škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalkmayan sileceğin zorla kaldırılması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MRS1461

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün aynı sorunu bende yaşadım. Sitenin içinde her zaman park ettiğim bi yer. Park yerinin önünde kocaman. KAMYONLAR VE MİNİBÜSLER İÇİNDİR yazan tabelanın önüne park ettim. Bi geldim silecek havada Allah'ım dedim nasıl kaldırdılar bunu 2 saniyelik şoktan sonra kendime gelebildim. Sileceği indirdim silecekler kaputun birleştiği yerde (kaput komple koruma filmli) filmin zarar gördüğünü gördüm. Evet hakettim ben bunu. Artık oraya parketmiyorum. [emoji1][emoji1]

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tuhaf insanların müdahalesi ayrı bir konu da, Eyyyy Vw!, madem bu silecekleri kaputa gömüyorsun, bari tam göm de, hiç kaldırılamasın...böyle zorla kaldırma seçeneğine imkan vermesin...
Hata, bunu böyle tasarlayanın bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı TANSU IŞIK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun etrafımızda var bu şekilde insanlar. Ben balkonlarının altına araba park edildiği için aracın üzerine reçel döken insan bile gördüm. tekrar geçmiş olsun

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: TANSU IŞIK;532810
... Ben balkonlarının altına araba park edildiği için aracın üzerine reçel döken insan bile gördüm. tekrar geçmiş olsun
Görgüsüz ayı, kıçına don alamazken ev sahibi oluverince, zannediyor ki mahalleyi de satın aldı.
Ben de arabayı karşıdaki apartmanın önüne park ediyorum ki kayınpederin evinin olduğu apartman. Kalkmış emlakçı "e burası benim dükkanımın önü" diyor. "Benim de evimin önü onu ne yapacağız" dedim, mal mal yüzüme baktı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de dükkan sahipleri vardır:

- Hemşerim oraya parketme (EMİR) mal gelecek (YALAN), bak birşey olursa karışmayız (TEHDİT)

Türkiye her gün daha çekilmez bir yer oluyor.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu konuyu görmemişim ya.. Eğlenceliymiş:D Silecekleri servis konumunda bırakma önerisine katılıyorum ama kendim de unutuyorum. Maalesef kendini her konuda haklı sanan ve başkalarını adabın dışında yöntemlerle uyarmaya meraklı bir sürü adam var. Başka konuda ben de yazmıştım. Bu görgüsüzler illaki bir şey kaldırmak istediklerinden zorla asılarak kaputu sıyırmak yöntemi ile kaldırıyor. Kardeşim illaki bir şey anlatmak istiyorsan kalem, kağıt var değil mi! Al eline kalemi yaz ufak bir not. Bir sürü yöntem var; Usta bir daha buraya park etme (emir cümlesi), Üstat buraya park etmeyiniz (aba altından sopa), Beyefendi buraya park yapılmaz (uyarı), Aracınız çektirilir (tehdit) vs..

Tek taraflı dinliyoruz diyen arkadaşım; Engelli yerine park edersek çağırırsın Polisi çektirirsin..

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sarı şeritlerin üzerine park edenlerin, kaldırıma park ederek yayaların hakkını gasp edenlerin, engelliler için ayrılmış alana park edenlerin, engelli rampasına gelecek şekilde araç park edenlerin cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. İnsanımız bu kadar bencil olmamalı. Ben Ankara Bahçelievler'de oturuyorum, ve ciddi park problemi var. Bunca zaman ne kaldırıma ne de park girişini engelleyecek şekilde asla park etmedim etmem de. Bazen inanın 15 dakika park yeri aradığım, 1 km uzağa park ettiğim oluyor. Evimin önü diye kaldırıma çıkacak kadar bencil olmadım, yapana da söverim hep! Sileceği kalkıyorsa da kaldırırım (Kalkmıyorsa zorlamam tabii).

Sözüm meclisten dışarı. Rapidgen'in yanlış park ettiğini düşünmüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın. Geçmiş olsun dileğimi de ileteyim kendisine.