škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 dizel alan yokmu

Edimax · 68 · 14346

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumda hep benzinli modellerle ilgili paylasim var ben dizel almayi dusunuyorum yakiti nasil ve sizin dikkatinizi ceken neler var aracla ilgili

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Edimax;521799
Forumda hep benzinli modellerle ilgili paylasim var ben dizel almayi dusunuyorum yakiti nasil ve sizin dikkatinizi ceken neler var aracla ilgili

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :) Fakat forum kuralları gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtın konu kilit olabilir.

Dizel araç çok pahalı maalesef 62.000 Tl ye kadar çıkınca benzinli ile arasında 10.000 TL fark tam arada o yüzden tercih edilmiyor hatta aracı aldığım bayii dizel getirmiyoruz satamıyoruz şu an demişti.

Çünkü böyle bir araç için 62 pahasının üstünde.

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521800
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz :) Fakat forum kuralları gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtın konu kilit olabilir.

Dizel araç çok pahalı maalesef 62.000 Tl ye kadar çıkınca benzinli ile arasında 10.000 TL fark tam arada o yüzden tercih edilmiyor hatta aracı aldığım bayii dizel getirmiyoruz satamıyoruz şu an demişti.

Çünkü böyle bir araç için 62 pahasının üstünde.

Haklisiniz aslinda ama yilda 30_35000 km yol yapiyorum o yuzden dizel dusundum arac cok hosuma gitti ama dizel bulamadim bayide siparisle geliyormus

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Edimax;521808
Alıntı yapılan: suleyman90;521800

Çünkü böyle bir araç için 62 pahasının üstünde.[/QUOTE

Haklisiniz aslinda ama yilda 30_35000 km yol yapiyorum o yuzden dizel dusundum arac cok hosuma gitti ama dizel bulamadim bayide siparisle geliyormus

Emre bey alıntı yaparken quote kısımları içinde olan bölüme dokunmayın bitiminden yazmaya başlayın mesajlarınız karışıyor :)

Ben şahsen dizel fabia ya 62 bin TL vermem o paraya başka dizel araçlar var tabii ki forumdaki arkadaşlar da fikirlerini sunarlar.

bence 1.2 tsi 110 DSG gayet ideal ben istanbulda kullanıyorum yakıt değerleri olarak çok memnunum dizeli aramıyorum hiç.

Ama sizin km de epey yüksek dizel alacaksanız skoda rapid bakın derim  dizel gayet makul araç

63 bin rapid almak daha mantıklı bence 62 fabia vermektense :)

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suleyman90;521810
Alıntı yapılan: Edimax;521808

Emre bey alıntı yaparken quote kısımları içinde olan bölüme dokunmayın bitiminden yazmaya başlayın mesajlarınız karışıyor :)

Ben şahsen dizel fabia ya 62 bin TL vermem o paraya başka dizel araçlar var tabii ki forumdaki arkadaşlar da fikirlerini sunarlar.

bence 1.2 tsi 110 DSG gayet ideal ben istanbulda kullanıyorum yakıt değerleri olarak çok memnunum dizeli aramıyorum hiç.

Ama sizin km de epey yüksek dizel alacaksanız skoda rapid bakın derim  dizel gayet makul araç

63 bin rapid almak daha mantıklı bence 62 fabia vermektense :)
Dsg hakkinda cok negatif yorumlar okudum bir akrabamda passat  vardi dsg servisten cikmadi arac en sonunda satti ama otomatik bana cazip gelmiyor degil bu trafikte ben bursa da yasiyorum malesef kucuk istanbul olduk gercek yakit degerleriniz nedir genelde sakin kullanan birisiyimdir babamda honda jazz var  duz vites suana kadar gordugum benzinli araclar arasinda en az yakan diyebilirim ic hacim olarak cok rahat fakat suspansiyon sifir takir tukur gidiyor alman arabalari bu yuzden tercihim oldu vw el attiktan sonra skoda da cok gelismeler oldu sizin gibi araci alip kullanan arkadaslarin degerlendirmeleri benim icin onemli bana aracin arti ve eksilerini yazarsaniz sevinirim yakit tumetimi ile beraber yardimlariniz icin tesekkur ederim

