škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Suan ortalamam 11- 11 lt ve cok ideal kullaniyorum puanim 100 lerde surekli

Tapatakla gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kblbn;601203
Aldığımdan beri böyle. Şehir içinde 6.5 lt üzerini görmedim hiç.

Bilgi için ekleyeyim, uzun yolda 4.3 lt altını göremedim.

Amin hocam sağolun.

uzun yolda 4.3 lt görmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? ortalama kaç km hızla gidiyorsunuz? 4.3 lt gerçekten çok iyi bir rakam uzun yol için.

benim, 1.2 TSI 110 beygirlik fabia'da gördüğüm şu oldu: 1.2 motor olduğu için yakıt sarfiyatını uzun yolda düşürmek pek kolay olmuyor. 100-120 gibi bir hızla gidiyorsanız bu hızlardan itibaren ister istemez artıyor küçük motorla sarfiyat da.

1.6 dizel octavia ile 150-160 gibi yüksek hızlara sabitleyince bile ortalama tüketim 5.5 lt'yi aşmıyordu.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;602693
bir zamanlar ne kadar da az tüketiyordu araba 32.000 km oldu yakıt arttı sanki..

bu aralar bende de öyle. km'den değil de havaların soğumasından dolayı diye düşünüyorum.

özellikle kısa mesafelerde motor ısınana kadar çok yakıyor soğuk havalarda.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;603519
uzun yolda 4.3 lt görmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? ortalama kaç km hızla gidiyorsunuz? 4.3 lt gerçekten çok iyi bir rakam uzun yol için.

benim, 1.2 TSI 110 beygirlik fabia'da gördüğüm şu oldu: 1.2 motor olduğu için yakıt sarfiyatını uzun yolda düşürmek pek kolay olmuyor. 100-120 gibi bir hızla gidiyorsanız bu hızlardan itibaren ister istemez artıyor küçük motorla sarfiyat da.

1.6 dizel octavia ile 150-160 gibi yüksek hızlara sabitleyince bile ortalama tüketim 5.5 lt'yi aşmıyordu.

Benim araç manual Fabia 1.2 TSI, 4.3lt ortalama tüketimi 100km/s hızla görebiliyorum çok rahat ki 7 ileri otomatiklerde araçta 2 kişi var ise eğimsiz bir yolda 120km ile 4.3 rahat görülür

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı 3 Aralık 2016 tarihinde Doğuş Oto Esenyurt'tan aldım. Ankara'ya gelene kadar 502 km yol yaptım. Göstergede ortalama 97 km/h gözüküyordu, ve ortalama tüketim 6.7 l/100 km idi. Ancak şehir içindeki süreyi de baz alınca otobanda 140-150 km/h'in altına düşmedim.
Ankara'da şehir içinde 5.4 l/100 km değerlerini yakalıyorum şu an. Çok sakin sürüyorum tabi :)

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 200 km daha 7.5 lt nin altına düşemedim ki genelde ekonomik olaraktan kullanırım [emoji4]
Ama genellikle kısa mesafeli yerler oluyor git gel yaptığım yerler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;603438
Dur kalk 24 ortalama olmaz hocam anliktir o gaza yokuşta falan yuklenince bende anlik 27-28 goruluyor:))

Motor soğukken hafif de olsa rampa çıkılıyorsa ve bir de üstüne dur-kalk çoksa o görülen 24lt/100km değerleri rahat görülüyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım 3000kmye yakın 8.5 ortalama ve kullandığım şehir dümdüz yol yakıt oranı düşermi acaba

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı ekonomik sürmek nasıl oluyor varsa yöntemleri söylermisiniz

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiayenii;603715
aracı ekonomik sürmek nasıl oluyor varsa yöntemleri söylermisiniz

Aşağıdaki google linkindeki tavsiyeleri bir okuyun. Faydası olacaktır.

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ekonomik+ara%C3%A7+s%C3%BCr%C3%BC%C5%9F+teknikleri

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI DSG , Full depo ile 330 Km yaptım, 2 diş daha benzin var 70-80 civarı gösteriyor menzil. Yani 1 depo ile 400 Km yapmış olacağız herhalde.

Son 1 aylık kullanımım İşyeri ile ev arası gidiş geliş 10 km(Maalesef hep trafik oluyor), Haftanın 2 günü işe araçla geliyorum. Hafta sonları da genelde 20-30 km geçmedim. Bir kere gidiş geliş 70 km lik yol yaptım ortalama 6,0 litre gördüm ş.içi.

Genelde kısa mesafe yaptığımdan ve 1-2 sefer de spor modunda gazladık sanırım bundan az km yaptık sanırım :confused:
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2017, 16:57:20 Gönderen: Corvette. »

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde çok yüksek  rakamlar  
200 km de neredeyse yarıladı depoyu  11-12 lt  yakıyor  rodajdan olabilir diyecem ama ilk sahibi değilim ve başta nasıl kullanıldı bilmiyorum aracı 10 bin sonrası düşermi iyice çıkarmı bilemiyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;603780
1.2 TSI DSG , Full depo ile 330 Km yaptım, 2 diş daha benzin var 70-80 civarı gösteriyor menzil. Yani 1 depo ile 400 Km yapmış olacağız herhalde.

Son 1 aylık kullanımım İşyeri ile ev arası gidiş geliş 10 km(Maalesef hep trafik oluyor), Haftanın 2 günü işe araçla geliyorum. Hafta sonları da genelde 20-30 km geçmedim. Bir kere gidiş geliş 70 km lik yol yaptım ortalama 6,0 litre gördüm ş.içi.

Genelde kısa mesafe yaptığımdan ve 1-2 sefer de spor modunda gazladık sanırım bundan az km yaptık sanırım :confused:

Benim değerler de aynı senin gibi. iş yeri eve 7-8 km ama 8 tane de ışık var ve sıkışık, yavaş trafik ve max hız 50 km/s o da bir iki kez. bir depo ile 480-500 km anca gidebiliriyorum. işe git gel ayda 250 lira benzin masrafım oluyor.  

Bir başka yol daha var çevre yolu burda 1 tane ışık var akan trafik ama yaklaşık 12-13 km ve 80-90 km/s hızla gelebiliyorum. acaba bu yolu mu kullansam :confused:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sıralar gerek hava soğukluğu gerekse kışlık lastikler nedeniyle eskiye nazaran yakıt tüketiminde artış görülmesi de olağandır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabayı aldığımdan beri böyle yaklaşık 3 aydır [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION]