škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pascalim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.iltekbilisim.com
İstanbul şehir içi 6.5 lt genelde. Bazen trafik rahatlarsa 5.5 oluyor.  Geçen bursaya gidip geldim.  5.1 ile tamamladım.

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kullanım kılavuzunda motorun en verimli yakıt tüketimine 4 km den sonra ulaştığı yazıyor. 4 km altında aracınız yol yapıyorsa yakıt tüketim istatistiğini biraz yukarı doğru çekebilir. Ek bilgi olsun diye yazdım tartışmayla alakası olmadığını belirtmek isterim.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;569812
Teknik verisi 5.8 olan arabanın gerçekte 8 lt yaktığını bunun aldatmaca olduğunu söylemem bazı arkadaşların hoşuna gitmemiş..Savunmaya geçip farklı farklı arabalarda da durumun aynı olduğunu örneklerle izah edenler çıkmış..Kimisi yakıt gayet makul demiş..Kral çıplak dedik diye bir insanın üstüne bu kadar gelinmez ama değil mi? Orada yazanın doğru olmadığını pek ala siz de biliyorsunuz..Bilgilendirici mesaj yazan arkadaşlara sözüm yok onlara teşekkür ederim..
Mrb yakıt konusu savaş konusudur otomobili olanların en çok savaş yaptığı meydan.....alıntıladığım yazinizda aslında cevabı yazmissiniz evet araçların katalog değerleri çoğunlukla doğru değil çünkü bu rakamlar teoride bulunmayan labaratuvar ortamında yada uygulamada olsa çoğumuzun hiçbir zaman bulamayacağı çok ideal test guzergahlarinda hesaplanip bu katoloklara yazilyor ben bir aracın katalok değerine bakınca kendim gayet mülayim araç kullandığım için %10 ilave ediyorum ve kullanmaya baslayinca  tahmin ettiğim rakamla aşağı yukarı örtüşüyor ama bizim milletimiz hem basıp hemde o katalog değerlerinin yakalanmasını istiyor fakat öyle bi dünya malesef yok.....tam tarih hatirlamiyorum ama hyundaiden yaklaşık iki yıl önce bir itiraf geldi onlar bizim araçlarımız katolok verileri ile gerçekleri arasinda büyük farklılık var diye, yine yanlış hatırlamıyorsam %40 civari idi bu nu yapmalarının sebebi bütün dünyada hyundai lerin katolog verilerinden çok uzakta bir kullanıcı yakti çıkması....bu marka itiraf ederken diğer markalar ne yaptı evet bizde bizde deyip ortaya çıkıp itiraf etmediler kimsede bunu beklemiyordu .... bir araştırmaya göre  gerçek kullanıcı olup katalog verisi ne en yakin değerlerin yakalandığı markalar en çok japonlarda ki bunlardan en yakın veriyi yakalayan suziki avrupalı gruptan ise peugeot ve renault grubu tabi bu veriler bazi motor gruplarına gorede değişkenlik göstere biliyor renault un dizelleri malumken benzinli grup hatiri sayılar tüketimi var.....şimdi biri çıkıp vay efendim benim aracımdaki katolog verisini ben aşağı yukarı yakaliyorum deyip karşı bir atağa gecebilir ama geçmesin çünkü bende o gruptanim hiç gereği yok benim 1.2 tsi styl aracimla ort mam 5.9 lt aracım düz vites öyle istanbul trafiği gibi bir trafik olmayan güzergahta şehir içi tüketimin  şimdi bu rakam benim tarzima uymayan bir stille kullanılsaydı aşağısı pek mümkün görünmüyor çünkü ben yeteri kadar mülayim kullanıyorum zaten ,ama yukarı bir rakam emin olun agresif kullanımda en az 1ila 1.5 lt arası ortalamayı yukarı atar....aslında çok anlatılacak şey var ama yazmayla baş olmaz sizin 8 lt eğer agresif kullanım içermiyorsa ve kısa mesafeler degilse biraz anormal oyüzden bir baktirin derim yok bastımı gitsin ama katalog verisini yakalasın o malesef hiç bir araçta yok sadece bastımın yazilan rakama daha yakin değerler verenler yukarıda ve belli motor gamlarında mevcut bilginize

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2016, 06:34:23 Gönderen: ufaklik »

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakit.konusu surusle.alakali bence dikkat.etmek lazim ben 100 km yol gittim bu gun depoyu doldurdum gidip grldim ve.dikkat ettim yakit tasarrufuna ayni pompada doldurdum arabayi hic zorlamadim 4.8 lerde dolaniyordu bilgisayar araba.deposu 18 tlyakit aldi yani 18 kurus gibi bi yakit yakmisim yol araci cok zorlucak yokuslar falan.yoktu normal.di ama ozellikle dikkat ederek surdum normalmi bu

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Benim uzun süreli ve son depo yakıt durumum bu şekilde. İzmir de yaşıyorum. Son depo yakıt değeri sakin kullanım ve %70 İzmir- Foça arası %30 şehir içi kullanımı içeriyor. bilen bilir İzmir- Foça arasını da şehir dışı bir yol diyemeyiz. Son depoyu full lediğimde 147 TL aldı ve 670 km yol yapmıştım bu da yaklaşık km de 25 kuruş eder:gut:. bir benzinli arabaya göre çok çok iyi bir değer. kusura bakmayın ama hiç bir firma katalog değerine İstanbul şehir içi gibi ekstra bir değer yazmaz. İstanbul u da normal bir şehir olarak görmekte başlı başına bir hata. Katalog değerlerini tutturmak tabi ki imkansız ama İstanbulda yaşayıp ta katalog değerinden 3 -4 lt fazla yakması çok normal:ok:

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia3 şehir içi yakıt tüketim değeri gidiş geliş aynı mesafe tek kişi yüksüz ve sakin kullanımla ölçülmüştür.Start stop devrededir.

http://hizliresimyukle.com/images/2016/04/13/IMG_20160413_114804.jpg

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Haliç-Kozyatağı-Çekmeköy-4.Levent 5 kişiydik rodaj devam.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;570645
Haliç-Kozyatağı-Çekmeköy-4.Levent 5 kişiydik rodaj devam.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araba kullanmayı bilen adamın halide yakıtıda başka oluyor işte :D

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İzmir-salihli, Salihli-izmir arası yakıt tüketimim, araç 3.500 km'ye geldi...Ortalama 4.6 lt.

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2016, 20:36:20 Gönderen: deukampus »

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Alttaki resimdeki değerler Isparta - Antalya arasında yer yer yol yapım çalışmaları sebebiyle trafiğin tek şeritte yavaşladığı bir ortamda, tek kişi yüksüz olarak gerçekleşti. Otomatik viteste genel sakin bir kullanımda 85-90km yi geçmedim.

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Ankara, iş çıkışı akşam çok yoğun trafik, şu ana kadar gördüğüm en yüksek ortalama Allah kimseye göstermesin :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://haber.sol.org.tr/dunya/mitshubishi-yakit-testlerinde-hile-yaptigini-itiraf-etti-153207

Bir firma yakıt testlerinde sahtekarlık yaptığını itiraf etti.Darısı diğer sahtekarların başına..

Çevrimdışı proxima35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son depo ile 750 km yol yaptım. Kalan km sıfıra düştüğünde 190TL ye fulledim. 190÷750=0.2533 kuruş km de.:ok:

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: proxima35;573717
Son depo ile 750 km yol yaptım. Kalan km sıfıra düştüğünde 190TL ye fulledim. 190÷750=0.2533 kuruş km de.:ok:

25 krş benzinlide çok iyi bir rakam. Kime sorsan aynı şeyi söyleyecektir.