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Edimax;521860
Dsg hakkinda cok negatif yorumlar okudum bir akrabamda passat  vardi dsg servisten cikmadi arac en sonunda satti ama otomatik bana cazip gelmiyor degil bu trafikte ben bursa da yasiyorum malesef kucuk istanbul olduk gercek yakit degerleriniz nedir genelde sakin kullanan birisiyimdir babamda honda jazz var  duz vites suana kadar gordugum benzinli araclar arasinda en az yakan diyebilirim ic hacim olarak cok rahat fakat suspansiyon sifir takir tukur gidiyor alman arabalari bu yuzden tercihim oldu vw el attiktan sonra skoda da cok gelismeler oldu sizin gibi araci alip kullanan arkadaslarin degerlendirmeleri benim icin onemli bana aracin arti ve eksilerini yazarsaniz sevinirim yakit tumetimi ile beraber yardimlariniz icin tesekkur ederim

Benim gözlemlediğim kadarıyla 7 ileri kuru Dsg'nin uyumlu olduğu (en az arıza veren) tek motor 1.2 tsi, diğer motorlarla risk artıyor.

Ahh şu 2.0 motorlardaki 6 ileri ıslak Dsg'yi tüm motorlara koysalarda gönül rahatlığıyla alsak

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;521871

Benim gözlemlediğim kadarıyla 7 ileri kuru Dsg'nin uyumlu olduğu (en az arıza veren) tek motor 1.2 tsi, diğer motorlarla risk artıyor.

Ahh şu 2.0 motorlardaki 6 ileri ıslak Dsg'yi tüm motorlara koysalarda gönül rahatlığıyla alsak
ben dsg yuzunden servise gitmek istemiyorum otomatik vites cok cazip gelse de dsg beni korkutuyor araba cok hosuma gitti rapid buyuk bursa trafigi icin fabia cok ideal  bence

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Zaten arkadaşımızda bahsetmiş DSG daha çok ağır araçlar sorun çıkarıyor passat octavia superb jetta golf gibi.

Polo fabia ve türevleri kolay kolay dsg sıkıntısı çıkarmıyor.

Benim Fabia 3 incelemem var kendi aracım için noktası noktasına herşeyi yazdım o konuda bulabilirsiniz buyrun buda link.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31337

Çevrimdışı mart

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben rapid 1.4 TDI 90bg dsg test etmiştim. Tork 230 fln ama sanki araba gitmiyor gibiydi. Yani basıyorsun nazlanarak hızlanıyor. Hic atik degildi. dip gaz sollamaya denedim fln yok hic tat vermedi. Ondan sonra TSI almaya karar verdim.

Bu arada 7 ileri kuru dsg ler için soyluyorum motorda tork ne kadar fazla ise o kadar sıkıntı. Bu 7 ileriler fazla torka gelmiyor. 1.2 TSI larda tork 175... 1.4 tdi 90 larda 230. 1.6 tdi larda 250..

Suan piyasada olan 7 ileri dsg lerde olsa olsa en fazla kavrama degistirirsin. oda senin kullanımına baglı zaten. Sehir ici cok yogun trafikte manuel mod a alıp kullanmak lazim. Surekli 1-2 2-1 yapıyor o sıra balatayı yiyor yani dsg yi kararsız bırakmamak lazim gerekirse dusuk vitesde yuksek devir git kavramayı sıyıracagına bırak araba cok yaksın. Ayrıca gaza basmadan rolanti devirde D konumda arabayi yurutmemek lazim ya gaza basacaksin ya da duracaksin. Bunlara dikkat edersen bir problem olacagini sanmıyorum 1.2 tsi lar icin.

