škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalkmayan sileceğin zorla kaldırılması

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:mad: Dün kapımın önünde dingilin teki güya yanlış yere park ettiğimi söylemek için (her daim kartvizitlikte tel no olduğu halde) ön silecekleri kaldırmış. Namazdan gelirken 2sileceğide havada görünce içim gitti. 150 metre yol bitmek bilmedi. Baktım hemen zorlayarak kaldırdığı için ......... şahıs sürtmenin gerçekleştiği yerde boya metale kadar kalkmış. Silecekte metal olmasına rağmen kazınmış resmen. Foto atacağım.  Vatansever biri olmama rağmen bu anlayışsız, eğitimsiz, vicdansız ve cahil milletten bıktım usandım yemin ediyorum. Her gün ayrı bir kaza atlatıyoruz, sarı kamyonlardan fırlayan taşlardan kaçıyoruz, ters şeritten giden mi dersin, sinyali hiç kullanmayan mı dersin illallah ettim.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, takmayın, cana gelecegine mala gelsin.
Hangi biriyle uğrasıcan bu..... . Noktalı yer ı yazarken epey düşündüm ama ayıp olacak şimdi.

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde kolay kolay kalkmıyor nasıl becermiş acaba? Ben de aracı ilk aldığımda camı silerken kaldırmaya çalıştım hafif çizdim orayı.

Neyse küçük bir nazarlık olsun o da,  maalesef bizim ülkemizde de böyle insanlar var.  Geçmiş olsun.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ülkemizde o kadar öküz var ki. Altına arabayı çeken bir anda en iyi sürücü oluyor. Kurallara uymayanlar zaten zorba. Kimseye laf anlatamazsınız. 77 km hız sabitleyiciyle giderken 93 km hızla ceza yedim. Daha kime güveneceğiz? Ülkede kurala uymayan kim varsa eşşek sudan gelene kadar döveceksin. Fahri trafik müfettişi olmak istiyorum. Önüme gelene ceza yazacağım. :)

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;520579
Ülkemizde o kadar öküz var ki. Altına arabayı çeken bir anda en iyi sürücü oluyor. Kurallara uymayanlar zaten zorba. Ülkede kurala uymayan kim varsa eşşek sudan gelene kadar döveceksin. Fahri trafik müfettişi olmak istiyorum. Önüme gelene ceza yazacağım. :)

Size ceza kesen de; sizin gibi haksızlığa uğradığını düşünüp fahri müfettiş olan ve önüne gelene ceza kesen ...size de denk gelmiş biri olmasın.

Çevrimdışı Redneck1980

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.facebook.com/cagdasyasambursa
Valla ağzımı bozacam ramazan ayında olmayacak bana denk gelse böyle bir tip alırım o sileceği...........  Neyse geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;520590
Size ceza kesen de; sizin gibi haksızlığa uğradığını düşünüp fahri müfettiş olan ve önüne gelene ceza kesen ...size de denk gelmiş biri olmasın.
Yok hocam trafik polisiydi. Zaten fahri müfettişler hızdan ceza kesemezler.

Çevrimdışı emrah1024

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok canını sıkma rütüş yaparak fark bile olmuyor ben yaptım tavsiye ederim

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrah1024;520606
Çok canını sıkma rütüş yaparak fark bile olmuyor ben yaptım tavsiye ederim

Herkese tesekkur ederim. Mecbur rötus yaptiracagim zaten yoksa paslnir Allahtan ck goz onunde degil. Bugun yakaladim dingili birde ustte cikiyor koymadaydin diye sonra kalkmayani ben kaldirmadim dedi sonra yaptiysam farkinda degilim dedi agzima geleni soyledim rahatladim ama laftan anlayacak adam degil kiviriyor dansoz gibi Allahindan bulsun

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cem yilmaz diyo ya biseyleri kaldiramadigi icin illa biseyi kaldirma arzusu bu silecek kaldirma mevzusu diye tam oyle.

Be okuz oglu okuz. Hic mi gormedin? Hic mi farketmedin? Kiskanc kopek? Baskasinin emegiyle parasiyla aldigi mala zarar vermek ne kadar kolay?

Ayni durum basima geldi. Sevgili komsularimdan birisi gece 4 te usenmeden silecegi kaldiricam diye silecegin yayini kirmis. Gelip soylemiyoda. Teknoloji ilerledi tabi kameralar her yerde. Ertesi sabah tesbit edip cagirdim. Bide uzerine ustluk laga luga yapmaz mi?

Kestim cezasini..
Pisman miyim? Hayir. Yine olsa yapar miyim? Kesinlikle evet :)

Bide doktor olucak lavuk okumus etmis adam olucak hesapta cahil cuhela da degil.

Okumak cehaleti aliyor da esekligi almiyo iste.

Bulursaniz seve seve ceza kesmeye gelirim o arkadasa :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;520658
Herkese tesekkur ederim. Mecbur rötus yaptiracagim zaten yoksa paslnir Allahtan ck goz onunde degil. Bugun yakaladim dingili birde ustte cikiyor koymadaydin diye sonra kalkmayani ben kaldirmadim dedi sonra yaptiysam farkinda degilim dedi agzima geleni soyledim rahatladim ama laftan anlayacak adam degil kiviriyor dansoz gibi Allahindan bulsun
Hayır herifçioğlu dükkan açıyor veya ev satın alıyor anasını satayım kaldırımları da satın alıyor. İşte devlet dediğimiz mafyanın önde gideni bu sığırları koruduğu için bizler hep mağduruz. "Dövseydin keşke" diye içimden geçirdim ama niye dayak yediğini bile anlayamacak ki.

Gerçekten sırf insanların mal mal hareketlerinden ben de bıktım.

Geçen park yerinden geri geri çıkan araca yol vermemek için iyice diğer kaldırıma yanaşan öküz az kalsın halk otobüsünün altına giriyordu. Sığır dursa yol verse, öbür adam da rahatça çıkacak, kendisi de böyle bir risk almayacak ama muhakeme yeteneği yok ki. Hep bana Rab bana zihniyeti gitmeden -ki asla gitmeyecek biliyorum- hiç bir şey düzelmeyecek maalesef.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bakıyorum da burada yanlış yere park eden değil de, sileceği kaldıran kişiye öküz, eğitimsiz, v.s. hakaretler savuşturulmuş da durmuş.

Dün haberlerde Brezilya'da engelli yerine park eden bir aracın tamamını üzerinde engelli işareti olan mavi yapıştırmalarla kaplayarak sürücüye ceza veren bir kişinin videosu altındaki yorumları okuyordum.

Orada bizde de böyle ayılar var, aynısını bizim de yapmamız lazım, ne de güzel ders vermişler... falan diye saydırıyordu milletimiz.

Nedense bizde hatalı park eden herkesten daha haklı oluyor. İşe bir de bu açıdan bakın.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;520680
Arkadaşlar bakıyorum da burada yanlış yere park eden değil de, sileceği kaldıran kişiye öküz, eğitimsiz, v.s. hakaretler savuşturulmuş da durmuş.

Dün haberlerde Brezilya'da engelli yerine park eden bir aracın tamamını üzerinde engelli işareti olan mavi yapıştırmalarla kaplayarak sürücüye ceza veren bir kişinin videosu altındaki yorumları okuyordum.

Orada bizde de böyle ayılar var, aynısını bizim de yapmamız lazım, ne de güzel ders vermişler... falan diye saydırıyordu milletimiz.

Nedense bizde hatalı park eden herkesten daha haklı oluyor. İşe bir de bu açıdan bakın.
Ne kadar hatalı olursa olsun, kimsenin bir başka kimsenin malına, mülküne, ...vs. zarar verme hakkı yoktur. Olamaz da olmamalı da. O zaman üst kattaki gürültü yaptıüında gidip hemen camını çerçevesini mi indirsinler?
Kusura bakmayın da yanlış düşünüyorsunuz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yazdigim yazida tanimadiginiz insanlarin malina zarar vermeyi tavsiye eden hicbir ibare yok. benim yazimda iki yuzlulugumuze vurgu var. atrica tanimadiginiz insanlara egitimsiz, okuz de diyemezsiniz. neticede olayi tek tarafli dinliyoruz.