škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@ugurdemir LPG taktırmak istiyorum ben de ama bu TSI-LPG uyumsuzluğu bozuyor işi.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün benzin aldım ve bir hesaplama yaptım yaptığım hesaplamalara göre araç km de net 40 kuruş yakıyor araç daha 2100 km de ve biraz şehir içi biraz şehir dışı karışık kullanım.

Çevrimdışı tuzlusu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.2 tsi dsg kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu, 1200 km yaptım (sehir ici karma tuketim)

Lokasyon: Ankara
Ortalama Hız: 37 KM (Sabah sakin, akşam biraz atik kullanım, genelde batıkent-gaziosmanpaşa arası, hergun 4 KM yokuş ve park yeri arama)
Ortalama tuketim: 6.3 Litre

Aynı yolu 225 bin km deki honda jazz manuel 2002 ile tuketim ortalamam 5.7 litre. Araç ısınanana kadar  ilk 3-4 km saglam yakıyor, sonra tatminkar bir ortalaması var. Kısa mesafe icin pek uygun bir araç degil, ama benim icin rakamlar gayet tatmin edici. Yazın muhtemelen 5.5 lt yi gorurum.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 hafta once aracımı ikinci el olarak aldım bir önceki sahibi 5.0 -5.5 litre arasi yaktığını söylemişti.Bende 2 haftadir kendi kullanimimda 5.2 lt yakaladim yol bilgisayarina göre.Artan benzin fiyatlarından dolayi lpg takmak istiyorum sırf bu yüzden de 1.0 aldim surekli sehir ici kullanılacak açıkçası bedavaya gezmek istiyorum :) yakın zamanda lpg takılma aşaması ile ilgili bilgilerde paylaşırım ve yeni yakit değerlerimi de burda paylaşırım

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen ay depoyu fullediğimde 350 km yol yaptım ışık yandı. Bu ay fullediğimde Yine ş.içi yarım depo 350 km yol yaptım. Bu sefer normal seviyeye geldi gibi :)

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hergün 7 km yol yapıyorum hafif trafik ve yokuşlu bölgede(bostancı-içerenköy-fındıklı bölgesi bilenler için) 100 kmde 10 civarı yakıyorum 1.2 tsı dsg.Sakin kullanım ve düz ve uzun yolda çok fark oluyor tabi.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabayı sakin kullanıyorum, çok yavaş da değil hızım. Daha önce de DSG kullandığım için hakimim konuya. Mesela önümdeki ışık kırmızı ise gaza basmaya devam etmem, fren olabildiğince az yapmaya çalışırım. İlk kalış anında gaza yüklenmem. Değerlerim aşağıdaki gibi. Bu değer aracın motoru soğukken elde edilmiş veriler. Aracım 1.2 TSI DSG

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zamdan sonra istanbul sehir ici 3.8-40krs yakiyor malesef :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı oktay1975

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.
1.2 TSI 110 DSG  style aracım ile yakıt değeri paylaşmak istedim.
Kıyaslamak için uygun değil fakat bilgi amaçlı olsun istedim.
Güzergah Manisa Sipil dağınan İzmir Pınarbaşı .
Dağdan 15 km iniş . Sonra 10 km Ankara yolu hafif tırmanış. Belkahve inişi . 5 sanayi içinden Pınarbaşı.

[/url]çoklu resim yükle[/IMG]

[/url]resim yülke[/IMG]

[/url]resİm yÜkleme[/IMG]

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depo dahil fulledim İstanbul ş.içi 500 km yol yaptım, genellikle kısa mesafe, şimdi ışık yandı 40 km menzil gösteriyor. Araç 3000 km 'yi geçince tüketim biraz daha normal seviyeye geldi. Geçen ay 350 km yapmıştım bir depoda.

255 TL'ye depoyu fulledim 10 km daha gitsem 510 km diyelim 255 TL /510 km: 0,50 TL yakmış km'de aslında yine çok. Uzun mesafede bayağı düşüyor ama 6-7 km lik mesafede 10 litre altına inmiyor.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 11:24:04 Gönderen: Corvette. »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Corvette.;607298
Yedek depo dahil fulledim İstanbul ş.içi 500 km yol yaptım, genellikle kısa mesafe, şimdi ışık yandı 40 km menzil gösteriyor. Araç 3000 km 'yi geçince tüketim biraz daha normal seviyeye geldi. Geçen ay 350 km yapmıştım bir depoda.

255 TL'ye depoyu fulledim 10 km daha gitsem 510 km diyelim 255 TL /510 km: 0,50 TL yakmış km'de aslında yine çok. Uzun mesafede bayağı düşüyor ama 6-7 km lik mesafede 10 litre altına inmiyor.

Hemen hemen aynı tüketimi yapıyoruz. benim gibi birini daha gördüğüme sevinsem mi halimize üzülsem mi bilemedim. :confused:

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;607307
Hemen hemen aynı tüketimi yapıyoruz. benim gibi birini daha gördüğüme sevinsem mi halimize üzülsem mi bilemedim. :confused:

Maalesef tüketim hala yüksek , Yaza doğru aracı satabilirim. Dizel düz vites bir araca geçmeyi planlıyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13821]Corvette.[/MENTION] aynen öyle Cem bende bi ara düşündüm satmayı ama arabalara hep zam geldi satıp da ne alacam ki diye vaz geçtim işin açıkcası

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;607321
[MENTION=13821]Corvette.[/MENTION] aynen öyle Cem bende bi ara düşündüm satmayı ama arabalara hep zam geldi satıp da ne alacam ki diye vaz geçtim işin açıkcası

Hocam aracınızı satmak yerine lpg araştırması icine girin.su piyasada alan da satan da zarar eder paramızın değeri belli değil.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Combi 1.2 TSI DSG şansızama sahip aracım 100 km'de şehir içi 5.7-6.1 l, şehir dışı da 5.3-5.6 l yakıyor. Ben memnunum değerlerden :)