra ss devreye girmiyor hemen...

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dizel araçlarda dediğiniz doğru, hem çalıştırdığınızda hem de durduğunuzda kısa süre beklemek gerektiğini ben de duymuştum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: winstoncash;520313
dizel araçlarda dediğiniz doğru, hem çalıştırdığınızda hem de durduğunuzda kısa süre beklemek gerektiğini ben de duymuştum.
Dizel araç olması değil aracın turbo şarjlı bir motor olup olmaması önemli. Dolayısıyla ister TDI olsun ister TSI; seyehatten sonra motoru hemen durdurmak yerine aracın bir süre rölantide çalıştırılması tavsiye edilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Ayrıca devreye girmediği zamanlarda, bilgi ekranında, ekran üzerinden info ya basıp neden girmediği ile ilgili açıklamayı görebilirsiniz..