škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Başima gelenler !!!! Okuyun tedbirli olun...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce burada Motor ikaz lambası uyarısı ( Egzoz gazi kontrol sistemi arızası)  ile ilgili bir konu açmıştım. Başıma gelenleri anlatayım siz değerli arkadaşlara faydası olur belki.
07.05.2015 tarihinde motor arıza ışığını yandığını gördükten sonra Bosch Car Servisine gittim. Servis Elemanlarına dün burada benzin filtresini değiştirdiniz ve bugün bu motor ışığı yandı, dedim Kendileri arbayı cihaza bağladılar sorunun büyük ihtimalle bank 1 senöründen kaynaklandığını söylediler. hata kodunu sildiler tekrar yanarsa gel ve sensörü  sileriz temizleriz belki yanmaz ve sorun çözülür, dediler. Tabi birkaç gün sonra tekrar yandı tekrar gittim bu kez söyledikleri gibi sildiler temizlediler . Bu işlemler için ayrıca  para da verdim. Baktım sorun düzelir gibi oldu. Bir gün işe giderken motor ışığı tekrar yandı ve tekrar Bosch Car service gittim . Yetkililere artık bu sorunu ve ne  gerekiyorsa yapın çok sıkıldım, dedim. Ön sensörün siparişini verdiler. 15 gün sonra gelir, dediler. Eğer tekrar yanarsa , diğer arka sensörü değiştiririz. Em sensörün fiyatı ile arka sensörün fiyatı farklı ve maliyeti bana 600 liraya gelebilir, dediler. 15. gün aradım sensör maalesef gelmiyormuş tedarikte yokmuş, dediler.
     Böyle olmaz deyip Skoda Servisine gittim. Cihaza taktılar sinyalin ön sensörden geldiğini eğer sensör arızalı ise bana maliyeti 568 tl olacağını, söylediler. Bu fiyat sadece ön sensör için. Servisteki tecrübeli biri bana benzin filtresini ne zaman değiştirdin, dedi. Ben Bosch Car servisinde 1 ay önce değiştirdim fakat  bir dün sonra bu ikazı aldım , dedim. Durumu Bosch Yekililerine söylediğimde alakası yok,  dediler, dedim.  Okey dediler. Ve arabayı kaldırdılar ne görsünler 3,0 BAR olması gereken benzin filtresi 6,4 BAR takılmış. Yani takılan benzin filtresi 1,2 TSİ Motorun benzin filtresi. Kardeşim bu benzin filtresini nasıl takarlar, dediler.  benzin filtresi  3,0 Bar ile değiştirdiler. Sorun büyük ihtimalle bundandır, dediler. 2 hafta oldu yaklaşık 185 KM yol yaptım çok şükür hala yanmadı.
 Not : Bosch Car servici taktığı benzin filtresi için benden işçilik dahil 109 TL aldı. Fakat Yetkili servis bu işlem için 59 TL aldı. !!!!!! Bosch Car servisine gittim burada olanları aynısı onlara anlattım,  gösterdim , kafalarını kaldırmadılar mahcubiyet özür ama ne fayda. !!!!!!!!

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Para iadesi talep etmediniz mi?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Bosch car servisler ilk zamanlarda avantajlıydı ancak önüne gelen bayilik alınca avantajları kalmadı.  Eğer yaptığınız işin faturası belgesi varsa, hatta faturada da 1.2 TSI filtresi olduğuna dair bir ibare varsa (parça kodu gibi) hiç durmayın, tüketici hakem heyetine başvurun, biraz başlarını ağrıtın.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada hangi bosch car servis onu da yazarsanız memnun oluruz. Forumun büyük çoğunluğu Ankara'da , uzak duralım biz de

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Faturalar ben de . Bosch car service hatasını kabul ettiler. Para iadesini yaptılar. İsterseniz fazladan da veririz dediler. Hataliyiz özür dilediler. Ben de fazla üzerlerine gitmedim. Bayinin adını söylemem doğru olmaz. Tüm bosch servisler böyledir demek yanlış olur. Oradaki ustanın dalgınlığı veya hatası. Bosch Car servise hatasını kabul edip. Para iadesini yapması ve samimiyetleri biraz olsada bende geri adim attırdı. Burdaki amacım Bosch servisi karalamak değil boyle markalı bir servis bir ustanın yüzünden hem maddi hem manevi olarak zarara uğratması idi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Hata kabul edilebilir bir hata değil. Ancak en azından sonraki süreçte sorun çıkarmamışlar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten geçmiş olsun. Yapılması zor bir hata. Bir de bunun üstüne size fazladan masraf açacaklarmış sensor falan diyerek. Fazla para almak değil derdimiz düzgün is yapmaniz ve de bir başkasının başına gelmemesi. Sizin yerinize de konuştum.:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olur boyle seyler adamlar kabul etmis hatalarini ya gerisi cok da onemli degil bence

