škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Grip aşısı olacakmısınız

fenomen · 91 · 23890

0 Üye ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle olmayacağım.Doğal yollarla korunmaya çalışıyorum.Mesela, annem geçenlerde doktorumuzun tavsiyesiyle bi karışım hazırlamış.Bal-Zencefil-limon karıştırılıp hafif sulandırılıp içiliyo ( 1 çorba kaşığı ).Boğazınız biraz yanıyor ama :) Bu bağışıklığı güçlendirmek içinmiş.Birde çay tarzı bi karışım var.Allah ne verdiyse katıp kaynatıyosunuz.Ihlamur-Adaçayı-Çubuk tarçın-Karanfil-Ekinezya karıştırılıp birgüzel kaynatılıp içiliyor :) günde 3-4 bardak için diyorlar.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aşı olmıyacağınızın gerekçelerinide açıklarsanız daha ikna edici olacaktır.teşekkürler paylaşımlarınız için.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açık ve net aşı güvensiz en başta..

Onun yerine multivitamin kullanın bağışıklığa destek için birşeycik olmaz..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başbakan ben olmam , sağlık bakanı ben olurum diyorsa, piyasada hala bir kaos varsa, bilmediğim bir konu olduğu için içeriği ve etkileri hakkında net bir sonuç görmediğim için bu aşıyı olmayacağım.Ayrıca kimyasallara güvenmiyorum..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şuan zaten gribim ama domuzmu kuşmu bilmiyorum :D boğazın şişilğini acısını gecici sürede olsa siqara önlüyo bi yararı var yani :D :D okulda herkeze vyrylcakmış öle diolar o zaman fike fike vurulcaz ama kesinlikle vurulmayı istemiyorum
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yunus sen sakin ol istemediğin sürece kimse vuramaz.bunda mecburiyet yok.mahkemeye bile verme hakkın var.

berfin.meb

• Ziyaretçi
Bu domuz gribi önensiz gibi görünüyor ama  etrafımızdaki gripli kişilerde farkedilir bir oranda artış var son zamanlarda.
Bazı kişiler korunma yönünde oldukça duyarlı bazıları ise hiç bir önlem almıyor. Yolcu otobüsünde bir bayan yanıma oturmak istemediğini söyledi ve arkalarda boş yer bulup oturdu sanırım. Gripli olduğunu ve bana geçirmek istemediğini söyledi. Ben de ince düşüncesinden dolayı kendisine teşekkür ettim. Belki de domuz gribiydi bilmiyorum.
Hijyene dikkat ediyorum ve bitkisel ürünlerden destek alıyorum. Aşı konusunda denek olarak kullanılmak istemiyorum ben de.
Zaten biraz da kadere inanmak gerekir. Eğer ölüm saatimiz gelmişse buna kimse yada hiçbir şey engel olamaz.
Tedbirlerimizi alalım. Aklımıza ve mantığımıza uygun olanları hayata geçirelim. Gerisi Allah'a kalmış. Gelirse de ölüm Allahtan gelir. Ne diyelim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen dediğiniz gib katılıyorum.Aşı konusunda herkes hemfikir değil ve piyasaya çıktığında çok olumsuz intibalar oluştu haliyle güven vermiyor artık.

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;47547
Risk grubunda değilim, no aşı  :hih:
irfaanııım risk grubu 40 a çıktı. vah vah sendemi uğuruum haşmetlüm gibi:dede::dede::dede:...:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Grip bu, ilaç kullanırsan 1 haftada kullanmazsan 7 günde geçer diyorlar. Sağlık personellerinin de çoğunluğu aşı olmuyor.
Türkiye ye gelen aşı iyi değil diyorlar. ABD'dekiler de kendi kullanıklları damla tipi yerine bizimkinden istiyorlarmış.
Ben olmadım aşı. Gökhan'ın dediği gibi bir kaşık bal ardından bol su değilde, bir bardak hafif ılık suda bir kaşık balı eriterek içiyorum. Bal içinde çok çeşitli çicek ve bitki özü bulunduğu için tarçın vb. diğer bitkilerle beraber kullanmak faydasını minimize edebilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çocuklarımı sürekli götürdüğümüz doktora sordum...

_ ben kendi çocuklarıma yaptırmayacağım , kararı siz verin dedi.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ha demin okuluna kardeşimin dilekçesini verdim, onada yaptırmıyoruz.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her aşının içinde mutlak koruyucu madde vardır.şimdiye kadar olduğumuz tetanoz,hepatit,kızamık,kabakulak onlarda da vardı bunda da var asılmesele o değil zaten alelacele piyasaya sürüldüğü için aşının son testini tamamlayamamış olmasındandır(aşının 5.evre testi tamamlanamamış) sebepte aciliyetinden.4. evreye kadar olumlu sonuçlar alınmış olduğu duyumunu aldım.
      Bir de bakanımızın dediği gibi aşı hakkında 40 kişilik hocalardan komisyon kurulup öyle karara bağlanmıştır.
        Benim olmama sebebim şimdiye kadar bir defa grip aşısı yaptırdım onda da ağır grip geçirdim.Zaten aşının da  yüzde yüz korur diye bir değer yok.çünkü virüs mutasyona uğruyor.yapısını değiştiriyor.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada bu gün hayatını kaybedenler 20 kişi.durum krıtık noktaya doğru gidiyor.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;47922
her aşının içinde mutlak koruyucu madde vardır.şimdiye kadar olduğumuz tetanoz,hepatit,kızamık,kabakulak onlarda da vardı bunda da var asılmesele o değil zaten alelacele piyasaya sürüldüğü için aşının son testini tamamlayamamış olmasındandır(aşının 5.evre testi tamamlanamamış) sebepte aciliyetinden.4. evreye kadar olumlu sonuçlar alınmış olduğu duyumunu aldım.

4. evre ve 5. evre nelerdir ?

Alıntı yapılan: hakanerdogan;47572
GSYH bölünüyo ama!!

biz bile 5 kişiyiz yahu şu evde, bana ne, ben yıllık payıma düşen 3 bin 5 bin neyse işte dolarımı istiyorum :hih:

GSMH değil miydi o? :confused:

Bizim işyerinde aşıyı olup hastaneye sevk almayan yok :kiki: Buluşmada gören gördü domuz gibiyik :hanz: Yerim aşısını maşısını... :hh: