škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalkmayan sileceğin zorla kaldırılması

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520673
Hayır herifçioğlu dükkan açıyor veya ev satın alıyor anasını satayım kaldırımları da satın alıyor. İşte devlet dediğimiz mafyanın önde gideni bu sığırları koruduğu için bizler hep mağduruz. "Dövseydin keşke" diye içimden geçirdim ama niye dayak yediğini bile anlayamacak ki....

Abi iste o zaman benim yaptigim gibi yaratici dayak devreye giriyor. Sileceklen zopaladiydim it oglu iti 6ay yagmurlu havada silecek kullanmaya korktu sigir.
Yaratici dayak sart..

Alıntı yapılan: SAHLVCV;520680
Arkadaşlar bakıyorum da burada yanlış yere park eden değil de, sileceği kaldıran kişiye öküz, eğitimsiz, v.s. hakaretler savuşturulmuş da durmuş.

Dün haberlerde Brezilya'da engelli yerine park eden bir aracın tamamını üzerinde engelli işareti olan mavi yapıştırmalarla kaplayarak sürücüye ceza veren bir kişinin videosu altındaki yorumları okuyordum.

Orada bizde de böyle ayılar var, aynısını bizim de yapmamız lazım, ne de güzel ders vermişler... falan diye saydırıyordu milletimiz.

Nedense bizde hatalı park eden herkesten daha haklı oluyor. İşe bir de bu açıdan bakın.

Bir insan evinin onundeki bir yere ne kadar yanlis park edebilir? Neye gore yanlis kime gore yanlis?

Vermis oldugunuz ornek cok uc bir ornek olmakla beraber engelli rampasi ve gorme engelli yolu uzerine park ya da yaya kaldirimina park, baska vatandaslarin gundelik hayat kalitesini olumsuz yonde engelleyen davranislardir. Ancak izlediginiz videolarin hic birinde araclara zarar verilmiyor. Sadece insanlari bu yaptiklari davranis yuzunden rencide edicek stickerlar yapistiriyorlar. Ne mallarina ne de canlarina zarar vermiyorlar. Kimsenin boyle bir hakki da yok.

Bakin eger baskalarinin yasamini olumsuz yonde etkileyecek bir sekilde park edildigini dusunuyorsaniz bir kagida yazi yazip birakabilirsiniz ya da sahibine soyleyebilirsiniz. Boyle bir yere varamayacaginizi dusunuyorsaniz polisi ararsiniz gelirler ceza yazarlar/cekerler. Kimsenin kimsenin malina zarar verme hakki yok. Silecegini kaldirdiginiz arabanin silecek kolu cok hassas belkide adam yapistirdi biyerini etti ne biliyorsunuz elinizde kalmayacagini? Saglam olsa dahi silecegi dokunma hakkiniz yok baskasinin malina.

Ayrica belki adam cok sikismisti kaldirimin ustunu buldu atti oraya kosa kosa yukari cikti. Nereden bileceksiniz? Arayin kardesim polisi otopark mafyasi misiniz milletin silecegini kaldiriyosunuz arabasini ciziyosunuz? Bu hareketi para vermediginiz degnekciler yapar. Silecek kaldiran insan modeli de ondan pek farkli degil.

Konu sahibi forumdasimizin on caminda numarasinin yazdigini soylemiyorum bile..

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;520680
Arkadaşlar bakıyorum da burada yanlış yere park eden değil de, sileceği kaldıran kişiye öküz, eğitimsiz, v.s. hakaretler savuşturulmuş da durmuş.

Dün haberlerde Brezilya'da engelli yerine park eden bir aracın tamamını üzerinde engelli işareti olan mavi yapıştırmalarla kaplayarak sürücüye ceza veren bir kişinin videosu altındaki yorumları okuyordum.

Orada bizde de böyle ayılar var, aynısını bizim de yapmamız lazım, ne de güzel ders vermişler... falan diye saydırıyordu milletimiz.

Nedense bizde hatalı park eden herkesten daha haklı oluyor. İşe bir de bu açıdan bakın.

Bizim bir kötü huyumuz da her şeyi kesin biliyor olmamız. Hatalı park yapıldığını nereden çıkardınız. Evimin önüne başka araçlar gelip park etmiş. Bende karşı kaldırıma park ettim. Olay bundan ibaret. Herkes kendi apartmanının önündeki kaldırımı kendi tapulu malı sayıyor. Ayrıca hatalı park olsa da arabaya zarar vermeyi gerektirmez. Kendim her kurala uymaya çalışan ve bunu öğrencilerine anlatan biri olarak bu tarz işler daha çok canımı sıkıyor

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul'da yaşamanın ve oturduğunuz evin otoparkının olmamasının doğurduğu sonuçlar bunlar ne yazık ki ...

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sizin hatalı  park ettiginizi soylemedim. Siz yazinizin basinda "guya yanlis park ettigim icin" ibaresini kullandınız. Sizin yazdıklarınızı referans alan kişlerde sileceği kaldıran kişiye hakaret etmeye başladı.

ben de bunun üzerine internette izlediğim bir videonun altına istisnasız şekilde hatalı park edenlere başkalarının ceza verilmesini savunan bizlerin burada tezata düşmesini eleştirdim.