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Yoksa 2 sensöre 600 tl para verecektim. Sorun hala düzelmeyecekti. Herneyse başıma gelenler bunlar. Kimsenin başına gelmesin İnşallah.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun benim dikkatimi çekende serviste bu durumu fark eden kişi oldu tecrübe konuşmuş ve böyle tecrübeli kişilerin olması hep avantajdır, ek not olarak neden servis dışında bi yere filtre vs değiştiriyosunuz? Gidin yetkili servise başınızda ağırmasın, bende 5 yaşında 235 binde vito var mercedesin kazık olduğunu bile bile yetkili servise götürüyorum, tavsiyem yetkili servistir herdaim

Çevrimdışı sistem6516

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle katılıyorum. Buda bana bir ders oldu. Yetkili servis deki usta  bizi dinliyordu. Bana benzin filtresini ne zaman değiştirdin dediğinde, ben değiştirdim bir gün sonra bu sorun ortaya çıktı ve bunu bosch yetkilerine söyledim alakası yok dediler, dedim. Bana okey hemen aracı kaldırın, dedi. Ben sadece ustayı seyrettim. sağolsun baya faydası oldu ....

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Insa yetkili serviste kazik yemeyi kabullenebiliyor da...

Disarida kazik yemek bi baska oluyor.

Faydali konu...

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok geçmiş olsun böyle sorunlar insanın moralini de bozuyor ama burada güzel olan şey özür dileyip para iadesi yapmaları buda bir erdemliktir.

Çevrimdışı hakangurler

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
turgut bey öncelelikle geçmiş olsun. Nacizene teklifim hemen bırakın o servisi bende uzun süre yetkili servis diye ankarada bosh servisine gittim. Çokta para harcadım en ufak şeylere. Araba makinaya bağlamaya her gittiğimde sıkıntı onlardan kaynaklı olsa bile para aldılar. Motor ikaz Lambası bende de yanmıştı. Sıfırladılar 7 defa toplamda ama eve gidiyorum sıkıntı yok sabah çalıştırıyorum tekrar yanıyordu. Çok sıkılmıştım bende bu durumdan. O servisi bıraktım sanayide tanıdık birisi vesilesi ile bir arkadaşla tanıştım ona götürmeye başladım arabayı.hava akış sensörünü değiştirdi işim çözüldü. Her gittiğimde yağ bakımı bile yaptırsam. Arabayı kaldırıp her yerine bakıyor sıkıntı arsa ufak tefek hallediyor. Sıkıntı büyükse söylüyor. Makinayada bedeva bağlıyor.
Bosh ile alakalı hoş olmayan bir anımı anlatayım. Arabamda çukurlara girdikçe ses geliyordu. Götürdüğümde bir usta boshda amasör değişcek dedi ve baya maliyetli birşeydi sıkıntı oysa yapalım dedim. Tam o sıra bakşa bir usta geldi baktı. Z rot başı değişmesi lazım dedi. fiyat tam hatırlamıyorum ama dikkatsizlik yüzünden 2 bin veya 3 bin tl fark ödeyecektim durduk yere. Yine aynı servis balata değiştim ses geliyor frene bastıkça diye götürdüm tekrar diskten dediler 100 tl para verdim disk taşladılar önleri. Sonra ses devam etti. Hemen gösterdim orada arka balata bitmiş dediler onada bir daha para ödedim. Sadece fikrim Bence daha fazla para yedirme oraya. Hem daha uygun fiyata hemde daha güzel işcilik yapan iyi bir usta bul derim... Benim gittiğim yer 1 sene önce İskitlerde bosh car servisti. Uzak durun derim...

Turgut Bey forumda ankaralı çok bence verin isim çünkü yarın başka bir arkadaşımızın canı yanabilir. Bunu engellemek adına sadece. Kimse parayı kolay kazanmıyor. Ben biraz uzun konuştum ama benim canım maddi manevi çok yandı boshda ondan. Hiç bir arkadaşın canının yanmasınıda istemem.