škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577548
Hah işte onu diyorum mesela bende yukarda hocama :) ankara burası cuma akşam iş çıkış saatinde çukurambar-eskişehir yolu- konya yolu şeklinde bi güzergahtı sanırsam. O gece baya gezmiştim akşamın sonunda şöyle olmuştu

Çok değişken bu işler ya kullanım tarzı, yolun iniş çıkışı, lastik ebatları, yakıtın kalitesi vb çok şeye göre değişiyor :) Ankaraya octi sw ile gelmiştim de bende 5.5-6 lt ile gezmiştim pek trafiğe takılmadım İstanbul bizi mahvediyor :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;577554
Çok değişken bu işler ya kullanım tarzı, yolun iniş çıkışı, lastik ebatları, yakıtın kalitesi vb çok şeye göre değişiyor :) Ankaraya octi sw ile gelmiştim de bende 5.5-6 lt ile gezmiştim pek trafiğe takılmadım İstanbul bizi mahvediyor :)

İstanbul zor ben ibizamla gelmiştim 9-10 ltden aşağıya düşmemişti ankarada 2 depodur 5.5la geziyorum[emoji23]

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar işyeri 3 km şehir içi dışı karışık aldigimdan beri ortalamam bu. Bunun içinde spor modda ilk zamanlar gezdiklerimde var, ama benim için iyi bir deger.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2016, 22:04:55 Gönderen: Ladiklims »

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;577555
İstanbul zor ben ibizamla gelmiştim 9-10 ltden aşağıya düşmemişti ankarada 2 depodur 5.5la geziyorum[emoji23]
Maşallah hocam darısı başımıza :)

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar mrb  bizim memlekette böyle trafik yok bundan beterinide ankaraya sık gitmeme rağmen görmedim ama istanbul başka geldi bana böyle bi rezillik olmaz otobanda arayolda ana yolda velhasil her yolda trafik benim için inanılmaz sıkışık ve bana göre tampon tampona Allah istanbullulara sabır verip yardım etsin ,benim paylaştığım resmin 70 km 28km/h olmasina aldanmayın, 5km mesafenin 15_20km/h  ortalamada hemen hemen ayni hani ben resmi çekerken aklıma geldi o km lerde idi pat çektim erken hatırıma gelseydi erken çekerdim. Size şunu söylemek isterim ben kullandığım severek aldığım aracın yakıtının yüksek olmadığını söylemek ve göstermek amaçlı eklentiler yaptım bende boy 1.85_100 kg benim arabadan indigimi gören bidaha bakıyor daha büyüğü daha gösterislisi değilde daha kullanışlı daha ekonomigi amacti fabiada o amaca fazlasıyla uyuyor ve yakıtı gerçekten az skoda araçların hepsi muadillerine göre gerçekten tuketimleri az armutu armutla elmayi elmayla karsilastirmak ve değerlendirmek lazim aynı motor 1.2 otm fabia ile golf 1.2 otm beygirleri ayni aracın tüketimleri bile farkli sorarsan yahu ayni motor değilmi motor aynida gerisi farklı adamlar yapiyor herseylerini farklilastiriyorlar ,mevzuyu uzun tuttum hani kimse yanlış anlamasin aslında hepimizin bildigi mevzu ama basalım az yaksin şehir içi gezelim az yaksın ,az yaksın oğlu az yaksın ama böyle bi dünya yok şimdi sizlere memlekete dönüş trafigindeki resimleri paylaşıp kenara cekileyim 4 yetişkin full bagajlı fabia nin bence maharetleri.... 90 altı şehir içi geçiş haricinde hiç görmedi  ara ara 160-170 arası deparlar ama cogunlukla 110 _130 arası km/h   hız söyleyin şimdi bundan daha fazlası olurmu

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tampon tampona istanbul kopru..

Edit: 14lt oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 10:02:53 Gönderen: dehawen »

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafelerde yüksek tüketim çıkabilir bu normal.
Aracım 500km yaklaştı. Şehir içi 6 lt'nin altına inebiliyorum artık yaklaşık 5.8lt gibi bir değerde. Uzun süreli tüketim 7 küsür ancak böyle kullanmaya devam edersem oda düşecektir zamanla. Uzun yolda da 4lt'ye yakın tüketim olur diye düşünüyorum. Aracın huyunu suyunu biraz öğrenmek lazım. Sürüş tarzımı baya değiştirdim Drivegreen menüsü fikir veriyor. Ekonomik kullanım için buradan yararlanabilirsiniz. Vites değiştirme önerileri dikkate aldığınız da tüketim baya düşüyor.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı onur_644

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
özellikle 1.0 aracınızda hangi yakıtı tercih ediyorsunuz?benim tespitlerim shell katkılı benzinin daha fazla km yapıyor olması

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;577690
Kısa mesafe derken? 24 dkdır trafikteydim

3km gitmişsiniz. Buna istinaden kısa mesafe dedim. Mesela trafik açılıp 5-10 km tafiksiz sabit 70-80km hızla gitseniz tüketim 7 lt'ye kadar düşer büyük ihtimal.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;577619

Biz demekki tampon tampona görmemişiz beterin beteri vardır derler  bu o olsa gerek

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;577619

Hep diyorum; gerçek şehiriçi hele ki İstanbul tüketimi ahan da bu şartlardaki tüketimlerdir. Yoksa gece birde 1. köprüyü 4.7 ile geçmişliğim de var.

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafe zaten şehir içi demek 3 km evet 10 üzerine rahat çıkıyor ancak biraz yol yaparsanız 9-10 a iniyor.Bazı arkadaşlar 70-80 sabit hızla giderseniz 7 lt ye düşüyor demişler.Evet doğru ama benim 2006 model 2.0 dizel 1500 kg lık mondeo aracım da o hızlarda lt bazında aynı yakıyordu.Ben arabayı 5.8 lt ye aldanıp aldım.Bu denli yaktığını bilsem lpg bile takılmayan bu müsrif aracı asla almazdım.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2016, 00:03:33 Gönderen: ruzgar »

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta izmirden istanbula gittim 2 kişidik, bagaj fuldu, 620 kmde ortalama 4,7 lt ile seyahatimizi tamamladık. araç şu an 6.500 km'de.

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Eşimi işe bırakıp bende işe geçtim. Tüketim verileri fotoğraflardaki gibi. Araç yaklaşık 500km de. Çok trafik yoktu 4, 5 ışığa takıldım.