škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gösterge ve radyo bilgileri sıfırlanması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar;
yaklaşık 1 aydır 1,6 dsg tdi rapid spaceback kullanıyorum. aracım yaklaşık 4500 km'de. bugün aracın gösterge bilgileri(ortalama hız, ortalama yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi, toplam sürüş saati gibi bilgilerin yer aldığı) ve kayıtlı radyoların sıfırlandığını gördüm. bu beklenen birşey mi acaba?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;519042
merhabalar;
yaklaşık 1 aydır 1,6 dsg tdi rapid spaceback kullanıyorum. aracım yaklaşık 4500 km'de. bugün aracın gösterge bilgileri(ortalama hız, ortalama yakıt tüketimi, anlık yakıt tüketimi, toplam sürüş saati gibi bilgilerin yer aldığı) ve kayıtlı radyoların sıfırlandığını gördüm. bu beklenen birşey mi acaba?

Yanılmıyorsam bu hesaplamada kullanılan sürüş süresi-2 bilgisi 99 saati geçince sıfırlanıyor. O yüzden bu bilgilerde sıfırlanıyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bir durum değil bu durum genelde akü kutup başlarını sökünce yada sigortalarını değiştirince olur.Biraz takip edin tekrarlarsa servise uğramanızda yarar var

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akü ile ilgili bir durum var, elektrik kesintisi olmuş herhalde, dediğiniz şeylerin bir anda sıfırlaması için akü kutup başlarının sökülmüş olması lazım ve en az 1 saat takılmamış olması lazım, bu durumu servise gidip anlatın, akünüzü ölçsünler, bu tip bir durum bir yakınımın hondasına olmuştu 2 aylık aracın aküsünde sıkıntı çıkmıştı, garantiden değişti.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
FArkadasların da bahsettıgı gıbı akuden gelen akımda sorun olabılır servıse bur gostersenız ıyı olur

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğerleri normal de, radyo istasyonlarının sıfırlanması anormal

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şimdilik bir sıkıntı yok gibi. yeni verileri yazıyor artık göstergelerde. ancak servisten de bilgi alacağım bu konuda

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araçta şöyle bir durum oluştu: her bindiğimde gösterge sıfırdan başlıyor. servise getirmeye karar verdim. en kısa zamanda servise uğrayacağım. buraya da yazarım sonucu

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;519236
araçta şöyle bir durum oluştu: her bindiğimde gösterge sıfırdan başlıyor. servise getirmeye karar verdim. en kısa zamanda servise uğrayacağım. buraya da yazarım sonucu

Peki, hafızadaki radyo istasyonları da sıfırlanıyor mu hâlâ?

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;519315
Peki, hafızadaki radyo istasyonları da sıfırlanıyor mu hâlâ?

hayır. radyoda sıfırlanma sorunun başladığı gün oldu. onun dışındaki günlerde tekrarlamadı.
aracı kısa süre bırakıp yeniden çalıştırınca kısa süre önceki verileri işlemeye devam ediyor. ancak aynı gün içinde sabah çalıştırıp sonra akşam çalıştırırsam yine bu veriler(sürüş saati, ortalama hız-yakıt tüketimi gibi veriler) sıfırlanıyor ve yeniden veri oluşturuyor sürüş boyunca. cumartesi randevu aldım servise getireceğim aracı.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürüş verilerinin sıfırlanması normal bir durum benim Yeti'de sürüş verilerinin tamamını sıfırlıyor. Sürüş süresi yakıt verileri vs vs gibi hatta 100 km de 4.6 yakıt ortalaması tutturmuş ve bunu belgelemek için fotoğraf çekmek istemiştim ama bir kaç saat bekleyince ve zaman geçirince ekrandaki bilgilere baktığımda yerinde yeller esiyordu ve bilgiler sıfırlanmıştı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görünüşe bakılırsa bluevelvet rumuzlu arkadaşımızın dediği şey oluyor...

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;519421
hayır. radyoda sıfırlanma sorunun başladığı gün oldu. onun dışındaki günlerde tekrarlamadı.
aracı kısa süre bırakıp yeniden çalıştırınca kısa süre önceki verileri işlemeye devam ediyor. ancak aynı gün içinde sabah çalıştırıp sonra akşam çalıştırırsam yine bu veriler(sürüş saati, ortalama hız-yakıt tüketimi gibi veriler) sıfırlanıyor ve yeniden veri oluşturuyor sürüş boyunca. cumartesi randevu aldım servise getireceğim aracı.

radyo sıfırlamıyorsa diğer veriler zaten günlük kullanımda sürekli tazelenen verilerdir, 2 saat sonra silinir ve yeniden hesaplanmaya başlar, 2 saatten kısa sürede aracınıza binip devam ederseniz aynı verilerin üzerine hesaplamaya devam eder, bunda korkulacak bir şey yok, önemli olan günlük km sayacı ve radyo sıfırlanması bir problem oluşturur, diğer şeyler zaten normal olanı.

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
serviste ustalarla(iki tane) konuştum telefonda. sanki ikisi de ilk kez duymuş gibiydi.
yalnız ilk 20 gün bu veriler silinmedi. sonrasında her gün siliniyor-yenileniyor. bundan sonra her gün bu şekilde yeni veriler mi oluşacak? kullanan diğer arkadaşların araçlarındaki bu bilgiler de benimkinde olduğu gibi her gün silinip yeniden mi oluşuyor?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;519481
serviste ustalarla(iki tane) konuştum telefonda. sanki ikisi de ilk kez duymuş gibiydi.
yalnız ilk 20 gün bu veriler silinmedi. sonrasında her gün siliniyor-yenileniyor. bundan sonra her gün bu şekilde yeni veriler mi oluşacak? kullanan diğer arkadaşların araçlarındaki bu bilgiler de benimkinde olduğu gibi her gün silinip yeniden mi oluşuyor?

Hafıza 1 siz istemesenizde belli bir süreden sonra silinir onun için birşey yapamazsınız.Hafıza 2 deki veriler duruyordu ekrana onu yansıtırsanız verileriniz silinmez belli bir süre:ok: