škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Yakıt Değerleri Paylaşımı-Ana Konu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wolfgan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;635170
beyler bu değerler nedir, nasıl yüksek değerler, hani 9.5 dan tutta 4.5 aralığında çok çok yüksek değerler bunlar, fabiamın izmir-adana arasında yaktığı ortalama yakıt değeri 3.7-3.8 lt idi, bir depo ile 1150 km yol yaptım, genelde bana sorarlar ama ben size soruyorum nasıl bu değerleri yakalıyorsunuz?[/QUhocam şehir içi nasıl peki ortalama?

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar, fabia III 1.0 TSI DSG aracımı eylül ayından beri kullanıyorum ve daha 2200km de :)
Genelde aracımı şehir içi kısa mesafelerde kullandığım için en büyük şikayetim yakıt konusunda oluyordu (ortalama 10lt, - 12lt. gibi). Bu hafta sonu boğaz trafiğinde karşıya geçme şansım oldu klima açık halde 4.3lt. gibi bir değer yakaladım hala şoktayım :) umarım böyle devam eder malumunuz yakıt ücretleri uçtu gitti.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetilhan;635648
Selam arkadaşlar, fabia III 1.0 TSI DSG aracımı eylül ayından beri kullanıyorum ve daha 2200km de :)
Genelde aracımı şehir içi kısa mesafelerde kullandığım için en büyük şikayetim yakıt konusunda oluyordu (ortalama 10lt, - 12lt. gibi). Bu hafta sonu boğaz trafiğinde karşıya geçme şansım oldu klima açık halde 4.3lt. gibi bir değer yakaladım hala şoktayım :) umarım böyle devam eder malumunuz yakıt ücretleri uçtu gitti.

Saatte 51km hızla 45 km.yol katetmişsiniz. 4.3lt. bu hıza göre gayet normal. Ama gel gelelim 17km. ortalama hızla bu değerler 9.5lt lere çıkabiliyor. Kısa mesafe ve yoğun trafikte TSI pişmanlıktır. Hele bir de mevsimlerden kış ise bambaşka :))

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;635649
Saatte 51km hızla 45 km.yol katetmişsiniz. 4.3lt. bu hıza göre gayet normal. Ama gel gelelim 17km. ortalama hızla bu değerler 9.5lt lere çıkabiliyor. Kısa mesafe ve yoğun trafikte TSI pişmanlıktır. Hele bir de mevsimlerden kış ise bambaşka :))
aslında dediğiniz gibi ortalama o hıza bu değerler normal ama ben düşürememiştim bu kadar o iyi oldu. yalnız şu kısa mesafe olayında kesinlikle katılıyorum size uzun yolda ne kadar tatmin edici ise kısa mesafede illallah ettiriyor. 17km ortalama hızla 12-13lt lerde çok gitmişliğim var :)

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Dün kurtköy-beşiktaş arası yakaladığım değer. Trafik genel olarak akıcıydı. Limilütörü 100kmye ayarladım. Araç daha 600kmde. Şimdilik kendi rekorum [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En iyi şehir içi testlerinden birini yaşadım. hafta sonu boyunca istanbulu bir uçtan diğer ucuna (kurtköy-çatalca) 2 kez turladım. yolda geçirdiğim süreden de anlaşılacağı üzere birçok kez kilit trafiğe girdim.

deponun durumunu da sol üste koydum. yolculuğa tam dolu depo ile başlamıştım. değerler bence gayet iyi.

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Oğlum'u Anıtkabir'e ziyareti için söz vermiştim. Çanakkale den yola cıktım. Sivrihisar'a kadar depomdaki Bp den almış olduğum yakıt ile gittim. Orada OPET ten neredeyse bitmiş olan depomu fulledim ve sonuç bu. Bp çöp OPET candır
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 19:07:04 Gönderen: incselcuk »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;636849

Oğlum'u Anıtkabir'e ziyareti için söz vermiştim. Çanakkale den yola cıktım. Sivrihisar'a kadar depomdaki Bp den almış olduğum yakıt ile gittim. Orada OPET ten neredeyse bitmiş olan depomu fulledim ve sonuç bu. Bp çöp OPET candır

Çöp dediğiniz firma dünyanın en büyük firmalarından biri.  Shell ile birlikte hem petrol üreticisi, hem de yakıt katkısını kendisi üreten iki firmadan biri (Türkiye pazarı için konuşuyorum).

Neye istinaden çöp dediniz merak ettim? Performanstan mı memnun değilsiniz?

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;636867
Çöp dediğiniz firma dünyanın en büyük firmalarından biri.  Shell ile birlikte hem petrol üreticisi, hem de yakıt katkısını kendisi üreten iki firmadan biri (Türkiye pazarı için konuşuyorum).

Neye istinaden çöp dediniz merak ettim? Performanstan mı memnun değilsiniz?

Bir depo ile gidilen yol ile araç performansı bu kanıya varmama neden oldu. %5 yakıt hediye alacam diye gidiyordum meğer %10 farkı kaçırıyor muşum. Bp nin wc leri, marketi, temizlik anlayışı ve hizmeti bile Opet ten 10 yıl geride. Shell e lafım yok ama BP benim için bitmiştir. Siz memnunsanız devam edin.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;636873
Bir depo ile gidilen yol ile araç performansı bu kanıya varmama neden oldu. %5 yakıt hediye alacam diye gidiyordum meğer %10 farkı kaçırıyor muşum. Bp nin wc leri, marketi, temizlik anlayışı ve hizmeti bile Opet ten 10 yıl geride. Shell e lafım yok ama BP benim için bitmiştir. Siz memnunsanız devam edin.

Yanlış anlamayın ama aynı yolu tam depo ile farklı benzin markaları ile gitseniz dahi bu farkı anlamanız çok kolay değil. O günkü hava sıcaklığı, esen rüzgar, sizin aracı sürüş pozisyonunuz, lastik basıncı gibi onlarca etken yakıt tüketimini değiştirir.

BP ile OPET arasında %10 fark olur mu derseniz, çok zor.

OPET gerçekten tuvalet temizliği ile sivrildiği sektöre çok şeyler kattı. Müşteri ilişkisi, marketin durumu vs. ile en iyilerden birisi diyebilirim.

Yakıt tankı vs. takibini en iyi yapan firma Shell. Bu konuda mükemmel bir ekibi var. Habersiz olarak tankerlerden ve istasyon tanklarından numune alıyorlar. Shell market lojistik işini de 3. bir firma üzerinden götürüyor. Bu arada Shell marketlerde Sturbucks ile anlaşmak istemiş, ancak ortak yol bulamamışlardı. Şu an çoğu Shell'de Kahve Dünyası ürünleri mevcut.

Benim BP'den %5 indirimim olmasa Shell kullanırım. Shell hem yakıtların takibi, hem istasyonların fiziki durumu açısından baya önde.

Dip Not olarak: Şirket araçlarımızda OPET taşıt tanıma sistemi var. GİMAT'ta yer alan Mavi- Beyaz (Opet) akaryakıta ne zaman gitsem adamlar yüzüme bakmıyor. Pompayı takmaya gelen yok, pompayı çıkaran yok vs. Ancak şahsi aracımla Eskişehir yolu MTA karşısındaki BP'ye gittiğim zaman tüm camlarım siliniyor vs. Demek istediğim benzinlikten benziliğe de değişiyor.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] hocam istanbul-sefaköy shell'de starbucks'ın makinası mevcut, tabelasında da küçük bir starbucks logosu var. bir miktar anlaşabilmişler galiba :D

Çevrimdışı dadas15

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar,

aracı bir aydır kullanıyorum ve 11 litre yakıyor.
bendemi sorun var araçta mı anlamadım. 5-6 litreyi şehir içinde nasıl yakalıyorsunuz.
mümkünse tavsiye alabilirmiyim.
araç otomatik, 2015.
devir yaklaşık 4000 e vurduktan sonra vites atıyor.
bazen 5. 6. viteste 80 de gidiyorum.
aydınlatırsanız sevinirim
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2018, 18:05:51 Gönderen: dadas15 »

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiklerinizin olması için aracı sürekli S modda kullanıyor olmanız lazım. Bende 1.0 TSI DSG Octavia var. 3.000 km oldu. Hep şehir içi kullanıldı. Şu an 7 litre ortalamam. 11 litre çok yüksek bir tüketim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şehir içi 6-7 litre  şehir dışı 4.5 civarında

Sizin vites S modda olabilir mi :D