škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla yaz boyu bende 4lt ile 5lt arası geziyordum karmada malum kış şartlarında erzincan şehir içi işe git gel falan 6lt ye çıktı.

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün itibari ile 1.2 tsi dsg aracımı yeni aldım.İlk yolculuğum aracımı İstanbuldan memleketim İzmire getirmek oldu. toplamda 200 TL'lik yakıt aldım 665 km kullandım aracım kontağı kapatırken halan 130 km menzil vardı..aracı çok da ekonomik kullanmak için hiç uğraşmadım..ortalama tüketim 5.8lt gözüküyordu bana çok iyi geldi daha rodajdayız...ilerde daha da düşecektir die düşünüyorum

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deukampus;550852
Bugün itibari ile 1.2 tsi dsg aracımı yeni aldım.İlk yolculuğum aracımı İstanbuldan memleketim İzmire getirmek oldu. toplamda 200 TL'lik yakıt aldım 665 km kullandım aracım kontağı kapatırken halan 130 km menzil vardı..aracı çok da ekonomik kullanmak için hiç uğraşmadım..ortalama tüketim 5.8lt gözüküyordu bana çok iyi geldi daha rodajdayız...ilerde daha da düşecektir die düşünüyorum

Hayırlı olsun. Kazasız belasız güle güle kullanın. Yazın İstanbul / Çandarlı arası (Savaştepe yolundan) iki defa yolculuk yaptım. Birincisi gece yolculuğuydu gidişte 4.5 lt tükettim. Dönüş klimalı gerçekleşti 5.5 lt yaktı. İkinci gidiş gündüz klimalı yine 5.5 lt yaktı. Dönüşte klima açık, bastım. İbre sürekli 140/180 aralığındaydı bir süre 200 gördü ( Balıkesir-Bursa otoyolunda) ortalamada 6.9 yaktı. Şimdi istanbul içi geziyorum ortalamam 7.2 lerde. Açık trafikte şaşırtıcı değerler görüp "bu araç dizel mi"  düşüncesine kapılacaksınız. Lastiklerim 215/40/17
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 00:14:18 Gönderen: MATADOR »

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım Fabia 2015 1.2 TSI Manuel

Istanbul içi ortalama 7.0, yollar açık olduğunda 6.0 a kadar düşebiliyor. Daha düşüğünü göremedim. Uzun yol yapmadığım için uzun yol verilerini söyleyemiyorum. 100 TL lik yakıt  ile 350 KM gidebiliyorum. Herkese kazasız belasız ekonomik yolculuklar dilerim.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de 1.2 tsi style fabia 3 aldım ilk 400 kmde şehir içi aracı çok zorlamadan ortalama 100km/8 litre şehirdışı ise 100km/5.5 litre yakıt tüketimim var, özellikle otomatik araçlar için şehir içinde 4. Vitesten sonra yakıt tüketimi düşüyor, ancak dur kalk yaptıkça ortalama 8-9 litre tüketim oluyor
Ben gayet memnunum, aracın kmsi arttıkça tüketim düşecektir.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;555884
Arkadaşlar ben de 1.2 tsi style fabia 3 aldım ilk 400 kmde şehir içi aracı çok zorlamadan ortalama 100km/8 litre şehirdışı ise 100km/5.5 litre yakıt tüketimim var, özellikle otomatik araçlar için şehir içinde 4. Vitesten sonra yakıt tüketimi düşüyor, ancak dur kalk yaptıkça ortalama 8-9 litre tüketim oluyor
Ben gayet memnunum, aracın kmsi arttıkça tüketim düşecektir.

sadece km arttıkça değil havalar ısınınca da bir hayli düşecek yakıtınız.

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım da 1.0 mpi.
4 bin km de. yakıt tüketimi 5.8 seviyelerinde.
kış ve rodajdan dolayı sanırım bu kadar yüksek,
benim beklentim 4.9 litre seviyelerinde. :=)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erka1907;556544
benim aracım da 1.0 mpi.
4 bin km de. yakıt tüketimi 5.8 seviyelerinde.
kış ve rodajdan dolayı sanırım bu kadar yüksek,
benim beklentim 4.9 litre seviyelerinde. :=)

Hiç merak etme abi yaz aylarında biraz daha sakin kullandığında çok rahat 5 lt altına  dusuyor :) LPG takıp 12 krs a gezeceksin aslında

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556547
Hiç merak etme abi yaz aylarında biraz daha sakin kullandığında çok rahat 5 lt altına  dusuyor :) LPG takıp 12 krs a gezeceksin aslında

valla lpg belki verimli olabilir ama bagajdan vazgecemem gibi.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;556553
valla lpg belki verimli olabilir ama bagajdan vazgecemem gibi.

LPG süper ya bir önceki aracıma 1.86 dan alıyordum çok güzeldi normal kullanimda 14-15 krs yakıyordu benzinde de 33 krs yakıyordu bu araba 10-12 krs a düşer herhalde bi an satmasam da LPG taktırıp binsem mi diye dusundum :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556555
LPG süper ya bir önceki aracıma 1.86 dan alıyordum çok güzeldi normal kullanimda 14-15 krs yakıyordu benzinde de 33 krs yakıyordu bu araba 10-12 krs a düşer herhalde bi an satmasam da LPG taktırıp binsem mi diye dusundum :)

gaz ucuz diye biraz daha agresif ve sportif kullanmak ister insanın canı :D bu durumda

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;556559
gaz ucuz diye biraz daha agresif ve sportif kullanmak ister insanın canı :D bu durumda

Aynen hocam ama çok sert kullandığımızda da 20 krş a çıkıyordu uzmuyordu yani zaten 75 ps ne kadar sert kullanabilirsin ki :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556560
Aynen hocam ama çok sert kullandığımızda da 20 krş a çıkıyordu uzmuyordu yani zaten 75 ps ne kadar sert kullanabilirsin ki :)

çok bişey beklememk lazım ama bazen iyi işler çıkartabiliyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;556576
çok bişey beklememk lazım ama bazen iyi işler çıkartabiliyor.

Şehir içinde uzmuyor şükür şehirler arasında da sert virajlar ardına bi yokuş gelmezse normal yokuslara kaptırıp girince iyi çıkıyor ben beğendim uzun yol konforunu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;556579
Şehir içinde uzmuyor şükür şehirler arasında da sert virajlar ardına bi yokuş gelmezse normal yokuslara kaptırıp girince iyi çıkıyor ben beğendim uzun yol konforunu

evet dediğiniz gibi uzun yollarda bayırlara önceden 3000-3500 devir cıvarında girince üzmüyor fakat keskin virajdan sonra bayır olduğu yerlerde vites küçülterek sorunu çözüyorum ben.
 benim devamlı kullandaığım trabzon-erzincan arası 3 tane keskin virajlı dağa tırmanıp iniyorum şimdiye kadar hiç üzmedi beni..bazı durumlarda hayrete bile düştüğüm oldu bu motorla bu işi nasıl yapıyor diye..