škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu aracı bi 5.5 in altına düşüremedim. 2.5 devir bandında vites atmak 1.0 motora ölüm ya en az 3...   az devirli kullandım mı 6 yakıyor. Az tiyo verebilir misiniz ?

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;542270
Şu aracı bi 5.5 in altına düşüremedim. 2.5 devir bandında vites atmak 1.0 motora ölüm ya en az 3...   az devirli kullandım mı 6 yakıyor. Az tiyo verebilir misiniz ?

Devirli kullanın çabuk hızlanın bunlar sorun değil ama sürekli gaza yüklenirseniz yakıtı düşüremezsiniz hızını aldıktan sonra 70 e sabitlerseniz 2.9-3.1 arası yakıyor duz yolda bu şekilde zaten çok hızlı bi şekilde düşüyor...sıkışık trafikte milletin arkasına dayanıp fren yapıp gaz yapmak yerine mesela 70 yerine 60-65 le gidilebilir(sıkışıktan kastım akıcı ama çok arabanın olduğu trafik)...ama çok kısa mesafe veya çok sıkışık trafikte kullanıyorsanız yapacak bişey yok ona :) benim her depo 800-810 civarında uyarı lambası yakıyor.verimli kullanmak istiyorsanız ilk iki viteste çok basmak yerine 3-4 4-5 geçişlerinde yuklenin boyle hem süper hızlanıyor hemde ayağınızı biraz çekip hızı sabitlediğinizde hemen düşüyor ortalama
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2015, 19:07:28 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yokuş yukarı çok çıkıyorsanız normal. Aksi halde 5i n altına çok rahat çekebilmeniz lazım.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542301
Yokuş yukarı çok çıkıyorsanız normal. Aksi halde 5i n altına çok rahat çekebilmeniz lazım.

Katılıyorum.çok rahat çekiliyor çok pimpirikli davranıyım derseniz 3.9-4.0 e kadar düşüyor ama tadında surerek 4.4-4.5 ortalama çok rahat tutturulabliyor

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.0ın yakıtı baya iyiymiş yaa ama tdi da iyi o zaman bende ortalama 4.5-5.5lt arası değişen ortalama ile şehir içi geziyorum

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gurkantoksoy;542304
1.0ın yakıtı baya iyiymiş yaa ama tdi da iyi o zaman bende ortalama 4.5-5.5lt arası değişen ortalama ile şehir içi geziyorum

Hocam vw grubunun 1.6 102 hp lik klasik motoru ve tdi bir markadır.vw sağlam motor yapıyor iyi motor yapıyor denmesinin ana nedenlerindendir bu iki motor.tdi yi referans alarak dizel gibi yakıyor çok iyi diye kıyaslama yapıyoruz biz zaten :)

Çevrimdışı gurkantoksoy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542306
Hocam vw grubunun 1.6 102 hp lik klasik motoru ve tdi bir markadır.vw sağlam motor yapıyor iyi motor yapıyor denmesinin ana nedenlerindendir bu iki motor.tdi yi referans alarak dizel gibi yakıyor çok iyi diye kıyaslama yapıyoruz biz zaten :)
Anladım hocam sonuç olarak VW grubu candır ya :)

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mart;542024
Sizin değerler iyiymiş valla.

1.2 TSI DSG aracım 6500km ye geldi. Şehir içi 6.5 ile 8 litre arası geziniyorum. ama genel olarak 7lt yi pek duşmuyor =).. 17" jant sanırım farkettiriyor biraz.

Ya şuan benim 700 kmde senin arabayla aynı 8.8 ama düşer diye tahmin ediyorum bide kışında etkisi var sanırım bide 16" benim jantlar iyice düşer sanırım

Çevrimdışı sariyeron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tsi ve mpi fabrika yakıt değerleri arasında çok fark yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Ama gerçekte tsi neredeyse 2 katına yakın yakıyor anlaşılan. Bu arada mpi in çekişi şehir  içi gayet yeterli. 3.5 devir sonrası ses harika.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aşırı besleme ve atmosferik motorların karekterleri tamamen farklıdır.Atmosferik motorları zorlasan bile max 2-3 lt oynatabilirsiniz normal değerlere göre ama aşırı beslemede bunun ucu açık dur kalk olsun ani gazlamalar olsun bir anda 1 e 2 yakıtı katlayabilir.Ayağınıza hakim olursanızda atmosferiğin yakıtının altına da düşürebilirsiniz özellikle uzun yolda.

Tabi aşırı besleme aracı kullanmak atmosferiğe göre daha rahattır rampada bayılma yapmaz yüksek devirde vites değiştirme ihtiyacınız olmaz tork daha fazladır fındık kadar turbosu olsada o gücü size düşük devirde verdiği için ayağınızın altında hissedersiniz.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sariyeron;542370
Tsi ve mpi fabrika yakıt değerleri arasında çok fark yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Ama gerçekte tsi neredeyse 2 katına yakın yakıyor anlaşılan. Bu arada mpi in çekişi şehir  içi gayet yeterli. 3.5 devir sonrası ses harika.

Aynen hocam sesi harika :) şehir içinde çok yeterli gerçekten

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses olayına kesinlikle katılıyorum, mini pist canavarı sanki :D egzoz sesine dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama oda aynı şekilde acayip tatlı bir ses çıkarıyor :D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;542391
Ses olayına kesinlikle katılıyorum, mini pist canavarı sanki :D egzoz sesine dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama oda aynı şekilde acayip tatlı bir ses çıkarıyor :D

Egzoz sesi de gerçekten güzel 1.0 dan çıkıyor demezsin yani o sese :)

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;542393
Egzoz sesi de gerçekten güzel 1.0 dan çıkıyor demezsin yani o sese :)

egzoz sesi sanki camaro dan çıkıyor.. :D

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;542397
egzoz sesi sanki camaro dan çıkıyor.. :D

Aynen hocam :)