škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628263
Gereksiz fren, ani hızlanma yok hocam. İlk kalkışta gaza yavaş yavaş dokunuyorum. Önümde trafik varsa ya da ışık kırmızı ise ayağımı gazdan çekiyorum. Bu arada araçta yazılım vs. yok .

Şehir içi 5 l/100 km yapıyorum hep, dizel kullanan arkadaşlarım kafayı yiyor. Başka marka dizeli olan arkadaşlarım bu verileri yakalayamıyor çünkü :)

Yakıt tüketimi yanındaki skor puanı nasıl gösteriyorsunuz ekranda? (ekstra Green Drive menü içerisine girmeden yani)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;628597
Yakıt tüketimi yanındaki skor puanı nasıl gösteriyorsunuz ekranda? (ekstra Green Drive menü içerisine girmeden yani)

güncel modellerde o şekilde oldu hocam, bende de yok o gösterim şekli. güncellemenin bir yolu var mı bilmiyorum ama.

Çevrimdışı erensaat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628263
Gereksiz fren, ani hızlanma yok hocam. İlk kalkışta gaza yavaş yavaş dokunuyorum. Önümde trafik varsa ya da ışık kırmızı ise ayağımı gazdan çekiyorum. Bu arada araçta yazılım vs. yok .

Şehir içi 5 l/100 km yapıyorum hep, dizel kullanan arkadaşlarım kafayı yiyor. Başka marka dizeli olan arkadaşlarım bu verileri yakalayamıyor çünkü :)

Merhaba bence sizin araçta gaz pedalı yok [emoji4]

Benım 1 aylık 1.0 dsg rapidim var 1500 kmlerde 10 lt ortalama yakıyor. Yakıt tüketimi azalacaktır biliyorum benim rapidim de bu yada buna yakın seviyelere düşer inşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı oobekkoo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
10 gün önce sıfır olarak aldığım 2017 model 1.0 dsg style paket aracımla dün Ankara'dan Bursa'ya geldim. Evden çıkar çıkmaz araçtaki yarım depo PO'dan aldığım yakıtı Shell'den V-Power Nitro+ yakıtla tamamlayarak depoyu fulledim. Araçta iki kişiydik ve yük yoktu. Kışlık lastikler takılıydı. Klima ortalama 23 derecede yol boyu açıktı. 400 kilometrelik yol boyunca hız limitleyiciyi 120 km/saat'e ayarlayıp genelde bu hızla gittim. Sadece birkaç kere sollamalarda 130-140 km/saat hıza çıktım. Araç kilometresi yola çıkmadan önce 900 küsürlerdeydi. Bursa'ya vardığımda sürüş bilgilerinde ortalama yakıt değeri 5.2 l/100 km idi. Aracın fabrika değerinin 1 litre üzerinde yakıt yakması sanırım aracın yeni olmasından ve kışlık lastiklerden kaynaklı. Bu yakıt değerleri zamanla düşer mi veya şu an benim eksik veya yanlış yaptığım bir şey var mı? İlk aracım ve daha acemi sayılırım. Siz iyi şoförlerin görüşlerine açığım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belirttiğiniz durumlar haricinde, 90 km/saat üzerindeki hızların ve yanınızdaki kişinin etkisini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü verilen fabrika tüketimleri boş ve uygun koşullarda elde edilebiliyor. Benzinde daha ne olsun denecek bir tüketim.;)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120 ile giderseniz o veriler daha aşağı düşmez malesef. Düşük değer istiyorsanız eğer 90-100 km/s ile gitmeniz lazım :)

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araç 2016 1.2 110BG dsg 14600 km de. Yıllık bakımı da yapıldı.Maalesef Mersinde kısa mesafede inişli çıkışlı yolda 7.5 ,8 tl yakıyor.Düz yolda gidersem 6.5 falan oluyor.Uzun yolda Mersin zonguldak arası 5,3 tl yakmıştı.Şehiriçi çok yakıyor bu araç

Çevrimdışı Ertan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarac67;629782
Benim araç 2016 1.2 110BG dsg 14600 km de. Yıllık bakımı da yapıldı.Maalesef Mersinde kısa mesafede inişli çıkışlı yolda 7.5 ,8 tl yakıyor.Düz yolda gidersem 6.5 falan oluyor.Uzun yolda Mersin zonguldak arası 5,3 tl yakmıştı.Şehiriçi çok yakıyor bu araç

Doğru söze ne denir aynen öyle p

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sarac67;629782

Ben şehir içinde 5 litre/100 km altını görüyorum. Ankara trafiğinde hem de. Bence kullanım şekliyle alakalı bir durum. TSI DSG seçeneği gaz+fren yapınca fazla yakıyor. Sakin ve rutin hızlarda ise gayet başarılı tüketim değeri. Şehir içi fazla yakıyor tezinize katılmıyorum yani.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ea777

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 6.5 lt nin altını görmedim her gün işe gidip geliyorum gittiğim yol gidiş geliş 14 km kış gelince daha da arttı şu sıralar 7 lt civarı hızda yapmıyorum.Dur kalk biraz fazla oluyor.Bunun daha sakin kullanımı var mı bilmiyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sabah 20 km gidip hatunu işe bırakıp kendi iş yerime geliyorum 5.6 lt lerde geziyor. akşam olupta eve giderken trafik daha yoğun olduğundan 7 km lik mesafeyi 7 lt lerde gidiyorum.

Çevrimdışı fthzngn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 Ağustos ayından beri 1.0 tsi dsg style fabia aracı kullanıyorum. Araç 6500 km ye geldi. Bu süreçte şehir içi sehir dışı deneyimlerime göre şehir içi kalabalık trafikte ortalama 8 litreler civarında , uzun yolda  90-100 km hızlarda 4-4,5 lt  100-110 km hızlarda 4,5-5,0 lt 120-130 km hızlarda 5,5-6,5 lt  arasında aracı kullanana ve yük durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Bu motor şanzıman karoser kombinasyonu için benim yorumum şehir içi AZ YAKMIYOR. Şehir dışı gayet güzel. Daha önceden 2.0 HDİ pejo 406 kullanıcısı idim yaklaşık 5 yıl boyunca 130.000km o aracı kullanan birisi olarak fabiada gaza basmaya korkuyorum yakacak diye. Pejo  da özellikle uzun yolda çekinmeden sağdan sağdan basıp gidebilirken şu an gaza basmaya korkuyorum. Bunda fahiş artan akarkayıt fiyatlarıda etkili tabki.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu aralar benim arabaya bi şey oldu, dün devlet başkanları zirvesinden dolayı polis yolu daraltmıştı bilen bilir. levent'ten avcılar'a 2 saate yakın yol gittim yarısı aşırı trafikli ama öyle böyle aşırı trafik değil. 6.2 yaktı sadece, çok şaşırdım. bozuldu sandım hatta biraz gazlayıp yükselcek mi diye denedim. :D

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sabah bakım için servise giderken ki verilerim. Hava –1.5 ile 0 derece arasında idi.