škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 - Mirrorlink

Mimar · 84 · 29925

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrkaragoz;578250
Iphone 6 ile 2016 model 5. ay fabrika çıkışlı aracımda CarPlay sorunsuz çalışıyor.
Konu anlaşıldı zaten.. Serviste bizim için aktif olmayan smartlink için aktivasyon kodu satıyolar 500 lira gibi bişeydi sanırım.. Yaptıracam ama hakkım haram zıkkım olsun böyle pazarlama stratejilerini yapanlara..

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı SERDAR68

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yanlış bilgi olmasın... 22 may 15 üretim öncesi araçlara smartlink   yapılmıyor diye biliyorum.
Yazılımdan ziyade  donanımsal farklılık var sanırım.

Çevrimdışı SERDAR68

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
22 may 15 den sonra üretilen fabia larda smartlink mevcut. Zira, pek çok kez burada hangi telefon ile nasıl ve nelerin çalıştığı  paylaşıldı ve çözüldü.

Bizim müzdarip olduğumuz konu  may 15 önce üretim olan  Bolero sistemleri ile alakalı yani araç menüsünde sadece Mirrolink olan Bolerolar.

Aslında peşinde olduğum ve  yapmak istediğim şey araca smart gate adapte etmek.
Hani aracı alırken  boy boy bize görsel pompalanan kullanma klavuzu bile verilen  ama  araçta olmayan smart gate  :)
Yetkili servis ile bu konuda istişare içindeyim. fabia 3 ler için yurt dışında smartgate cihazı satılmakta  Bildiğiniz  Wifi .Akıllı telefon uygulamalarının ekrana yansıtılmasında avantaj sağlayacağı kanısındayım.
Platformda bu konuda  bilgili arkadaşlarımızın  gene  paylaşımları oldu..
Madem smartlink kullanamayacağız bende rotayı smartgate çevirdim. :)

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Smartgate olayını bende merak ediyordum. Araçta olmadığını görünce biraz üzüldüm açıkcası. Ancak çokta gereklimi tartışılır. Belkide tek güzel yanı arka koltukta oturanların telefon ile radyoyu kontrol edebilmesi.

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
enderelektronikte yeni gördüm 3000 tl istiyorlar resmen..

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/skoda/fabia/fabia-5j/navigasyon-eklentisi.html

sistem mirrorlink e de izin veriyor. Style a vereceğim parayı enderelektronige vereydim en azından calısan sistemim olurdu arkadas...

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Android auto kullanıyorum..Google maps ile navigasyon kulanıyorum.Sygic kullananlar nasıl yapıyor?

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SERDAR68;578270
Yanlış bilgi olmasın... 22 may 15 üretim öncesi araçlara smartlink   yapılmıyor diye biliyorum.
Yazılımdan ziyade  donanımsal farklılık var sanırım.
Nasıl yani? Servis oluyo dedi.. Ama benim boleronun beyni değişecek garantiden o parçanın gelmesini bekliyorum.. belki zaten smartlinkli gelir diye bi.umut şimdilik smartlink aktivasyon kalsın dedim..

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;578518
Nasıl yani? Servis oluyo dedi.. Ama benim boleronun beyni değişecek garantiden o parçanın gelmesini bekliyorum.. belki zaten smartlinkli gelir diye bi.umut şimdilik smartlink aktivasyon kalsın dedim..

ayrıca aracın üretim tarihini nasıl öğrenebilirim bilen var mı?

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;578520
ayrıca aracın üretim tarihini nasıl öğrenebilirim bilen var mı?

Selamlar En kolay yolu budur:

https://m.youtube.com/watch?v=3jlN7gri15o

Bir de VIN Decoder siteler var ama bir kaçında garip bilgilere rastladım o yüzden bu doğru kolay yol gibi.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cengizozal;578590
Selamlar En kolay yolu budur:

https://m.youtube.com/watch?v=3jlN7gri15o

Bir de VIN Decoder siteler var ama bir kaçında garip bilgilere rastladım o yüzden bu doğru kolay yol gibi.
teşekkür ederim..