Rusya da bir belediye başkanı da hatalı park eden araçların üzerinden tankla geçiyordu.

çin de bir başkası greyder kepçesiyle araçları yolun kenarına savuruyordu.

benzer yorumlar o videoların altında da vardı.  

olayı tek taraflı olarak bize yansıttığınız için, bu anlatımı referans alarak tanımadığımız kişilere saydırmanın doğru olmadığını örnekleriyle yazdım olay budur.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;520716
Ben sizin hatalı  park ettiginizi soylemedim. Siz yazinizin basinda "guya yanlis park ettigim icin" ibaresini kullandınız. Sizin yazdıklarınızı referans alan kişlerde sileceği kaldıran kişiye hakaret etmeye başladı.

ben de bunun üzerine internette izlediğim bir videonun altına istisnasız şekilde hatalı park edenlere başkalarının ceza verilmesini savunan bizlerin burada tezata düşmesini eleştirdim.

Rusya da bir belediye başkanı da hatalı park eden araçların üzerinden tankla geçiyordu.

çin de bir başkası greyder kepçesiyle araçları yolun kenarına savuruyordu.

benzer yorumlar o videoların altında da vardı.  

olayı tek taraflı olarak bize yansıttığınız için, bu anlatımı referans alarak tanımadığımız kişilere saydırmanın doğru olmadığını örnekleriyle yazdım olay budur.

o belediye başkanıyla greyder operatörünü ankarayada beklerim yiyyosa gelsinler bi :rm:

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anlamadığım nokta , bu silecek niye normal yollardan kalkmıyor? olayı nedir yani?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hatalı da park etmişsem, arabamın bir yerine zarar veren öküzdür, yetmez öküzoğluöküzdür, zira babası ancak öküzlüğü öğretebilmiştir ona. Hatalı parkın cezasını verme yetkisini kimden alıyor diye sormayıp bir de böyle ajistasyonlar yapılınca ben iyice kendimi kaybediyorum kusuruma bakmayın huysuz bir ihtiyar olma yolundayım.
Alıntı yapılan: mustklc;520727
anlamadığım nokta , bu silecek niye normal yollardan kalkmıyor? olayı nedir yani?
Silecekleri servis konumuna almadan kaldıramazsınız. Kaldırmaya çalışırsanız, kaputun altında kaldıkları için, ya kaputa yada sileceğe zarar verirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;520710
Bizim bir kötü huyumuz da her şeyi kesin biliyor olmamız. Hatalı park yapıldığını nereden çıkardınız. Evimin önüne başka araçlar gelip park etmiş. Bende karşı kaldırıma park ettim. Olay bundan ibaret. Herkes kendi apartmanının önündeki kaldırımı kendi tapulu malı sayıyor. Ayrıca hatalı park olsa da arabaya zarar vermeyi gerektirmez. Kendim her kurala uymaya çalışan ve bunu öğrencilerine anlatan biri olarak bu tarz işler daha çok canımı sıkıyor

Aynı tarz komşudan bizde de var :) Karşı apartmanın önüne park edince hemen silgeçlere sarıyordu. Allah'tan sadece sağ tarafı kaldırıyordu.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;520735
Aynı tarz komşudan bizde de var :) Karşı apartmanın önüne park edince hemen silgeçlere sarıyordu. Allah'tan sadece sağ tarafı kaldırıyordu.
O işi biliyormuş.;) Bu bilmediği için zorlayıp kırmış.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;520736
O işi biliyormuş.;) Bu bilmediği için zorlayıp kırmış.

O adamında işi bildiğini sanmıyorum da,  şansını zorlamamış yani. Yoksa standart olrak hep iki sileceği kaldırıyorlar :D

Çevrimdışı rapidelegance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
silecekler kalkmıyor mu rapidde bu arada? çok saçma değil mi kalkmıyorsa?

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidelegance;520743
silecekler kalkmıyor mu rapidde bu arada? çok saçma değil mi kalkmıyorsa?

Arabayı stop ettiğinizde kontağı çıkarmadan silgeç kolunu belirli bir süre basılıp tutunca silecekler yarım döngü yapıyor. O zaman güvenli şekilde kaldırabiliyorsunuz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizde sileceklerinizi surekli servis konumunda birakin arkadas. Antrapoz amcalar neyi kaldiricak yoksa? Okuz oglu okuzler

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Benimde arka silecegimi 3 defa yeni aldım hep kırıp yere atıyor biri kendi kapımın önünde.Yanlış park yok yani.Çocuk işi dedim ama 3 defa para verince içim acıyor.şu anda da yine girdiği yer kırılmış ve yayı fırlamış uydurma yayla düşmeyecek kadar tutuyor.icraat yapamaz yani.İt in biti yüzünden silecek kullanamıyorum maalesef
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle