škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia'lar için Motor Yağı Markası ve Kalitesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Safak0363

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Skoda servisleri araç bakımlarında motor yağı değiştirirken farklı Marka yağlar kullanıyorlar.. 15000 bakımı için bir kaç servisle görüştüğümde ve kullanıldıkları yağları sorduğumda Shell ve Castroll cevabını aldım.
Ancak araçlarımızın benzin kapağında Castroll ürünlerini öneren bir kart görmüştüm.
sizce Shell ve Castroll arasında bir fark varmıdır? Araç performansında veya motorun çalışmasına hangisi daha çok faydalı olur..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lcdvscrt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dizel partikül filtreli araçlar için VW 504 ve VW 507 kalite seviyesindeki yağları tercih edin. Piyasada birçok üreticinin yağı bulunuyor. Castrol VW grubunun tercih ettiği marka ama diğer markaların aynı özellikteki yağları da bu standartları sağladıktan sonra kullanılabilir.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir çok forumda yazan bir yag var liqui moly top tec 4200 5-30 longlife 3. 1.6 tdi için çok iyi bir yagmıs. kullananlar cok memnun. arastırabilirsiniz.

Çevrimdışı orkodem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merbaha;

Bende dün servisteydim 30000 bakımı için gittim. Yağ olarak TOTAL kullandıklarını belirttiler. Faturada Longlife  5w-30 olarak yazdılar. Kendi üzerindeki servis tulumlarında bile Castrol logosu var dedim neden bu şekilde; Pazarlama ve satış taktiği olduğunu söylediler. Kullandığımız yağ konusunda şüphen olmasın marka takıntın olmasın standart olarak 5w-30 yağ özelliğine sahip olması yeterli diye bir açıklama yaptılar.

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar Aralık ayında ilk yıl bakımı yapıldı, yağ değişti. Az önce yağ seviyesini kontrol edin diye tekrar yağ eksilme uyarısı verdi. Normal midir. 8 ayda yağın eksilmesi? Bakımdan sonra da 7000 km yapmışım henüz. İlk yıl da 6 ay içinde yağ eksiltmişti.

Çevrimdışı Furkan_TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
total iyi bir yagdır meraklanmayın. ancak 5-30 olması yeterli diye bir şey yok sallamışlar orda. vw nin verdigi bazı standard kodları var. arkadaşlarında yukarda bahsettiği gibi 504.00 ve 507.00 yazması lazım. bu kodlar yazmayan 5-30 yaglarda mevcut dikkatli olmakta yarar var.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Markalar arasında öyle "dağlar kadar fark" olacağını sanmam arkadaşlar, abartmayalım.
Markaların aynı nitelikte, değişik model yağları arasında en fazla %5-10 luk kalite farkı olur.
Özellikle yağ üretimi konusunda lider olan markaların yağları nerdeyse aynı kalitede.

Çevrimdışı MaxiGorky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mgremaps.com
Sonra dpf neden tıkaniyor:( gercekten üzülüyorum böyle ucuz taktiklere. Ne yazikki servise gittikten sonra insanin birdaha yaği değiştiresi geliyor çünkü güven denilen şey bizim insanimiz sayesinde sıfır olmus durumda

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Telefon ile ilk sene bakımı için fiyat almak için aradığımda Ankara'daki iki servisten birisi Castrol diğeri Shell marka motor yağı kullandığını belirtti , Shell marka yağ kullanan hem bana mesafe olarak daha yakın olduğundan hemde bakım fiyatı nispeten daha ucuz olduğundan oraya gittim.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekzdl;524473
Telefon ile ilk sene bakımı için fiyat almak için aradığımda Ankara'daki iki servisten birisi Castrol diğeri Shell marka motor yağı kullandığını belirtti , Shell marka yağ kullanan hem bana mesafe olarak daha yakın olduğundan hemde bakım fiyatı nispeten daha ucuz olduğundan oraya gittim.

Hocam hangi servise gittiniz ve ne kadar tuttu bakımı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bekzdl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;525132
Hocam hangi servise gittiniz ve ne kadar tuttu bakımı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhaba hocam And oto'ya gittim 480 TL fiyat ödedim ilk sene bakımı için , diğer servis olan Efe oto ise yanlış hatıramıyor isem 520 TL civarı bir fiyat demişti lakin Efe oto Castrol motor yağı kullandığını belirtmişti telefonda, bende evime yakın mesafede olduğundan And otoya gittim bakım için.