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SERDAR68;578178
Mirrorlink için Sygic ile bir iki yazışma yaptım.. 22 may öncesi üretim  olan araçlar için ...
Premium  versyonu kullanırsanız araç hareket halindeyken  sıkıntı yaşamazsınız dediler.1 haftalık deneme sürümünde hareket halinde çalışmıyor.
Ancak uygulamayı satın almadım.Dolayısıyla denemedim.

telefon markanız nedir?

Çevrimdışı mkaymaz37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;520085
Aracımda Bolero sistemi mevcuttur. Mirrorlink uygulamaları sürüş sırasında devredışı olması beni çok rahatsız ediyordu. Yaptığım araştırma sonunda "allow drive" isimli bir yazılım sertifikasının araçta etkili olduğunu öğrendim.

Uygulama üreticilerinin çoğunluğu bu sertifikayı çok pahalı olduğu için kullanmıyor. Neticesinde çok yüksek ücretli uygulamalarda bulunan bu sertifika yüzünden kullanıcı şikayetlerini dikkate alan VAG mirrorlink yerine bir alternatif arayışına girmiş.

SmartGate Türkiyedeki  Fabia araçlarında bulunmadığı için haraket halinde çalışan bir mirrorlik uygulaması bizler için bulunmamaktadır.

Uygulamaların çalışanları ve çalışmayanları hakkında deneyimleri olanların görüşlerini bekliyorum.

bende 2016 rapid sedan var bolero teyp mevcet fakat mirrorlink yok serviz kod girip açmak için 1000 tl istiyor aynı model teyp var fakat birinde var birinde yok can sıkıcı bi konu güncelleme alan arkadaşlar varsa nasıl güncelleme yaptıklarını ve nelerin değiştiğini anlatırlarsa sevinirim,

Çevrimdışı ist1965m

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar,
29.06.2016 Tarihinde Aldığım Skoda Fabia 1.2 TSI DSG Style aracımda Not 3 N9005 Model samsung telefonumdan bağlanmayı başaramadım. Yani Medya aygıtı olarak görüyor ve içindeki parçaları dinleyebiliyorum ancak navigasyon şeklinde kullanabilmek için bağlantıyı oluşturamadım. Samsung S6 telefonla deniyoruz oluyor Not 3 ile henüz başaramadım. Bir önerisi olan varmıdır acaba.Telefon Yazılım Sürümü Android 5.0
Tşk.

Çevrimdışı realistic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ist1965m;589814
Öncelikle herkese selamlar,
29.06.2016 Tarihinde Aldığım Skoda Fabia 1.2 TSI DSG Style aracımda Not 3 N9005 Model samsung telefonumdan bağlanmayı başaramadım. Yani Medya aygıtı olarak görüyor ve içindeki parçaları dinleyebiliyorum ancak navigasyon şeklinde kullanabilmek için bağlantıyı oluşturamadım. Samsung S6 telefonla deniyoruz oluyor Not 3 ile henüz başaramadım. Bir önerisi olan varmıdır acaba.Telefon Yazılım Sürümü Android 5.0
Tşk.

Merhaba, öncelikle iyi bayramlar.

Bende de aynı araç var. Motorola Moto G kullanıyorum. Android versiyonu 5.1.1

İlk denemelerimde ben de telefonu aracıma bağlayamamıştım. Sonra apkmirror.com sitesinden "android auto"nun son sürümünü indirip kurdum.
Ardından google maps uygulamasının beta test kullanıcısı olarak son beta sürümünü indirip kurdum.

sonrasında android auto ile sorunsuz bir şekilde bağlandım.

Spotify ve google maps uygulamalarını şuan aktif bir şekilde kullanıyorum.

Çevrimdışı noreg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mirrorlink yazılım sertifikasını kırmaya yarayan bir eklenti satıyorlar ebay de ; http://www.ebay.pl/itm/191960525059 videosuda aşağıdaki linkte ; https://www.youtube.com/watch?v=5-1umqMJqlw