škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 fabrika çıkış lastik markaları

Anatolia · 133 · 41618

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sadece ecocontact 5 i kullandim o lastigi alirken sport versiyonunu da sormustum lastikci arkadasin dedigini soyledim sadece dis farki dedigim desen farki yok yol tutusu biraz daha iyi daha az km gider demesinden yola cikarak soyledim. Cumleler bana ait degil. Zaten sportcontacti kullanmis olsam kendi lastigimdi soyleydi boyleydi diye yazardm :) bir onceki mesajimd "oyle oldugunu dusunuyorum" gibisinden bir ifade kullanmisim, yanlis anlasilma olmus sanirim tekrar ediyorum sportcontacti kullanmadim ecocontacta kefilim ozellikle 4 kanalli olmasi waterplanning olusmamasi acisindan buyuk bir rol oynuyor. Kullandigim sure boyunca hic yasamadim su ustunde kizaklama olyini. Cok basarili bir su tahliyesi var.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2016, 13:31:03 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;602704
Ben sadece ecocontact 5 i kullandim o lastigi alirken sport versiyonunu da sormustum lastikci arkadasin dedigini soyledim sadece dis farki dedigim desen farki yok yol tutusu biraz daha iyi daha az km gider demesinden yola cikarak soyledim. Cumleler bana ait degil. Zaten sportcontacti kullanmis olsam kendi lastigimdi soyleydi boyleydi diye yazardm :) bir onceki mesajimd "oyle oldugunu dusunuyorum" gibisinden bir ifade kullanmisim, yanlis anlasilma olmus sanirim tekrar ediyorum sportcontacti kullanmadim ecocontacta kefilim ozellikle 4 kanalli olmasi waterplanning olusmamasi acisindan buyuk bir rol oynuyor. Kullandigim sure boyunca hic yasamadim su ustunde kizaklama olyini. Cok basarili bir su tahliyesi var.

Bana hitaben yazdıklarınızı beni alıntılayarak ya da benden bahsederek yazarsanız daha doğru olur kanaatindeyim.

Bu konularda -ki bu benim şahsi kanaatimdir, siz ya da başkası katılmayabilir, saygı duyarım- başka bir kişiyi böyle bir konuda yönlendiriyorsam bir başkasının dediğine göre yönlendirmem ya da tahmin üzerinden gitmem. Hele ki görüldüğü üzere fikrini aktardığınızı söylediğiniz zat bu derece bilgisizken. Yerinizde olsam o lastikçiyle de bir daha muhatap olmam. Lastikten ne derece anladığı söylediklerinden belli. Ayrıca Sport Contact 5 desen ve yapı olarak da Ecocantact 5'ten tamamen farklıdır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eco contact5 i kullandim ve onu önerdim. Sportcontact 5 in ozelliklerini de duydugum kadari ile ilettim, bunda bir problem goremiyorum.Burada kimseyi Kandirmaya, aldatmaya calismadigim da onceki yazilarimdan da bellidir. Arkadas sportconact bile almaya niyetlense lastikciye gittiginde zaten o olcunun olmadigini ya da ne bileyim deseninin farkli oldugunu kendi gozleriyle gorecektir ve yine eco modeline yonelecektir sanirsam. Yani kisacasi para sikintisi olmayan birisi spor araba ne alsam diye sordugunda ferrari al diyebiliyoruz. Bu ferrariyi o gune kadar kullanmamis oldugumuz gercegini degistirmiyor neticede.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eray Güler;602711
Eco contact5 i kullandim ve onu önerdim. Sportcontact 5 in ozelliklerini de duydugum kadari ile ilettim, bunda bir problem goremiyorum.Burada kimseyi Kandirmaya, aldatmaya calismadigim da onceki yazilarimdan da bellidir. Arkadas sportconact bile almaya niyetlense lastikciye gittiginde zaten o olcunun olmadigini ya da ne bileyim deseninin farkli oldugunu kendi gozleriyle gorecektir ve yine eco modeline yonelecektir sanirsam. Yani kisacasi para sikintisi olmayan birisi spor araba ne alsam diye sordugunda ferrari al diyebiliyoruz. Bu ferrariyi o gune kadar kullanmamis oldugumuz gercegini degistirmiyor neticede.

Sizinle tartışmaya gerek yok. Yazdıklarızdan "sorumluluk" mefhumuna bakışımız arasında bayağı bir fark olduğu ortada. Bunun dışında yazdıklarınızın düzeltilmeye ihtiyacı vardı ve düzelttik.

Özetlersek; üyemiz zaten csc5 alamaz ebattan dolayı; csc5 ile cec5 birbiriyle alakası bile olmayan lastiklerdir, desen ve yapı olarak tamamen farklıdır, birinin asıl hedefi maksimum sportif sürüştür diğerinin ise maksimum ekonomidir.

Not: Daha önce de yazdım; bir yazıyı bana hitaben yazıyorsanız bu yazıdan benim ekstra gayret göstermeden haberdar olabilmem için "alıntı" ya da "@" özelliğini kullanın. Aksi davranış hoş görünmüyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Eray Güler;602696
Continenal de ekonomik olarak contiecocontact 5 eger biraz daha sportif isterseniz cnntisportcontact 5 tavsiye ederim. Bu iki lastik arasinda saniyorum dis farki yok sadece hamur farki var. Sportcontact olan bir tik daha iyi yol tutus ama toplamda daha az km gider diye dusunuyorum hamurunun daha yumusak oldugundan. Ben olsam eco versiyonunu alirdim :)

Eray bey eğer bu yorumlar lastikçinize aitse acilen lastikçinizi değiştirin derim. Tamamen birbirine zıt ihtiyaçlar için tasarlanmış bu ürünler arasında 1 tık değil 10 tık fark az kalır, öyle söyleyeyim. Nerden mi biliyorum, şirket aracımda EcoContact5 kullanırken aynı dönemde de şahsi aracımda SportContact5 kullanıyordum. İki lastik hakkında da onbinlerce km şahsi tecrübem mevcut

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı TheVoice

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacibumbada;596736
440km oldu şuan aracım ki 3 kere ortalama 90km ile giderken gerçekten çok sağlam fren yaptım ikisi ışık olmak üzere ABS devreye girmedi.Lastiklerle alakalı olabilir diye düşünüyorum.Fabrika çıkış gelen lastikler bridgestone 150 ecopia 185/60/15. Bu arada frenleri sevdim :)

Yakıt olarak sabahları tuzla tersaneye gidiyorum acıbademden. Gidişte akıcı bir trafik oluyor 60-110km ile seyir yapıyorum 4.4-4.7lt gösteriyor ekran. Dönüşte dur kalk dur kalk Maltepe-Göztepe köprüsü arası akıcı Göztepe den evime kadar dur kalk bayır yokuş 5.8-6.1 lt gösteriyor.Dipnot olarakta gaz pedalına nazik davranıyorum :)

Tahminimce bir depo ile yani 45lt ile 700-750km arası bir değer görcem.

Edit: Dur kalk diye bahsettiğim trafikte manuel kullanıyorum, start stop devre dışı olarak.

Start-Stop kullanılması daha iyi değil midir ? O şekilde benzin tüketimi daha az oluyordu sanırım :)

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TheVoice;602883
Start-Stop kullanılması daha iyi değil midir ? O şekilde benzin tüketimi daha az oluyordu sanırım :)

Dogrudur ama yogun trafikte araba duruyor daha stop etmeden hareket etmek gerekiyor genelde oda stop start stop start sonuçta elektronik kafayı yer diye iptal ediyorum :)

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende de nexen var ama çok tatmin edici değil 205/60/15 taksak lastikleri ne gibi artı  ne gibi eksileri olur araç üstünde :)

Çevrimdışı Salamar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımda 185/60 R15 Nexen N'Blue lastikler var. Rodaj için yavaş ve sakin kullanmama rağmen hiç güven vermediler. Fren mesafesi uzun, bozuk yollarda içeri çok fazla ses alıyorlar.
Yarın hayırlısıyla Michelin Crossclimate 4 mevsim taktıracağım.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salamar;605029
Aracımda 185/60 R15 Nexen N'Blue lastikler var. Rodaj için yavaş ve sakin kullanmama rağmen hiç güven vermediler. Fren mesafesi uzun, bozuk yollarda içeri çok fazla ses alıyorlar.
Yarın hayırlısıyla Michelin Crossclimate 4 mevsim taktıracağım.

Lastik değiştikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz :)

Çevrimdışı Salamar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Michelin Crossclimate 4 mevsim lastikleri 1160 liraya taktırıp, 500 km yapmış Nexen lastiklerimi de tanıdık bir abiye 320 liraya verdim ve İzmir-İstanbul arası git gel yaptım:gaz:
Kuru ve ıslak yollarda ani frenlerde ve virajlarda yola iyi tutunduğunu söyleyebilirim. Yakıt tasarrufuna azda olsa etki ettiğini gözlemledim. Bir de uzun ömürlü çıkarsa bir kaç yıl kafam rahat:D

Birde not olarak şunu düşeyim. Aracın rot ayarı bozuktu. Öncesinde lastikçiye bakmana falan gerek yok sıfır araç dedimsede iyi ki beni dinlememiş:mad:

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende Mayıs ayında aldım, bayi de Dunlop lastikle gösteriyorlardı, teslimde Kumho Ecowing takmışlar.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: furkanbdr;617990
Bende Mayıs ayında aldım, bayi de Dunlop lastikle gösteriyorlardı, teslimde Kumho Ecowing takmışlar.

teslimde taktıklarına emin misiniz? ben fabrika çıkışı olarak dunlop, nexen veya kumho gelebiliyor şansa diye biliyorum.

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;617995
teslimde taktıklarına emin misiniz? ben fabrika çıkışı olarak dunlop, nexen veya kumho gelebiliyor şansa diye biliyorum.

Evet hocam bayide gosterilirken Dunlop vardi. Araci ben teslim alamadım, annemler de fark edememisler ben olsam sorardım aslında.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle