škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;623404
Yarin samsundan donecegim ve aksam saatlerinde istanbulda olacagim. Sehirden cikarken ve girerken trafige yakalanmayacagim pek bu yuzden degerler daha iyi olabilir. Ayrica biraz daha bilincli kullanacagim bakalim

hocam hız limitleme aşırı işe yarıyor, sıkılmazsanız hızı limitleyip öyle ilerleyin. limitlemeyince ister istemez devirde küçük değişiklikler oluyor çünkü bu da yakıt tüketimini etkiliyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım Fabia Combi 1.2 TSI DSG. Ankara'da dün akşam Bilkent'ten Cebeci'ye gidişte yakıt tüketimim ve DriveGreen skorum :) Genel olarak trafik sıkışıktı, ve 10 dakikalık kısmı dur kalk şeklinde ilerledi. Ben aracımı seviyorum :)

Çevrimdışı vesekiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;623384
Buldugun yerde 130-140 basmissin sanirim. Ayrica boyle yakit degeleri verirken klima arac yuku bagaj yuku kisi sayisi belirtirseniz cok daha faydali olacaktir. 1.0 TSİ motor icin elimizde cok veri yok. Derayli bir analizle 1.2 TSİ ile arasindaki farklari daha net gorebiliriz. Ayrica kim ne derse desin kesinlikle rodaj zamani ve kmsi var yeni araclarda da. Ben aldigim zamanla tam 1 sene gecti ve bariz ortalamalarim 1lt-1.5lt farkediyor. Tum yakit donemlerimin fotosunu cekerim ve kaydederim manyaklik var tabiki ama olsun:)).

Az yaktırmak gibi niyetim yoktu, aslında en çok ne yakabiliri ölçtüm. 2000 devrin altını hiç görmedi, rampalarda "S" veya manuel kullandım. Gece yolculuğu olduğundan klima kapalı, 2 yetişkin yolcu, 4 kedi ve 2 valiz.
Bu arada, önceki aracım 1.2tsi  Polo Lounge DSG idi. Aynı şartlarda 7/ 7.5 L/100km yakıyordu.

Çevrimdışı Shadows_Judge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac 2017 Fabia 1.2 Tsi Dsg Style
3000km de
Aracta 2 kisi var bagaj dolu klima açık
Balıkesir - İstanbul 90Km sabit 5.0Lt
İstanbul-Balıkesir 120-130Km 5.8Lt
Şehiriçi dikkat ederseniz 5,8-6 lt normal kullanım 7 lt acele işiniz varsa 9,5lt yokuştan aşağı bırakırsanız kendi haline 3.5Lt benim ortalamalarım
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2017, 15:03:08 Gönderen: Shadows_Judge »

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Shadows_Judge;623868
Arac 2017 Fabia 1.2 Tsi Dsg Style
3000km de
Aracta 2 kisi var bagaj dolu klima açık
Balıkesir - İstanbul 90Km sabit 5.0Lt
İstanbul-Balıkesir 120-130Km 5.8Lt
Şehiriçi dikkat ederseniz 5,8-6 lt normal kullanım 7 lt acele işiniz varsa 9,5lt yokuştan aşağı bırakırsanız kendi haline 3.5Lt benim ortalamalarım

7000-7500km devirdiğinizde şehir dışı 0.4-0.5lt, Şehir içinde 1lt farkedecek. Kim ne derse desin rodajları var araçların ayrıca siz de aracınızı daha çok tanıyorsunuz ona göre kullanıyorsunuz oyle olunca degerler ortalama 1lt düşüyor. Güzel gunlerde kullanın.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu istanbul trafiğinde benim rakam 8 lt lerde :D dur kalk diye gidiyoruz. nerede 5 lt ler nerede 8 9 lt ler

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624084
Arkadaşlar bu istanbul trafiğinde benim rakam 8 lt lerde :D dur kalk diye gidiyoruz. nerede 5 lt ler nerede 8 9 lt ler

5 lt leri görebilmen için 90 km /s ile bi 500-600 km falan gitmen lazım :D

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624084

rampa aşağı ve rampa yukarı trafik aşırı fark ediyor bir de. ben sabah işe giderken 5.5-6 lt ile gidiyorum, dönüşte rampa yukarı trafik 8 litreleri geçiyor. ama en ufak boş yol denk geldiğinde patır patır düşüyor değerler hemen.

bilenler bilir sabahları sefaköy yokuşuna 7 litre ile geliyorum, ordan sonra yokuş bitene kadar ayağımı gazdan çekip yakıt tüketimini sıfırlayınca 6.2'lere kadar düşüyor kısa sürede.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;624087
rampa aşağı ve rampa yukarı trafik aşırı fark ediyor bir de. ben sabah işe giderken 5.5-6 lt ile gidiyorum, dönüşte rampa yukarı trafik 8 litreleri geçiyor. ama en ufak boş yol denk geldiğinde patır patır düşüyor değerler hemen.

bilenler bilir sabahları sefaköy yokuşuna 7 litre ile geliyorum, ordan sonra yokuş bitene kadar ayağımı gazdan çekip yakıt tüketimini sıfırlayınca 6.2'lere kadar düşüyor kısa sürede.

Valla ben sabah işe levent zkuyu uzerinden e5 yapıp halice gidiyorum pek trafik olmuyor makul yakıyor. ama akşam dönüş felaket.

Çevrimdışı as8366

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155131887764811&set=pcb.390884391314288&type=3&ifg=
istanbul-bolu-ankara-niğde aksaray- mersin arası 1700 km yol yaptım 90 km ortalama hızla 5.0 lt benzin tüketimim oldu görseller ekli dir
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2017, 01:20:00 Gönderen: as8366 »

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 3 1.0 tsi 95 hp aracımla full depo ile şehirdışı 911 km yol yaptım ve hala 200 km daha gidebileceğimi gösteriyor, yakıt aldıktan sonra ortalama yakıt tüketimi 3.8, bir önceki uzun yolumda 3.7 ile tamamladım.. 1.0 motor gitmez diye düşünenler ise pozantı yokuşunu bilirlerse eğer, işte orada araç 5. viteste 90-100 arası ile çıkıyordu ve gaza bastığında daha da ileri atıyordu kendini.. almayı düşünüyorsanız tereddüt bile etmeyin derim:gut:

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;624296
fabia 3 1.0 tsi 95 hp aracımla full depo ile şehirdışı 911 km yol yaptım ve hala 200 km daha gidebileceğimi gösteriyor, yakıt aldıktan sonra ortalama yakıt tüketimi 3.8, bir önceki uzun yolumda 3.7 ile tamamladım.. 1.0 motor gitmez diye düşünenler ise pozantı yokuşunu bilirlerse eğer, işte orada araç 5. viteste 90-100 arası ile çıkıyordu ve gaza bastığında daha da ileri atıyordu kendini.. almayı düşünüyorsanız tereddüt bile etmeyin derim:gut:

vay be kardeşim rota nedir hep düz yol mu?

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;624323
üstad devamlı 90 la mı gittin

80-100 aralığında gittim, 100 e geldiğini görünce ayağımı gazdan çekiyordum, ve yokuş aşağılarda vitesi boşa almak yerine araç viteste ayak gazdan eçkilmiş halde iniyordum ki o zaman anlık yakıt tüketimine bakarsanız 0 yazdığını göreceksiniz, yani yarışa girme niyetinde değilde dikkatli sürüşü seçerseniz (ki aracımızın üretim nedeninin de ekonomiklik olduğu aşikar) uzun yolda 3.7 lt leri göreceksiniz