škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15 bin Bakımda neler yapıldı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ fitresi değişimi
Yağ Değişimi
 Polen fitresi Değişimi
Hava fitresi Değişimi
Balata temizlik spreyi ile temizlik
Cam suyu katkı maddesi eklendi
Tekerler balans kontrol
İç-dış temizlik
Toplam:485 ₺
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2015, 23:02:06 Gönderen: ozimos »

Çevrimdışı iselcenli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat normal mi? Sanki biraz fazla gibi geldi bana

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hatta 580 tl diyotlardı %20 indirimle son fiyat bu ilk kez yaptırıyorum

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
standart garantili fiyat aracın garantisi bitince 1 tık daha ucuzlayacak. ama bayiden bayiye emin olun fark ediyor.

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende hep şu "cam suyu katkı maddesi" olayına takmışımdır. Yani bunu madde olarak yazsalarda çok önemli birşey midir ekledikleri ? Maliyeti nedir ki ?
Filtre değişimleri ve balans kontrol ok, onlara lafım yok.

Ama olaya bu açıdan baktığınızda gerçektende çok pahalı...
Bende bu aralar aracımın garantisini uzatıp uzatmama konusunda kararsızım. Gereksiz masraf mı diye düşünmeye başladım.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 damla cam suyu koyup 5-6 lira alıyolar bide. Kaç litre cam suyu alırsın o paraya.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servis olarak normal ama yapılan iş olarak pahalı...özelde 200 civarını pek geçmezdi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bir sorum olacak yeni konu acmak istemedim. Araci 15bin bakimina goturunce km si bitaz gecmis olursa bkr problem olur mu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir problem olmaz, (3-4bin km gibi) aşırı geçmediyse.
Aslında 10 000 km de geçse birşey olmaz ama periyodu aksatmak uzun vadede belki sorun çıkarabilir.
Araç garanti dahilindeyse servis sorun çıkarabilir ama...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç yeni olduğundan yağın özelliğini kaybetmesi sebebiyle oluşacak aşınmalar tolare edilebilir diye düşünüyorum ancak filtreler tıkalı olunca çekiş düşüyor.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arac ikk 15bin bakima girecek simdi aradim randevu aldim. 1000 km ye kadar gecerse problem degil diyor bende 100km felan gececek:) fiyat 400tl dedi. 1 temmuzda kampamya yapmislar

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar camsuyu katkı maddesi +iç dış temizlik de neymiş ben hiç bi serviste bu extraları istemiyorum yok balata temizleme sprayıymış.hepsi müşteriye kazık.iç dış temizlik 15 tl zaten antifirzli cam suyunun bidonu 15 tl .bunlar 1 ltre koyup o parayı isterler.yerinizde olsam en baştan söylerim.kardeşim hiç bir gıldırgıcık şey istemiyorum faturada.yağ .filtreler ve genel kontrol yaptırıp çıkarım.yağ km sine gelince yaz aylarında elden geldikçe erken değişmekte fayda var.sıcak havalarda yağ akışkanlık özelliğini daha çok kaybeder.ayrıca ist.trafiğinde saatlerce trafikte bekleme yapıyoruz ve motor çalışıyor, aslında biz 15 000 yaptığımızda bence motor yağı 17 000 km yapmış kadar yıpranıyor.

Çevrimdışı Safak0363

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozimos;521307
Yağ fitresi değişimi
Yağ Değişimi
 Polen fitresi Değişimi
Hava fitresi Değişimi
Balata temizlik spreyi ile temizlik
Cam suyu katkı maddesi eklendi
Tekerler balans kontrol
İç-dış temizlik
Toplam:485 ₺

15 km bakımı yapan arkadaslar bu yapılan işlemler tüm servislerde standart mıdır? Yani artı yapılan ya da yapılmayabilen işlem varmı?..
 Ayrıca Motor yağı markası hangisi kullanılıyor ben iki servisle görüştüm birisi shell kullanıyoruz dedi diğeri Castroll kullanıyoruz dedi.. Am arabanın benzin kapağında Castroll'un reklamı yapılıyor.. Sizce fark eder mi?
Shell?! Castroll?:confused:

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Safak0363;521663
15 km bakımı yapan arkadaslar bu yapılan işlemler tüm servislerde standart mıdır? Yani artı yapılan ya da yapılmayabilen işlem varmı?..
 Ayrıca Motor yağı markası hangisi kullanılıyor ben iki servisle görüştüm birisi shell kullanıyoruz dedi diğeri Castroll kullanıyoruz dedi.. Am arabanın benzin kapağında Castroll'un reklamı yapılıyor.. Sizce fark eder mi?
Shell?! Castroll?:confused:

Bende Castrol koydular ama yapılan işlemle ALINAN ücretin alakası yok. Adam işçilik için 160 tl Yazmış tamamen soygun ama sırf garanti kapsamından çıkmasın diye katlanıyoruz iyi mi ediyoruz bilmiyorum.