Ayrıca dsg ler arac yurur yurumez 2. vitese atıyor. Yakıt tuketimi icin evet guzel birsey fakat bazı durumlarda bunu yapmasını engellemek gerekiyor.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi  110 hp olan model varken dizel almak akıl işi değil bence hem fiyatı çok fazla hemide vergi dilimi  üst sınıf neyse bu benim görüşüm..

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mehmetniyazi61;522127
1.2 tsi  110 hp olan model varken dizel almak akıl işi değil bence hem fiyatı çok fazla hemide vergi dilimi  üst sınıf neyse bu benim görüşüm..
yakit degerleri burda anlatilan gibiyse benim de aklima yatmaya basladi birde kullanan arkadaslar bana bir konu da daha yardimci olursaniz sevinirim kismetse cocugum olacak bebek arabasi o bagaja rahat sigarmi beni korkuttular git leon al bu bagaja birsey sigmaz diye

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Edimax;522136
yakit degerleri burda anlatilan gibiyse benim de aklima yatmaya basladi birde kullanan arkadaslar bana bir konu da daha yardimci olursaniz sevinirim kismetse cocugum olacak bebek arabasi o bagaja rahat sigarmi beni korkuttular git leon al bu bagaja birsey sigmaz diye

Hocam görüşler ve fikirler her zaman öznel olurlar.

Bence gidin iki aracıda test edin fabiaydı leonu da ama leon 1.2 motorla yürümez imkanı yok seat forumlarında alanlar hiç memnun değil ve acayip yakıt yaktığını söylüyorlar.

Bende 1.2 tsi 110 dsg var ben İstanbulda hiç korkmuyorum bu araçla he belki arada 4 bin tl olsa dizeli düşünürdüm fakat arada 10.000 TL fark  varken yani fabia için fiyat 62-63 leri görüyorsa Fabia nın mantığı kalmıyor maalesef.

Çevrimdışı Mimar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Edimax;522136

Bagaj araba giriyor Emre Bey merak etmeyin. Bence 2011 ford focustan daha büyük ve kullanışlı bagajı var. Ben çok memnunm hacminden. Ama Suleyman Beyin dediği gibi test edin karar verin önce.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kimse kusura bakmasın ama 62.000 tl dizel fabia için ucuk hemde cok ucuk bu sınıf tum aracalr ıcın bu paralar ucuk. 62.000 e honda accord citroen c5 pug 508 paassat bile bulunur evet sıfır olmaz ama araba oluır...

Çevrimdışı suleyman90

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mimar;522145
Bagaj araba giriyor Emre Bey merak etmeyin. Bence 2011 ford focustan daha büyük ve kullanışlı bagajı var. Ben çok memnunm hacminden. Ama Suleyman Beyin dediği gibi test edin karar verin önce.

Ben bagajı dolduruyorum valla bagaj paspası ile tadından yenmiyor :)

İkinci olarak kerem bey in dediğine ek zaten 1.2 leon test aracı bulunmaz muhtemelen golf 1.2 kullanırsınız vw bayii sinde.İnsanlar golf jetta gibi araçların 1.2 sini kullanıp böyle tav oluyorlar ilk başta testte vay be fena gidiyor diyorlar o an yakıta kimse bakmaz zaten turbonun etkisi bitince anlıyorsunuz ki leonla 1.2 yürümüyor.

Kullanın ve o kasa ile motor hem yürümüyor hem de deli gibi benzini içiyor.Çünkü o motorla B sınıfı araçlar için ideal polo fabia ibiza gibi.

C sınıfı hiç bir araç için 1.2 motor düşünmem.golf jetta leon gibi araçlar kasa künyeleri ağır olduğu için motor yürürken fazla enerji üretiyor bu yüzden tüketim yüksek olur ben 1.2 jetta leon golf benden gelip fabia dan az yakıyorum desin inanmam hayatta.:D
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 17:44:46 Gönderen: suleyman90 »