škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2TSI DSG kullanıcısı arkadaşların otomatik vites İstanbul şehir içinde 6-7l altında yakıt görebileceğini sanmıyorum. Fabrika verileri 90km sabit sürat ile uzun yol verileri baz alınarak verildiğinden İstanbul gibi bir yerden diğerine en az 50km yol yapılan ve trafikli bir şehirde otomatik vites araba bunu yakar ve hakkıdır diye düşünüyorum. Basit mantıkla minibüs yolcudan diğer şehirlerin iki katı para alıyorsa o şehirde her şey pahalıya mal olur..

1.0 Ambition tasarrufu beklemeyin:)

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pazar gezmesi yapalım dedik 83km olmuş İstanbul dur kalk trafiğinde 1.4tdi manuel yakıt tüketimi :) Genel ortalamam da bu civarlarda 100km/5lt baz alırsak şehir içi 19,20kr yakıyor :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;536734
Pazar gezmesi yapalım dedik 83km olmuş İstanbul dur kalk trafiğinde 1.4tdi manuel yakıt tüketimi :) Genel ortalamam da bu civarlarda 100km/5lt baz alırsak şehir içi 19,20kr yakıyor :)

maşallah bizim 1.0 larda dizel gibi yakıyor :)

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;536741
maşallah bizim 1.0 larda dizel gibi yakıyor :)
Sağolun hocam sizinkine de maşallah henüz uzun yola çıkamadık orda bakalım neler görücez :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;536742
Sağolun hocam sizinkine de maşallah henüz uzun yola çıkamadık orda bakalım neler görücez :)

sizde sağolun.eminim çok daha iyi sonuçlar verecektir uzun yolda :)

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende benimkini anlatayım Ankara -Bolu ya istanbul otobanindan gittim 140 tan asaği düşmedim camdaki sileceğin yetişememesine rağmen. Sadece öndeki arabanın ışıkları aradan süzuyordu o derece yagmur vardı araba hizı kaldırdı virajları cok iyi aldı yağmura rağmen ama 157 den sonra rüzgarda var tabi buraz korkuttu yakita gelirsek baya yaktı 5.6 gösteriyo ama inanmiyorum 45 lt benzinle 780 km falan gittim  lastikler dunlop sport süperr lastikler. Bu arabadan bu kadar iyi uzun yol beklemiyodum ama yakıtı memnun etmedi

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;536751
Bende benimkini anlatayım Ankara -Bolu ya istanbul otobanindan gittim 140 tan asaği düşmedim camdaki sileceğin yetişememesine rağmen. Sadece öndeki arabanın ışıkları aradan süzuyordu o derece yagmur vardı araba hizı kaldırdı virajları cok iyi aldı yağmura rağmen ama 157 den sonra rüzgarda var tabi buraz korkuttu yakita gelirsek baya yaktı 5.6 gösteriyo ama inanmiyorum 45 lt benzinle 780 km falan gittim lastikler dunlop sport süperr lastikler. Bu arabadan bu kadar iyi uzun yol beklemiyodum ama yakıtı memnun etmedi

bende bugün 140 yaptım yola gidişi iyi ama motorun küçüklüğünden dolayı ses iyice arttı.anlık yakıt tüketimi o sırada 8.4 gösteriyordu bunu da motorun küçüklüğüne bağlıyorum.ama genel olarak 95-100 gibi gittim ortalamam şehir içine girdiğimde 4.3 idi

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;536753
bende bugün 140 yaptım yola gidişi iyi ama motorun küçüklüğünden dolayı ses iyice arttı.anlık yakıt tüketimi o sırada 8.4 gösteriyordu bunu da motorun küçüklüğüne bağlıyorum.ama genel olarak 95-100 gibi gittim ortalamam şehir içine girdiğimde 4.3 idi

Müzik dinleyerek gittiğim için motor sesi hiç duymadım :) insanı rahatsız edecek kadar yüksek miydi?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
durulmayacak kadar ses yapıyor desem yalan olur :) 90-100 km hızla kıyaslarsak ses hissedilir derecede artıyor bu açıklama daha doğru olur

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kblbn;534428

İzmir - Marmaris arası. Sürücü + yolcu + Bagaj (150 kg). Dikkat ederek 4.3 lt / 100 ortalama yakaladım.  

1.2 TSI DSG 110 HP

Şehir içi yakıt tüketimi 6.2 lt /100. Full depoyla şehir içi 750 km gidilebiliyor.

Benzin OPET. Shell Fuelsave alarak tekrar deneyeceğim.

Çevrimdışı nerhal61

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nerhal61;538384
Harika veriler dogrusu. Tebrikler
Katılıyorum; gerek TDI gerek TSI verileri çok iyi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aracımın her gün kullandığım güzergahtaki yakıtını paylaşmak istiyorum.8 tane ışık bulunan 3 kez de hız denetlemesinin olduğu 16 km lik bir yol gidiyorum gidiş dönüş 32 km yol yapıyorum genelde.aracımın yakıt aldıktan sonraki ortalaması şu an 4.3.başlangıçtan itibaren değeri ise trafiğin yoğunluğuna göre 3.6-4.5 arası değişiyor bu yolda 40-45 arası da ortalama hızım oluyor ışıklar biraz fazla olduğu içinayda 8-10 kere de kısa mesafelere binilince yakıt aldıktan sonraki ortalaması 4.3-4.4 gibi oluyor.aracım 1.0 mpi ve şehir içi yakıt performans dengesi gerçekten hoşuma gidiyor.

Çevrimdışı kblbn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kblbn;538383
Şehir içi yakıt tüketimi 6.2 lt /100. Full depoyla şehir içi 750 km gidilebiliyor.

Benzin OPET. Shell Fuelsave alarak tekrar deneyeceğim.

Alıntı yapılan: kblbn;534428

İzmir - Marmaris arası. Sürücü + yolcu + Bagaj (150 kg). Dikkat ederek 4.3 lt / 100 ortalama yakaladım.  

1.2 TSI DSG 110 HP

Shell Fuelsave çok farkettirmedi. 6.3 lt / 100km

Shell Nitro deneyeceğim.

Çevrimdışı Yasin3418

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu an benim yakıt ortalama şehir içi istanbul da 9lt 10 lt araç 300 km de zamanla dusermi yakit