škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yasin3418;542004
Şu an benim yakıt ortalama şehir içi istanbul da 9lt 10 lt araç 300 km de zamanla dusermi yakit
Düşer hocam farkediyo benim ki dizel ilklerde 7lt falandı şimdi ort 5lt. Rödajdan sonra düşer merak etme

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.0 ambition abanınca 4.8 yakıyor. Rodajda iiken 3000 deviri geçmeyecek şekilde 4.2 leri görüyordum.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabam 1.0 mpı 75 hp
şehirler arası ortalama tüketim;

şehir içi işe gidiş geliş ve karma ortalamamda 5lt

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin değerler iyiymiş valla.

1.2 TSI DSG aracım 6500km ye geldi. Şehir içi 6.5 ile 8 litre arası geziniyorum. ama genel olarak 7lt yi pek duşmuyor =).. 17" jant sanırım farkettiriyor biraz.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;542024

1.2 TSI DSG aracım 6500km ye geldi. Şehir içi 6.5 ile 8 litre arası geziniyorum. ama genel olarak 7lt yi pek duşmuyor =).. 17" jant sanırım farkettiriyor biraz.

benim attığım veriler yaz aylarına ait bu aralar en az 1 lt daha fazla yakıt tüketiyorum.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;542024

Tsi ler 1.0 mpi ler kadar az yakmaz daha doğrusu sahiplerinin beklentilerini karşılayacak şekilde güç ürettiğinde az yakmaz :) 1.0 ı çok sert ve öngörüsüz dahi kullansanız 15 km lik bi mesafede 5.0 litrenin üzerine çıkmıyor ama tsi ile aynı ayarda performansı olmadığı da bi gerçek ama şehir içi için mükemmel bi motor seçeneği bu olmasaydı eğer fabia almazdım.polo ve ibizanın yakıtları da daha fazla aynı motor olmasına rağmen.tsi yi çok ruhsuz kullanırsanız 5 lt altına duşebilir ancak gerek yok bence 7 yaksın tadında binilsin ben 3.6-4.0 gibi değerlere kadar düşmüştüm arabamda ancak biraz sert ve keyifli sürmek isteyince biraz da havalar soğuyunca 4.6-4.7 gibi yakıyor

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542046
Tsi ler 1.0 mpi ler kadar az yakmaz daha doğrusu sahiplerinin beklentilerini karşılayacak şekilde güç ürettiğinde az yakmaz :) 1.0 ı çok sert ve öngörüsüz dahi kullansanız 15 km lik bi mesafede 5.0 litrenin üzerine çıkmıyor ama tsi ile aynı ayarda performansı olmadığı da bi gerçek ama şehir içi için mükemmel bi motor seçeneği bu olmasaydı eğer fabia almazdım.polo ve ibizanın yakıtları da daha fazla aynı motor olmasına rağmen.tsi yi çok ruhsuz kullanırsanız 5 lt altına duşebilir ancak gerek yok bence 7 yaksın tadında binilsin ben 3.6-4.0 gibi değerlere kadar düşmüştüm arabamda ancak biraz sert ve keyifli sürmek isteyince biraz da havalar soğuyunca 4.6-4.7 gibi yakıyor

İstanbul için durumlar sıkıntılı olabiliyor 1.0 MPI için eğer benim gibi yokuşu bol ve dik yerlerde oturuyorsanız 6-7-8 litreleri rahat görebiliyorsunuz :) Tabi kısa mesafelerde. Ortalamaya vurunca her zaman yokuşlu yollarda olmayınca düşüyor bu değerler.

Ama genel ortalama benzinli bir motor için çok harika, yokuşlu yollar dahil, yoğun / akıcı istanbul trafiğinde, 4,5 - 4,8 LT / 100 KM  gibi harika değerler sağlayabiliyor.

150 liralık yakıt almıştım ( litre aklımda değil ) Yukarda açıkladığım yol durumunda 620 KM de ışık yaktı. Bende harika bir değer.

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracım da 1.0 mpi. 4 ay oldu alalı ancak henüz şehir içinde 6 litrenin altına henüz düşemedim.
bunda aracın 3500 kmde olmasının bir etkili olabilir.
5000 km den önce kendine gelemeyecek sanırım.
gerçi uzun yolda 5.2 leri görüyorum.
temennimiz karma tüketimde 5 litrenin altı.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı ruhsuz kullanırsanız tsi 4 0 litreleri rahat yakalıyor. 150-160 km hızda 7 litre, trafikte ise ki yoğun trafikten bahsediyorum 6-7 litre arası. Bu arada yokuş bayağı etkiliyor örneğin 20 km yi 5 litreyle geldim diyelim. Eve çıkana kadar 500-1000 metrede 5.3 oluyor. Tabi mesafe önemli 10 km  lik mesafe gitmelisiniz ki bu değerlere ulaşmaya başlasın.

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542046

Evim ile iş yeri arası 10KM ve sabah motor sogukken 2 yukuş çıkıyorum. Ayrıca ekonomi yapayim diyede ugrasmıyorum açıkcası. Yol boş ise basıyorum ama delicesine degil =).

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;542104
Evim ile iş yeri arası 10KM ve sabah motor sogukken 2 yukuş çıkıyorum. Ayrıca ekonomi yapayim diyede ugrasmıyorum açıkcası. Yol boş ise basıyorum ama delicesine degil =).

En güzelini yapıyorsunuz, yakıta çok takılınca bu sefer insan arabayı zevkle kullanamıyor, şurada nasıl az yakarım, nasıl çok giderim diye tik oluyor insan bu sefer.

Önceki diesel aracımda o takıntıya girmiştim. :D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;542107
En güzelini yapıyorsunuz, yakıta çok takılınca bu sefer insan arabayı zevkle kullanamıyor, şurada nasıl az yakarım, nasıl çok giderim diye tik oluyor insan bu sefer.

Önceki diesel aracımda o takıntıya girmiştim. :D

Aynen hocam az fazla yaksın tadıyla binelim yaptığımız hesap ayda 30-40 lira fark ettirir en fazla :)

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542117
Drive green açık gidiyorum ben. Rekorum 82 :)

rekorum 93 genelde de 85-86 :) bugün 70 düşürdüm bi çevre yolunda 140 yaptım rüzgar sesi biraz fazla giriyor ama araba sanki çok yavaşmış gibi gidiyor güven veriyor

Çevrimdışı askeceli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kblbn;541906

Shell Fuelsave çok farkettirmedi. 6.3 lt / 100km

Shell Nitro deneyeceğim.
Ben nitro yu denedim daha fazla yakıyor hem de çekiş düşüyor büyük ihtimal ince geliyor diye düşünüyorum bi de sen dene bakalım nasıl sonuç alacaksın