škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ortalamam 6 litre

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı emrehan.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI DSG Fabişimin deposunu ağzına kadar doldurdum. Benzin göstergesi yanıncaya kadar Bursa-Fatsa arası 906 km yol yaptım. Km'de 24 kuruş yaktı.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şehir içi biraz akici trafik verisi

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 1.0 ve 6300 km de  ortalama şehir içi dışı karışık 5.0 yakıt olarak shell 95 oktan katkısız.

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yakıt olarak katkılımı katkısızmı kullanıyorsunuz

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabanın yakıtı km yaptıkça yükseliyor.Şehir içi mesafe ekranda görüldüğü üzere 9.0 lt ulaşmış durumda.Sürüş koşulları sakin ve çoğunlukla tek kullanım.Start stop devrede..

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;577322
Benim arabanın yakıtı km yaptıkça yükseliyor.Şehir içi mesafe ekranda görüldüğü üzere 9.0 lt ulaşmış durumda.Sürüş koşulları sakin ve çoğunlukla tek kullanım.Start stop devrede..

Bu değeri yakalamak için 57km dipgaz gitmem lazım heralde sizin araçla ilgili bir sorun var sanırım servise danışın.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada sorun yok.Sizin arabanız ne yakıyorsa benimki de aynısını yakıyor.Uzun süreli ortalama 7.2 gösteriyor.Bu da tabii şehir içi dışı karışık.Yani buraya kolaylıkla 3.5-4 lt gösteren tüketim verileri de koyabilirim ama fabianın şehir içinde yaktığı aşağı yukarı budur.8-9 lt yani.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;577324
Arabada sorun yok.Sizin arabanız ne yakıyorsa benimki de aynısını yakıyor.Uzun süreli ortalama 7.2 gösteriyor.Bu da tabii şehir içi dışı karışık.Yani buraya kolaylıkla 3.5-4 lt gösteren tüketim verileri de koyabilirim ama fabianın şehir içinde yaktığı budur.
Aracın yaktığı bu değil her haftasonu 70-100km arası İstanbulda şehiriçi gezerim geçen haftanın ortalaması 5.8lt yarında gezeceğim söylerim ortalamayı. He diyosanız sıkıntı arabada değil o zaman sizde.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;577324
Arabada sorun yok.Sizin arabanız ne yakıyorsa benimki de aynısını yakıyor.Uzun süreli ortalama 7.2 gösteriyor.Bu da tabii şehir içi dışı karışık.Yani buraya kolaylıkla 3.5-4 lt gösteren tüketim verileri de koyabilirim ama fabianın şehir içinde yaktığı aşağı yukarı budur.8-9 lt yani.

105 lik 1.2 tsi jetta/octavia şehiriçi uzun dönem bu hızlarda 8-9 lt yakmıyor. Bence ya sağ ayakta yada araçta problem var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İst.da çevre yolunda uzun km gidersen senin dediğin değerler bu arabayla da yapılır ama sizin katettiğiniz mesafeye ne kadar şehir içi denir? Bu 57 km bir defa da yapılmadı ama sürekli 3-5 km de yapılmadı..1 defa 15+15 çevre yolu da var bunun içinde..Sürekli 3-5 km kullanılırsa 10 lt ye de rahat çıkar..Burada genellikle şehir dışı ve karma yakıt verileri paylaşılıyor.Yukarılarda bir arkadaşta 9 lt paylaşmıştı.Objektif şehir içi tüketim verileri bu değerlerdir.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;577329
İst.da çevre yolunda uzun km gidersen senin dediğin değerler bu arabayla da yapılır ama sizin katettiğiniz mesafeye ne kadar şehir içi denir? Bu 57 km bir defa da yapılmadı ama sürekli 3-5 km de yapılmadı..1 defa 15+15 çevre yolu da var bunun içinde..Sürekli 3-5 km kullanılırsa 10 lt ye de rahat çıkar..Burada genellikle şehir dışı yakıt verileri paylaşılıyor.Yukarılarda bir arkadaşta 9 lt paylaşmıştı.Objektif şehir içi tüketim verileri bu değerlerdir.
Hayır gayet şehir içi Levent-Beyoğlu-Kilyos ve dönüşü ve ben bu değerleri her zaman yakalıyorum. Şehiriçi dip trafiğe girersem köprü trafiği vs 8lt ye kadar çıktığını gördüm ama fazlası imkansız buda kullanıcı farkı.  

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;577331
Hayır gayet şehir içi Levent-Beyoğlu-Kilyos ve dönüşü ve ben bu değerleri her zaman yakalıyorum. Şehiriçi dip trafiğe girersem köprü trafiği vs 8lt ye kadar çıktığını gördüm ama fazlası imkansız buda kullanıcı farkı.  

İşte bir defa da 70-100 km yapıyorsanız normal değerler ama sizin yaptığınız mesafeye şehir içi denmez.

Şehir içi: Laboratuvar ortamında soğuktan çalıştırılmış motor ile 4 km'lik teorik meafe boyunca maksimum 50 km/s ve ortalama 19 km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;577333
İşte bir defa da 70-100 km yapıyorsanız normal değerler ama sizin yaptığınız mesafeye şehir içi denmez.

Şehir içi: Laboratuvar ortamında soğuktan çalıştırılmış motor ile 4 km'lik teorik meafe boyunca maksimum 50 km/s ve ortalama 19 km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.
Sen 57km ye şehir içi yazmışsın? O ne ayak?

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;577335
Sen 57km ye şehir içi yazmışsın? O ne ayak?

57 km yaptığım mesafe 1 defa da yapmadığımı ifade ettim ve dikkat edersen 15+15 km çevre yolu olduğunu da söyledim.Ne ayak vb..seviyeyi düşürecek kelimeler kullanmasak sevinirim.