škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 - Mirrorlink

Mimar · 84 · 29879

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımda Bolero sistemi mevcuttur. Mirrorlink uygulamaları sürüş sırasında devredışı olması beni çok rahatsız ediyordu. Yaptığım araştırma sonunda "allow drive" isimli bir yazılım sertifikasının araçta etkili olduğunu öğrendim.

Uygulama üreticilerinin çoğunluğu bu sertifikayı çok pahalı olduğu için kullanmıyor. Neticesinde çok yüksek ücretli uygulamalarda bulunan bu sertifika yüzünden kullanıcı şikayetlerini dikkate alan VAG mirrorlink yerine bir alternatif arayışına girmiş.

SmartGate Türkiyedeki  Fabia araçlarında bulunmadığı için haraket halinde çalışan bir mirrorlik uygulaması bizler için bulunmamaktadır.

Uygulamaların çalışanları ve çalışmayanları hakkında deneyimleri olanların görüşlerini bekliyorum.

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sygic Car Navigasyon isimli  programı denedin mi? Bir de kullandığın telefonun marka ve modelini yazabilir misin? Bende de bolero var ancak telefonum ile uyumlu olmadığından henüz mirrorlink deneme fırsatım olmadı.

Hangi telefonların tam uyumlu olduğu internetten yaptığım araştırmalara göre biraz muamma vaziyette. Mirrorlink sayfasındaki cogu telefonun bolero ile calısmadıgını yazmıs kullanıcılar.

Bolero ile su an hareket halinde calısması gereke uygulamalar skoda fabia nın web sayfasında yazan 6-7 uygulama olması gerekiyor.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noreg;520134
Sygic Car Navigasyon isimli programı denedin mi? Bir de kullandığın telefonun marka ve modelini yazabilir misin? Bende de bolero var ancak telefonum ile uyumlu olmadığından henüz mirrorlink deneme fırsatım olmadı.

Hangi telefonların tam uyumlu olduğu internetten yaptığım araştırmalara göre biraz muamma vaziyette. Mirrorlink sayfasındaki cogu telefonun bolero ile calısmadıgını yazmıs kullanıcılar.

Bolero ile su an hareket halinde calısması gereke uygulamalar skoda fabia nın web sayfasında yazan 6-7 uygulama olması gerekiyor.
o uygulamaları indirmek istediğinde play storea atıyor ordada eğer üyeliğiniz varsa ve telefon modeliniz kayıtlıysa uyumlu olup olmadığını gösteriyor yalnız bazı uygulamalar paralı

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende araç 1.5 aydır var mirrorlink kesinlikle verimli çalışmıyor şu an sistem daha çok yeni cihazım sony xpreia z3 5.0.2 android destekliyor.

Sygic car navigation çalışıyor fakat araç haraket edince bu app kullanılamaz diyor maalesef.Diğer uygulamalarda çalışmıyor ama navi neden çalışmıyor bence şu an gelişmemiş bir arayüz daha henüz.Serfitika eksiliği gereği çalışmıyor sygic de muhtemelen dururken gayet güzel herşey 10 numara paralı sürüm satın alıcam alsam mı almasam mı 30 euro gibide para alırız boşa gider yine çalışmaz.Skoda doğuş desteği aradım cevap bile veremediler kendilerinin bile haberi yok daha.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 20:28:00 Gönderen: suleyman90 »

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer başlıkta yazmıştım ama tekrardan buraya yapıştırıyorum belki yardımcı olur.

Sygic henuz denemedim fakat mirrorlink ile arac haraket halindeyden herhangibir uygulamanın kapandıgına rastlamadim. Kaldıki navigasyon icin sadece Sygic i kullanmak zorunda değiliz ki.. Daha uygun fiyatli bir suru yazılım var illa mirorlink ile uyumlu olmasi gerekmiyor. Sonucta mirrorlink ile telefonun ekranını olduğu gibi yansıtabiliyorsunuz. Sizde de oyle degilmi?

Ayrıca kullandığım telefon HTC Desire Eye... Aracım Fabia Combi 1.2 TSI DSG STYLE.

Hangi hafta üretimi oldugunu bilmiyorum haziranın ilk haftası teslim aldım.

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Xperia Z3c cihazım. Dediğim gibi sertifikayı kullanan uygulama üreticisi bir elin parmaklarını geçmiyor. Skoda ürettiği bolero donanmında degişiklik yapmış  yeni aygıtta sertifika denetimi kaldırılmış ve appleauto -Androidauto eklenmiş. Aracın VIN numarası ile tüm bilgileri ögrenebilirsiniz.
Sygic premium satınalacak iken hareketli kullanım diye artılarını belirtmiş. Alanlar sıkıntı olmadan kullanıyormuş.sertifika pahalı ve parasını bizsen çıkarıyorlar.

Skoda sitesindeki uygulamalar smartgate yani smartlink donanımı ile geliyor.ülkemizde opsiyon yok.

Htc m9 Xperia z2-z3 çalışan cihazlar benim denediğim.hiç biri hareket halinde çalıştırmyor.

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;520227
Xperia Z3c cihazım. Dediğim gibi sertifikayı kullanan uygulama üreticisi bir elin parmaklarını geçmiyor. Skoda ürettiği bolero donanmında degişiklik yapmış  yeni aygıtta sertifika denetimi kaldırılmış ve appleauto -Androidauto eklenmiş. Aracın VIN numarası ile tüm bilgileri ögrenebilirsiniz.
Sygic premium satınalacak iken hareketli kullanım diye artılarını belirtmiş. Alanlar sıkıntı olmadan kullanıyormuş.sertifika pahalı ve parasını bizsen çıkarıyorlar.

Skoda sitesindeki uygulamalar smartgate yani smartlink donanımı ile geliyor.ülkemizde opsiyon yok.

Htc m9 Xperia z2-z3 çalışan cihazlar benim denediğim.hiç biri hareket halinde çalıştırmyor.

Benimde Samsung S5 var nişanlımda onu denedik o da çalışıyor Sony Z serisi komple destekliyor gibi birşey zaten.

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arakadaşlar bende sygic naviyi indirdim ama birtürlü ekrana yansıtamadım cepten acılıyor ekrana gitmiyor telefonum samsung s3 sanırım beceremedim yardımcı olabilecek varmı

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;520763
ya arakadaşlar bende sygic naviyi indirdim ama birtürlü ekrana yansıtamadım cepten acılıyor ekrana gitmiyor telefonum samsung s3 sanırım beceremedim yardımcı olabilecek varmı

Abi mirrorlink sadece 5.0 andorid cihazlarda çalışmakta s3 desteklemiyor 5.0 maalesef.

5.0 Android desteği olan cihazlarda deneyebilirsin :)

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;520771
Abi mirrorlink sadece 5.0 andorid cihazlarda çalışmakta s3 desteklemiyor 5.0 maalesef.

5.0 Android desteği olan cihazlarda deneyebilirsin :)
hangi cihazlar destekliyor kardeşim ondan alalım :)

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anatolia;520778
hangi cihazlar destekliyor kardeşim ondan alalım :)

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/
Skodanın sitesinden uyumlu cihazlar için bakabilirsiniz.

Bu arada Ziebart Cam filmi çektirdim yakında fotoları yüklerim.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;520803
http://compatibilitylist.skoda-auto.com/
Skodanın sitesinden uyumlu cihazlar için bakabilirsiniz.

Bu arada Ziebart Cam filmi çektirdim yakında fotoları yüklerim.

Cam filmini ne kadara cektirdiniz acaba? Birde hangi camlar. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;520813
Cam filmini ne kadara cektirdiniz acaba? Birde hangi camlar. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Ön cam - 420TL
Sol ön,Sol arka, Sağ ön, Sağ Arka ve Arka camlar - 550 TL

Limo gibi oldu camlar koyu cam filmleri uygulaması yapıldı.

Sonax ve 3M fiyatlarını sordum ama ürünleri micron olarak daha dandik.
Bir de Ziebartta şu an kampanya var 2. ve 3. ürünler %25-%35 indirim uygulanıyor.

Çevrimdışı Sselim

• Her daim umut
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia almak istememdeki en büyük etkenlerden biri Mirrorlink.

Ancak araç kalktıktan sonra tüm uygulamarı durdurması beni pek mutlu etmedi. Başlıca amaç zaten elimize telefon almaktan kurtulmaktı.

Peki telefon üzerinden müzik dinlemede sıkıntı var mı?

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sselim;522233
Fabia almak istememdeki en büyük etkenlerden biri Mirrorlink.

Ancak araç kalktıktan sonra tüm uygulamarı durdurması beni pek mutlu etmedi. Başlıca amaç zaten elimize telefon almaktan kurtulmaktı.

Peki telefon üzerinden müzik dinlemede sıkıntı var mı?
bluetooth ile dinlerken sorun yok hareket halindede youtube yada farklı bir yerden müzik dinleniyor telefonum 4.0 android olduğu için daha mirrolinki test edemedim