škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;621291
Beyler haftaya uzun yola gidecem hep 100 - 110 la gitsem bi depo ile kaç km giderim. masraf hesabı yapıyorum da :D

Aybı şekilde 770 km geldim istanbul muğla

Çevrimdışı Mehmedow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet beyler bugün tekrar yakıt doldurdum arabaya bu sefer de shell fuelsave almıştım . ilk depoyu vnitro almıştım ama fuelsave ( benzinin ucuz olanı )  oldukça daha çok km yapmamı sağladı ve 282 liraya depoyu bugün fulledim ve 955 km gibi rekor km gittim güzergahım da daha evvelden belirttiğim gibi istanbul kağıthane ikitelli sarıyer maslak  aracla genel de 2 kişi olarak yolculuk ettik ve yüksüz kullandım rampalı yollarda da sürdüm .

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmedow;621966
Evet beyler bugün tekrar yakıt doldurdum arabaya bu sefer de shell fuelsave almıştım . ilk depoyu vnitro almıştım ama fuelsave ( benzinin ucuz olanı )  oldukça daha çok km yapmamı sağladı ve 282 liraya depoyu bugün fulledim ve 955 km gibi rekor km gittim güzergahım da daha evvelden belirttiğim gibi istanbul kağıthane ikitelli sarıyer maslak  aracla genel de 2 kişi olarak yolculuk ettik ve yüksüz kullandım rampalı yollarda da sürdüm .

Yuh be kardeşim bu nasıl rakam :D
ben de bugün yarın teslim alacağım aracımı 1.0 TSI DSG model. eylül ayında bi samsun yapma niyetim var 750KM, senin gibi sürsem herhalde köşe olurum :D

nasıl yaptın bunu bize de öğret hem de şehir içi kullandın aslında.

Çevrimdışı hebun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Ben de Elazığ - Kayseri - Göreme arasında gittim geldim. 218 tl ye depoyu fulledim 848 km gittim. 2 kişi bagaj dolu. Klima bazen açık bazen kapalıydı. 2016 Fabia 1.2 DSG STYLE. şu anda ortalama tüketim 5.1 şehiriçi-şehirdışı karma. Araç 6.200 km de.

Alıntı yapılan: smtcglr;621291
Beyler haftaya uzun yola gidecem hep 100 - 110 la gitsem bi depo ile kaç km giderim. masraf hesabı yapıyorum da :D

en az 800 km gidersin.

Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;620982
55ltre yakit almis olmalisiniz da bu aracin neresine sigdi 55ltre yakit yahu ben fulletiyorum 210-220tllik yakit aliyor ki kirmiziya bayagi yakinken aliyorum

Genleşme tankını doldurmuştur. ordan 7-8 lt fazla alınıyor. Ama genleşme tankını kullanmak uzun vadede araca zarar veriyormuş.

Çevrimdışı Mehmedow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15831]irfun4ever[/MENTION] hocam açıkçası 90 nı geçmedim ve ara gazlamalar sollamalar yapmadım ve hafif eğimli yol varsa vitesi 7 e alıyorum manual olarak ki aksın diye benim araç dsg 7 ileri olduğu için hep düşük devirlerde kullanmamı sağlıyor ve bazı zamanlar da klima yı da açmadım açıkçası :D ama bunlara rağmen bile 29.5 kuruş yaktım inanın DİZEL leon türü araçlar bile 30 kuruşun aşağısına inmiyor fakat o araçların dizel oluşundan dolayı ara gazlamaları yüksek hızlarla araç kullanarak düşük değerler elde etmesi tek farkları bu görünüyor :)

[MENTION=14862]hebun[/MENTION] hocam bende 4 yıldır 1.6 90 hp dsg polo var dükkan aracıdır genleşme tankını hep doldurdum bu zamana kadar fakat bir zararını hiç görmedim araba 90 bine de yaklaştı zararı olsa orada genleşme tankıne ekstra doldurmak için vana mandalı olaraya koymazları izin vermezlerdi diye tahmin ediyorum

Çevrimdışı efesartemis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı dün Malatya Miram Otomotivden aldım 1.0 Tsi Dsg ve Malatya Tunceli arası yaklaşık 245 km yol yaptım.Sürüş için 90 puan verdi cihaz ve ortalama tüketim olarak 4,4 gösteriyordu.Şehir içi yokuş iniş çok olduğundan tüketim artabilir ve yolda hangi marka olursa olsun yüksek çıkar diye tahmin ediyorum ama şehir dışı ilk kullanımda hoşuma gitti.İlk aydan sonra şehir içi kullanımı da yazarım. Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum

