škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III gizli özelliklerini açma

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;531102
Paylaşım güzel ve faydalı olmuş, bişey sorucam, bu diferansiyel kilidini açtıktan sonra araçta bi değişiklik oldu mu?, birde korna sesi nasıl çıkıyor, rahatsız edici şekilde mi yoksa çok kısa bi bip gibi mi?,

Hocam çok kısa bip sesi çıkıyor.kaptınca 1 , açınca 2 kez kısa bip ..
Benim hoşuma gitti açıkcası.cok seveceğimi sanmıyordum ama ozellikle kpalı otopark ve avm lerde işe yarar sanki :ok:

Otomatik difransiyel kilidinin şıan için cok farkını görmedim gibi ama cok hız yapan ve virajlara sert giren birisi değilim belki o yuzdendir.
Ama kadran selamlama ve follow me home  çok hoşuma gitti.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2015, 16:26:31 Gönderen: Ewarrr »

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Deltaeagle;531062
Bilgiler için teşekkürler. üstteki iki özellik stok araçlarımızda da mevcut, bununla ilgili bilgisi olmayan arkadaşlar için belirtmek istedim.

Kadran selamlama, ani frende 4'lü flaşörlerin yanması, 30 saniye follow me home, ek yakıt lt göstergesi istediğim özellikler açıkcası.

Bende en kısa sürede açtıracağım galiba

Ek yakıt lt göstergesinin resmini çekebilme imkanınız var mıdır?

Ek yakıt göstergesi foto buyrun :

Bu da multimedya ekranda hız göstergesi foto buyrun:

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eyvallah hocam, birde konfor sinyal sayısını 3 ten dörde çıkarma vardı ama bilmiyorum fabiaya yapılıyor mu?,follow me home için far sensörü şart değil herhalde,  ben de yaptırıcam en kısa sürede bu özellikleri inşallah,

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;531134
Eyvallah hocam, birde konfor sinyal sayısını 3 ten dörde çıkarma vardı ama bilmiyorum fabiaya yapılıyor mu?,follow me home için far sensörü şart değil herhalde,  ben de yaptırıcam en kısa sürede bu özellikleri inşallah,

Hocam comfor özelliği fabia 3 lerde mevcut değil,
Far sensörü şart değil hocam gayet iyi çalışıor.Ancak kontagı çektikten sonra araçtan inmeden bir defa selektör yapıyorsunuz ondan sonra aractan inip kapınızı kapıyorsunuz.aksi takdirde folloe me home özelliği çalışmıyor.her inişte malesef oyle yapmanız lazım .ben bile bir günde alıştım sayılır.gerçi akşam follow me home işe yarıyor.akşam inerken selektor yapıp oyle araçtan inin :D

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bişey soracam :) öncelikle süper ya Ankarada olması :D :D Allah razı olsun şimdi sorum şu ben audi gibi arka farlarım hep yansın istiyorum :) ama zararı dokunurmu arka farlara onu merak ediyorum bide bunlar garantiyi bozuyor mu ? Birde bu EDL düzgün çalışır mı yanlış yerde frenlemesin lastikleri ??
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2015, 11:34:06 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;531218
Bişey soracam :) öncelikle süper ya Ankarada olması :D :D Allah razı olsun şimdi sorum şu ben audi gibi arka farlarım hep yansın istiyorum :) ama zararı dokunurmu arka farlara onu merak ediyorum bide bunlar garantiyi bozuyor mu ? Birde bu EDL düzgün çalışır mı yanlış yerde frenlemesin lastikleri ??

Garantiyi bozmuyor hocam.sıkıntı yok...
Ayrıca edl nin öyle bir yanlış yada istemsiz bir durumunu yaşamadım 1 gündür :)
Arka farları sürekli açık tutmanın bir sakıncası yok diye tahmin ediyorum.bende gunduz gece hep arka farlarım açık.

Çevrimdışı kuraf2000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ewarrr;531057
Arkadaşlar fabia 3 aracımda bu sabah vagcom ile bağlanıp açtırabildiğim özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralıyorum...
Aracım 2015 skoda fabia 3 1.0 Ambition paket
Açılan özellikler:

1. Elektronik difransiyel kiliti ACTİVE
2. Kadran Selamlama ACTİVE
3. Ek yakıt lt göstergesi ACTİVE
4. Dijital hız km göstergesinin 5.7"inch ekranda da göstermesi ACTİVE
5. Araç anahtarlıktan kapıyı açınca 2 kere korna çalması , kapıyı kapatınca tek korna çalması
6. Follow me home ( EVE KADAR FARLARI VE LEDLERİ AÇIK TUTMA)dilerseniz zamanı ayarlayabiliyorsunuz.Ben 30sn yaptım...5ile 30 sn aralığında zaman belirlemesi yapabiliyorsunuz...
7. Menülerde gündüz led farlarını kapatıp açma (siz belirleyebiliyorsunuz multimedia ekrndan)
8. Ani frende otomatik 4lülerin yanması ACTİVE
9. Arka stop lambalarım sürekli yanmasını sağlama (parklara almanıza gerek yok )
10. Araç ile 20km/h hıza ulaştıktan hemen sonra kapıların otomatik kitlenmesi , araba durduktan sonra kapınızı içeriden  açınca merkezinin otomartik deaktif olması

