škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vag Gurubu yağ eksiltme olayı hakkında çok enteresan bir durum

trio · 30 · 14948

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba biraz araştırma yaptım wv polo golf jetta passat ve hatta scirocco da dahil seat ibiza toledo leon da dahil 10 yıllık olsun yada 0 km alınmış olsun motorlarında yağ eksiltme var ve bütün araçlarda ve bütün modellerde olduğu için bu normal olarak karşılanıyor bu olay wv grubunda değilde renault yada atıyorum hyundai de olsa kıyametler kopardı scirocco 90 bin telden başlayarak 150 bin tl ye kadar gidiyor bu kadar paraların verildiği bir araçta bu kadar ciddi oranda yağ eksilme olması çok düşündürücü işin traji komik yanı bu kadar yağ eksilten araçların 6 ay sonralara gün verilerek satılması bu talep sonucunda da şımaran satış danışmanları servisler tarafından insanların hor görülmesi kötü ve ilgisiz muameleye maruz kalması ve neredeyse birçok üretim hatasının son kullanıcıya yüklenmesine rağmen hala kapılarda kuyruk beklenmesi çok anlamsız.
Ama insanlar her zaman hak ettiklerini yaşarlar.
Çuvalla para verip alınan alman mühendislik harikası arabalar 2001 modelide 2015 modeli de yağ eksiltiyor ve üzerinde sadece wv amblemi var diye bu normal karşılanıyor DSG şanzımana hiç girmeyeceğim bu kadar para veriyorlar sürekli korkulu rüya sırf şanzıma yüzünden garanti uzatıyor insanlar ama servise gidince kullanıcı hatası zaten herşey kullanıcı hatası adamların arabaları çağın çok ötesinde çünkü insanlar kullanmayı bilmiyorlar...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her arac yag eksiktir normal bir durumdur bu.

Ancak bbz 1.4 101hp motor ve gti-vrs-cupralarda kullanilan 1.4 180hp lik motorlarin yag yakma boyutlari cok fazla. Geri kalan butun motorlar normal miktarda yag eksiltir.

Bosuna gaza gelmissiniz ;)

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
VW sorunlarından birinde okumustum Polo GTI 2013 modeldi sanırım araçta yağ eksiltme vardı DDS dediği gibi bazı motorlar aşırı güç ürettiğinden eksiltme yapması normal

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ eksiltme bazı tip motorlar için normal olarak lanse edilmektedir. Özellikle dizel motorlu araçların turbo aksamları da motor yağı ile soğutulmuktadır ve az miktar yağ eksiltme bir nevi anormal değildir.
Asıl anormal olan durum, kısa mesafelerde çok eksiltmesi. Örneğin, çok ünlü bir japon markasında ciddi yağ eksiltme olduğu için çok davalar açıldı ve arabalar iade edildi/değiştirildi.

Octavia kullanma kılavuzundan alıntı;
"Motor biraz yağ tüketir. Yağ tüketimi sürüş tarzına ve çalışma şartlarına bağlı olarak 0,5 l/1000 km değerine kadar olabilir. İlk 5000 kilometredeki tüketim bu değerin de üzerinde olabilir. "

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;519213
Her arac yag eksiktir normal bir durumdur bu.

Ancak bbz 1.4 101hp motor ve gti-vrs-cupralarda kullanilan 1.4 180hp lik motorlarin yag yakma boyutlari cok fazla. Geri kalan butun motorlar normal miktarda yag eksiltir.

Bosuna gaza gelmissiniz ;)

Gaza gelmeyle alakası yok wv gurubu bütün araçlar yağ eksiltiyor kodla falanda alakası yok 1.2 htp de eksiltiyor forumda konu başlığı var şu yağ eksiltme olayını normal karşılamayı anlayamıyorum google a polo yağ yakma fabia yağ yakma ibiza yağ yakma passat yağ yakma vs vs yazın her motor kodunda ve türünde 0 km arabalar bile ciddi yağ eksiltiyor 10 yılı aşkın ladaya bindim 10000 km sonra bile ne kadar yağ koyduysam o kadar yağ boşalttım motoruda gayet güçlü araçlar 1967 model porche nin motor bloğunu kullanıyor ladalar sonuçta şu var adam 0 araba almış 100.000 tl para vermiş 3 4 bin km sonra 1 litre yağ ekliyor bence normal bir durum değil her araç yağ eksiltmez insanların burun kıvırdığı beğenmediği ladalar eksiltmiyor. Toyotanın dizelleride eksiltiyor demekki o araçlarda da üretim hatası var o da normal değil madem bu kadar güce dayanacak yağ yok o zaman bu kadar güçlü motor üretmeye ne gerek var yada yağ üreticileri şuanki motorlara uygun yağ geliştiremediler henüz.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2015, 23:10:02 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1967 yılında Porsche boxer motor kullanıyordu; Lada' nın motoru ise düz-tek sıra olarak ifade edilen motordur.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;519257
1967 yılında Porsche boxer motor kullanıyordu; Lada' nın motoru ise düz-tek sıra olarak ifade edilen motordur.

http://www.porscheengineering.com/filestore.aspx/Porsche-Engineering-Magazine.pdf?pool=peg&type=download&id=press-magazine-2006-08-specialedition&lang=en&filetype=default&version=3bf5a990-ff45-467e-9116-96dfd8d2bfd7

Tamamen aynı motoru kullanıyor demedim porche mühendisleri tasarlamış samarayı
12. sayfaya bakabilirmisiniz
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2015, 01:13:37 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;519262
...Tamamen aynı motoru kullanıyor demedim porche mühendisleri tasarlamış samarayı
12. sayfaya bakabilirmisiniz

O zaman tamam. "Aynı motor bloğunu kullanıyor" deyince.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni motor blogu? Biraz komik tabiki.

Trio beycim bakin simdi soyle soyleleyim herhangi bir araba yazin google a (mesela fiesta yag eksiltme) en az bir konu cikacaktir. E cunku her modelde en az bir araba yatak saracaktir, segman yiyecektir ivir zivir olacaktir o aracin sahibi de internete yazacaktir.

Yillardir vag grubu uzerinden inmiyorum. Soyledigim motorlar haricinde soylediginiz gibi bariz yag yakan bir motor daha hatirlamiyorum (belki kacirdigim 1-2 tane daha vardir)

Bosu bosuna evham yapiyorsunuz ornek verdiginiz htp motorda gram yag eksiltmeden (normal seviyelerde eksilterek orn: 10k km de yarim litre)200k km yi deviren musterilerimiz var. sizin bahsini gecrdiginiz htp ye yanlis yag konuyor olabilir, hirpalanmis bir htp olabilir, olabilir de olabilir... 1-2 tane htp yag yakiyor diye butun htp ler mi yakacak yani?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu an tam olarak 311 bin km de olan fabia dizel aracım 10 bin km de ortalama 750ml yağ eksiltiyor :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;519291
Ayni motor blogu? Biraz komik tabiki.

Trio beycim bakin simdi soyle soyleleyim herhangi bir araba yazin google a (mesela fiesta yag eksiltme) en az bir konu cikacaktir. E cunku her modelde en az bir araba yatak saracaktir, segman yiyecektir ivir zivir olacaktir o aracin sahibi de internete yazacaktir.

Yillardir vag grubu uzerinden inmiyorum. Soyledigim motorlar haricinde soylediginiz gibi bariz yag yakan bir motor daha hatirlamiyorum (belki kacirdigim 1-2 tane daha vardir)

Bosu bosuna evham yapiyorsunuz ornek verdiginiz htp motorda gram yag eksiltmeden (normal seviyelerde eksilterek orn: 10k km de yarim litre)200k km yi deviren musterilerimiz var. sizin bahsini gecrdiginiz htp ye yanlis yag konuyor olabilir, hirpalanmis bir htp olabilir, olabilir de olabilir... 1-2 tane htp yag yakiyor diye butun htp ler mi yakacak yani?

0 arabalar nasıl yağ eksiltiyor peki

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;519321
0 arabalar nasıl yağ eksiltiyor peki

düşük hacim yüksek beygirli motorlar ister istemez yağ yakarlar o sebepten yağ eksiltiyo Doğukan'ın söylediği araçlar

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anladım peki o zaman yanlız bende 2004 bbz kodlu fabia var yağ eksiltmiyor
Birde biz Türkler araba yapsak bu şekilde yağ yaksa yerin dibine sokup çıkarırlardı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bbz lerde de sans. Kimi eksiltiyor kimi eksiltmiyor.

Biz Türkler zamaninda arabanin kralini yaptik ama benzin koymayi unuttuk o zaman kaybettik

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;519335
Bbz lerde de sans. Kimi eksiltiyor kimi eksiltmiyor.

Biz Türkler zamaninda arabanin kralini yaptik ama benzin koymayi unuttuk o zaman kaybettik

Almanlar her 3-4 bin km de yağ koyulup devam edilen arabaları 2015 yılında 100 bin tl ye peynir ekmek gibi 6 ay kuyruk bekleyip satıyorlar bizimkilerde benzin koyup yürüselermiş ne olacak ki...