Çevrimdışı efesartemis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efesartemis;622172
Aracımı dün Malatya Miram Otomotivden aldım 1.0 Tsi Dsg ve Malatya Tunceli arası yaklaşık 245 km yol yaptım.Sürüş için 90 puan verdi cihaz ve ortalama tüketim olarak 4,4 gösteriyordu.Şehir içi yokuş iniş çok olduğundan tüketim artabilir ve yolda hangi marka olursa olsun yüksek çıkar diye tahmin ediyorum ama şehir dışı ilk kullanımda hoşuma gitti.İlk aydan sonra şehir içi kullanımı da yazarım. Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum

Not: Araçta 2 kişi klima full açık bagaj boş

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akşama becerebilirsem fotosunu atarım ama yakıt alındıktan sonra 1060 km kat edilennyol 260 kmde menzil yazıyor

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depo dahil fulleyerek, yurtdışı seyahatimde max 965 km yaptım. Araçta ben, eşim ve kızım vardık. ayrıca bagaj agzina kadar doluydu. hatta arka 2 li koltuğu yatırıp ona da eşya koymuştuk.

bu bayram eskisehire tek depo ile gidip geldim. toplamda 900 km yaptim. aracta bir bu sefer 4 kişiydik ve yine bagaj full eşya doluydu.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1709 km de genel ortalama 5,9 lt (istanbul-ankara-yozgat ve dönüşü ilave şehir içi kullanımlar)
Dün Ankara İstanbul 450 km lik ortalamam 25 km si şehir içi olmak üzere 4,8 lt

Çevrimdışı vesekiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 1.0 tsi dsg.Teslim alıp direkt Istanbul 'dan Bodrum'a geldim. 760 km yolda Ortalama hız 89km, ortalama yakıt 6.8 litre. Ekran resmi çektim ama tlfondan buraya eklemeyi beceremedim.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vesekiz;623380
2017 1.0 tsi dsg.Teslim alıp direkt Istanbul 'dan Bodrum'a geldim. 760 km yolda Ortalama hız 89km, ortalama yakıt 6.8 litre. Ekran resmi çektim ama tlfondan buraya eklemeyi beceremedim.

Buldugun yerde 130-140 basmissin sanirim. Ayrica boyle yakit degeleri verirken klima arac yuku bagaj yuku kisi sayisi belirtirseniz cok daha faydali olacaktir. 1.0 TSİ motor icin elimizde cok veri yok. Derayli bir analizle 1.2 TSİ ile arasindaki farklari daha net gorebiliriz. Ayrica kim ne derse desin kesinlikle rodaj zamani ve kmsi var yeni araclarda da. Ben aldigim zamanla tam 1 sene gecti ve bariz ortalamalarim 1lt-1.5lt farkediyor. Tum yakit donemlerimin fotosunu cekerim ve kaydederim manyaklik var tabiki ama olsun:)).

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba. Ilk uzun yolxulugumu yaptim. Istanbuldan samsuna
Arac 2017 fabia 1.0 tsi dsg style.
Arac henuz 1200km de
Aracta 2 kisi var yuk yok
Istanbul trafiginden cikmamiz 2 saat aldi. Ikitelliden izmite oradan samsuna.
Depoda kalan 30km yi de eklersek bir depo ile 800km yapmisim ki bu da yaklasik 29 krs ediyor sanirim. Gayet iyi gibi ne dersiniz?

Bu arada araba kullanmayi yeni ogreniyorum yolun yarisindan sonra tasarruf yapmayi ogrendim. O vakte kadar basiyordum gaza (baya keyifliydi)

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2017, 04:53:44 Gönderen: irfun4ever »

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yeni bolerolari  arayuzunu sevdim. DriveGreen skoru da yazmasi guzel oluyor. Skorunuza bakarak sizin cok iyi bir surus sergilemediiniz goruluyor zaten. TrFikte kalmaniz ve zaman zaman yuksek hizlars cikmanizdan oturu 75lere dusmus. Uzun yolda atiyorum 110-120km hizlarda sabit suruslerde skorlama 80-85 arasi veriyor. Bence yakit degeri hic fena degil 5.3lt suan ben iyi bir motorum diyen dizallerde bile zorlukla gorulen bir deger.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;623403
Bu yeni bolerolari  arayuzunu sevdim. DriveGreen skoru da yazmasi guzel oluyor. Skorunuza bakarak sizin cok iyi bir surus sergilemediiniz goruluyor zaten. TrFikte kalmaniz ve zaman zaman yuksek hizlars cikmanizdan oturu 75lere dusmus. Uzun yolda atiyorum 110-120km hizlarda sabit suruslerde skorlama 80-85 arasi veriyor. Bence yakit degeri hic fena degil 5.3lt suan ben iyi bir motorum diyen dizallerde bile zorlukla gorulen bir deger.

Yarin samsundan donecegim ve aksam saatlerinde istanbulda olacagim. Sehirden cikarken ve girerken trafige yakalanmayacagim pek bu yuzden degerler daha iyi olabilir. Ayrica biraz daha bilincli kullanacagim bakalim