škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 fabrika çıkış lastik markaları

Anatolia · 133 · 41710

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 185/60/R15 Nexen var, fena değil ama ince tabanlı olduğu için virajlarda yol tutuşu biraz sıkıntılı.

Çevrimdışı Taner_898

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Skoda Adana şubesinden 28.04.2016 tarihinde Fabia 1.2 TSİ 110 hp DSG marka aracı teslim aldım.

Aracın tanıtımı ve satış aşamasından memnun kaldım. Aracıda 300 km yi aşkındır kullanıyorum. Çok da memnunum.

Ancak aracı aldıktan iki gün sonra tesadüfen aracın üzerindeki lastiklerin dördünün de 2013 yılı olduğunu gördüm. Durumu hemen Skoda Adana şubesi ilgililerine bildirdim. Onlarda İstanbul merkezlerine e-posta ile bildirdiler. Hatta lastiklerin fotosunu çekip gönderdim.

Bir kaç gün sonrada Skoda Müşteri Hizmetlerinin 444 7 780 nolu numarasını arayarak kendimde kayıt oluşturdum.

Başvuruda bulunmamın üzerinden 10-11 gün geçmesine ve ara ara telefon açıp sormama rağmen durum İstanbul tarafından çözümlenemedi.

Sonuç olarak bugün tekrar aradığımda; İstanbul dan gelen cevabın "LASTİKLERİN KULLANIM ÖMRÜNÜN 10 YIL OLDUĞU, BU NEDENLE BİRŞEY YAPAMAYACAKLARINI" ilettiler.

Aracı teslim alırken lastikleri kontrol etsem teslim almazdı. Ancak hangimiz alırken lastiklerin üretim tarihine bakıyoruz. Bu nedenle bu paylaşım sayfasında ve elimden gelen her sosyal medyada böyle bir durumla başka kimse karşılaşmasın diye paylaşacağım.

Ayrıca lastikleri değiştirmeyeceklerine dair yazılı belgeyi alır almaz da yasal yollara başvuracağım.

Arkadaşlar sıfır aracınızı teslim almadan A dan Z ye lastiklerde dahil her tarafını kontrol ederek alın. Bakın firmalar üç kuruş daha fazla kazanacağım diye nelere başvuruyorlar.

Çevrimdışı orthos77

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, superb 3.nesil (2016 model) araçların bijon aralığı nedir?

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazyboy3506;571995
Bendede 185/60/r15 nexen blue hd var.

aynen bendede nexen var ve çok memnunum. maşallahı var ses-yol tutuş- makas performansı olarak

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekomach;572025
Bende de 185/60/R15 Nexen var, fena değil ama ince tabanlı olduğu için virajlarda yol tutuşu biraz sıkıntılı.

hocam haklısın biraz ince kalıyor lastik ama seri oluşuda ondan oluyor.

peki hangi ebat olsa sizce daha iyi yol tutuş olurdu ? 190 yada 195 mi mesela ?

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
185/60/r15 nexen blue hd   iyi değil çok yaktırıyor yol tutumuyordu  satabilirsem satacam yaza
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2016, 14:45:27 Gönderen: A.L.P.E.R »

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
25.10.2016 araç teslim. Bridgestone Ecopia EP150 185/60 R15 84H lastiklerle birlikte geldi. Gayet memnunum.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: A.L.P.E.R;596661
185/60/r15 nexen blue hd   iyi değil çok yaktırıyor yol tutumuyordu  satabilirsem satacam yaza

böyle bir kanıya nasıl vardın acaba ? ne alaka çok yaktırıyor derken 23-25 kuruş yakıyor benim araç nexen ile.

önce bi yağınıza yakıtınıza flitrelerinize bakın derim. Lastik standart gelen lastik fabia larda

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.0 MPI  üzerinde 185/60/R15 Nexen Blue HD var. Yakıt olarak fabrika değerlerini yakalıyor. Ancak fazla konforlu değil. Kasislerde sarsılıyor.

Aracın limitleri zaten düşük olduğundan kayma vs gibi performas gerektiren işlemler oluşmuyor. Daha 75 km deyiz ancak  bir iki defa abs devreye girdi. Havaları biraz fazla basılmış gibi. Lastiğe nitrojen bastırarak hava basıncını da 30 psi  civarına getireceğim.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;596690
Fabia 1.0 MPI  üzerinde 185/60/R15 Nexen Blue HD var. Yakıt olarak fabrika değerlerini yakalıyor. Ancak fazla konforlu değil. Kasislerde sarsılıyor.

Aracın limitleri zaten düşük olduğundan kayma vs gibi performas gerektiren işlemler oluşmuyor. Daha 75 km deyiz ancak  bir iki defa abs devreye girdi. Havaları biraz fazla basılmış gibi. Lastiğe nitrojen bastırarak hava basıncını da 30 psi  civarına getireceğim.

Evet ABS biraz hemen çabuk devreye girebilir bendede durum o şekilde. Fabrika verilerini ankara içi ideal kullanım ile yakaladım çok kez. İyi lastik bence ömrüde iyi

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba 2016 model bende de NEXEN var..Ama kışlıkları taktım bugün onları NOKİAN WR D4 aldım ..:gaz:

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;596696
Evet ABS biraz hemen çabuk devreye girebilir bendede durum o şekilde. Fabrika verilerini ankara içi ideal kullanım ile yakaladım çok kez. İyi lastik bence ömrüde iyi

440km oldu şuan aracım ki 3 kere ortalama 90km ile giderken gerçekten çok sağlam fren yaptım ikisi ışık olmak üzere ABS devreye girmedi.Lastiklerle alakalı olabilir diye düşünüyorum.Fabrika çıkış gelen lastikler bridgestone 150 ecopia 185/60/15. Bu arada frenleri sevdim :)

Yakıt olarak sabahları tuzla tersaneye gidiyorum acıbademden. Gidişte akıcı bir trafik oluyor 60-110km ile seyir yapıyorum 4.4-4.7lt gösteriyor ekran. Dönüşte dur kalk dur kalk Maltepe-Göztepe köprüsü arası akıcı Göztepe den evime kadar dur kalk bayır yokuş 5.8-6.1 lt gösteriyor.Dipnot olarakta gaz pedalına nazik davranıyorum :)

Tahminimce bir depo ile yani 45lt ile 700-750km arası bir değer görcem.

Edit: Dur kalk diye bahsettiğim trafikte manuel kullanıyorum, start stop devre dışı olarak.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;596706
Benim araba 2016 model bende de NEXEN var..Ama kışlıkları taktım bugün onları NOKİAN WR D4 aldım ..:gaz:

WR D4 tam olarak ne aldın arkadaşım?. Açık olarak yazarmısın;

Nokian 185/65 R15 88T WR D4 Oto Kış Lastiği mi yoksa farklı mı?