škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604342
bu gece 8 krş zam.

Sıvı LPG yi iyiden iyiye düşünsek mi ya..bu nedir böyle..şaka gibi..

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 6 ay önce aldığım fabia 3 dsg aracımı sabah yoğun trafikte 8 km gidiş ve akşam yine yoğun trafikte 9 km dönüş olarak kullanıyorum. Yakıt ortalamam 10lt. gösteriyor. Yazın da değerler 9lt civarındaydı. Ne kadar sakin kullansam da sonuç değişmiyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;604601
Ben de 6 ay önce aldığım fabia 3 dsg aracımı sabah yoğun trafikte 8 km gidiş ve akşam yine yoğun trafikte 9 km dönüş olarak kullanıyorum. Yakıt ortalamam 10lt. gösteriyor. Yazın da değerler 9lt civarındaydı. Ne kadar sakin kullansam da sonuç değişmiyor.

aynen benim de öyle malesef ne ettiysem düşüremedim

Çevrimdışı fbsk1907

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;603519
uzun yolda 4.3 lt görmeyi nasıl başarabiliyorsunuz? ortalama kaç km hızla gidiyorsunuz? 4.3 lt gerçekten çok iyi bir rakam uzun yol için.

benim, 1.2 TSI 110 beygirlik fabia'da gördüğüm şu oldu: 1.2 motor olduğu için yakıt sarfiyatını uzun yolda düşürmek pek kolay olmuyor. 100-120 gibi bir hızla gidiyorsanız bu hızlardan itibaren ister istemez artıyor küçük motorla sarfiyat da.

1.6 dizel octavia ile 150-160 gibi yüksek hızlara sabitleyince bile ortalama tüketim 5.5 lt'yi aşmıyordu.

İstanbul'da Bağcılar-Büyükçekmece arası 1.0 motor ..

http://i.hizliresim.com/1VBnRA.jpg

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2017, 17:59:17 Gönderen: fbsk1907 »

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604674
Benzine gene zam gene zam :mad::mad::mad:

Dalga geçer gibi gün aşırı zammı olur ya,daha nereye kadar soyacaklar milleti merak ediyorum.
 Padişahım çok yaşa denildikçe böyle gidecek 6 lirada olur 7 lirada olur.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gidişle arabayı garaj dan çıkartmayacağız. hergün zam hergün zam bu nedir ya.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ekonomi resmen çökmüş durumda. Ben arabayı satmayı ciddi ciddi düşünüyorum artık. Bu devirde de araba satın alan bulunmaz kolayına gerçi ama deneyeceğim yine de.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14466]Erdem T.[/MENTION] Bende düşünüyorum vallahi. de bu devir de kim araba alır :confused:

işe git gel sadece aylık 350 tl benzin parası (keyfi bi yere gittiğimde yok)
1100 tl sigorta idi aylık  150 tl onun taksiti
mtv ödedik 323 tl  aylık 100 tl onun taksiti

arabanın masrafı 600 tl :uve:

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] Hocam benim masrafta böyle kasko+sigorta 4000 TL / 12 desek 333 TL , 400 TL benzin,MTV 646/12 desek 54 TL , 2 defa yıkatsak 50 TL. Aylık İspark otopark masrafım 50-60 TL. Bunun cam filmi, aksesuarı falan onları saymıyorum :confused:

Kredi ödemesi hariç Ort. aylık 900 TL arabaya harcıyorum. Üstüne birde HGS ye banka 15 TL yükleyeceğine 150 TL yüklemiş geri iade yapamıyorlar.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 16:05:19 Gönderen: Corvette. »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13821]Corvette.[/MENTION] hay maşallah senin durum da zor. benzin çok gidiyor ve daha ne kadar artacak acaba merakla bekliyoru.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blacksea28;521646
Aynen, 21 km hızla nasıl 4,9 gördün kardeş?, herhalde inişli yolları vardı diye düşünüyorum

Tüm sürüş koşulları (çok sayıda değisken var) yazılmadikça burada yazılan rakamların hicbirsey ifade etmedigini bir fikir bile olamayacağını otuzuncu defa anlıyorum.:gut:

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ay bir deneme yapayım dedim ve her kullanışımda 80 km limitleyici açık olarak yolculuk yaptım. Benzin ışığı yanarken 220 TL'ye doldurduğum depo ile(yedek depoyu doldurmadım) şu ana kadar 540 km. yol yaptım ve çeyrek depodan fazla benzin var hala(ibredeki kırmızı bölüm hariç)

Bu 540 kilometrenin yaklaşık 100 kilometresi 20'yi geçemeyeceğimiz sıkışık trafikli ve bozuk yollu ilçe merkezinde yapıldı. Geri kalan ise ışıksız, trafiksiz düz yol.

Çevrimdışı UGURDEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birde Lpg Değeri Olsun araç Skoda Fabia 1.0 75 lik  Atiker Grand Obdi kit depo tamamen boşken ve tekrardan tamamen boşalana kadar 170 tl lik gaz ile 1078 km

290 kmsi 100-130 uzun yol sakin kullanım geri kalan km tamemen bursayı bilenler için sabah 7 ve akşam 18:30 civarları için demirtaş-beşevler arası yarı akıcı ortalama 30 ile 80 km arası hız sakin kullanım

her yolculuk ortalama 35 km 5 km rampa 4-5 lamba ve aynı şekilde dur kalk