Ücret olarak 50tl verdim.Yaklaşık 1 saat sürüyor...
Anlayışlı güler yüzl bir arkadaş Ali Bey...
Ben çok memnun kaldım , bu özellikler ile araç başka bir boyuta geçti resmen...
Herkese tavsiyemdir....
Açıkcası 2 özellik bana yeter diye gittim ama saolsun Ali bey benim bile aklımda olmayan özellikleri saydı bende kabul ettim.:ok:

Sorularınız varsa buyrun alabilirim

Arkadaşın kartı buyrun:

öncelikle güle güle kullan kardeş.
bunların dışında başka özellik açılamıyor muymuş acaba?
keşke 1-uzaktan kumandaya basılı tutarak camları kapatma ve açma 2-geri viteste sağ aynanın aşağı inmesi, gibi özellikler de açılabilseydi!!!

Çevrimdışı kuraf2000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
http://www.vcdscoding.com/ adresinde fabia bölümündeki aktif edilen özellikler ilginç geldi

özellikle yağmur sensörü ve bluetooth özelliği zaten style pakette mevcut. gerçekten bizim ambition paketlerde aktif edilebilir mi acaba?:tmr:

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kuraf2000;531356
http://www.vcdscoding.com/ adresinde fabia bölümündeki aktif edilen özellikler ilginç geldi

özellikle yağmur sensörü ve bluetooth özelliği zaten style pakette mevcut. gerçekten bizim ambition paketlerde aktif edilebilir mi acaba?:tmr:

Bluetooth keşke aktif olsaydı ama malesef bluetooth tuşu bile multimedia da yer almıyor.sanmıyorum hocam aktif olcagını..
Yapmur sensörü derseniz de sensör yok ki ön tarafta.sadece yazılım ile olmuyor donanımı da gerekiyor.arkda var gibi ama ön tarafta yok ya da ben göremedim :D

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yağmur sensörü style pakettede yokki istersen ekletiyosun

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kuraf2000;531356

benim rapid de tuşu var ama kendi yok açılır mı acaba :) :)

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabia 3 aracımda bu sabah vagcom ile bağlanıp açtırabildiğim özellikleri aşağıda maddeler halinde sıralıyorum...

Hocam hayırlı olsun çok iyi olmuş. Yalnız Elektronik Diferansiyel Kilidi açık geliyor biliyordum. Bir de 20km/h hıza ulaşınca kapıların otomatik kilitlenmesi veya kilitlenmemesi seçeneği benim multimedya menüsünde zaten açık durumda. Ek yakıt lt göstergesini anlayamadım? Ani frende dörtlülerin otomatik yanması, follow me home, led farları multimedyadan kapatma özelliklerinin açılması çok güzel. Bunları ayrı ayrı açtırabiliyor muyuz yoksa hepsi birlikte mi açılıyor?

Teşekkürler

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;531433

Hocam hayırlı olsun çok iyi olmuş. Yalnız Elektronik Diferansiyel Kilidi açık geliyor biliyordum. Bir de 20km/h hıza ulaşınca kapıların otomatik kilitlenmesi veya kilitlenmemesi seçeneği benim multimedya menüsünde zaten açık durumda. Ek yakıt lt göstergesini anlayamadım? Ani frende dörtlülerin otomatik yanması, follow me home, led farları multimedyadan kapatma özelliklerinin açılması çok güzel. Bunları ayrı ayrı açtırabiliyor muyuz yoksa hepsi birlikte mi açılıyor?

Teşekkürler

Led farlarda multimediadan kapatılabiliyor, extra bu özelliği açmaya gerek yok.
Ayrı ayrı yapılıyor, yani siz istediğinizi seçiyorsunuz.

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;531433

Teşekkürler

Evet hıcam 4 kpıının 20km hızdan sonrası multimedia ekrandan açıp kaptabiliyormuşuz.
Çok kurcalamamıştım açıkcası...
Elektronik difransiyel kilidi resmen gözümle kaplı oldugunu gördüm adam aktif hale getirdi.kapalı geliyor ya da benımkı kapalıydı bilemicem artık.
Bu 4lülerin yanması , led farlrın kapatılması ayrı ayrı yapılıyor.ayrıca led farının açılıp kapatılması multimedia ekranından siz kontrol edebiliyorsunuz açıp kaptmayı...(far menüsü aktif oluyor)
Follow me home da farların yanık kalma süresini de multimedia ekrandan 5-30sn aralığında seçebiliyorsunuz...

Çevrimdışı Ewarrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kuraf2000;531347
öncelikle güle güle kullan kardeş.
bunların dışında başka özellik açılamıyor muymuş acaba?
keşke 1-uzaktan kumandaya basılı tutarak camları kapatma ve açma 2-geri viteste sağ aynanın aşağı inmesi, gibi özellikler de açılabilseydi!!!

Dostum merhaba, teşekkğrler iyi dileklerin için
1. Uzaktan kumanda ile canlar kapanmıyor ambition pakette.(çünü sadece sürücü kısmında otomatik çift kademe kapama açma tuşu var diğerlerinde tek kademeli oldugundan olmadı)
2.geri vitese aldıgında sağ aynanın aşğı inmesi denedi desteklemedi malesef yine.denendi ama olmadı..