škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YETİ ile gezdiğim yerlerden manzaralar

mşah · 348 · 104330

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gezmek değişik yerler görmek ve Yeti ile bu yolları geçmek gerçekten çok keyifli geçen yazın Marmaris Turunç İçmeler Hisarönü Kızkumu Turgutköy Osmaniye Orhaniye Datça Knidos Palamutbükü Selimiye ve o bölgeyi tekrar dolaştım 2000 km üzerinde yol yaptım bilhassa Selimiye'yi görmeyenlere tavsiye ederim.

Kefken'e ilk 2004 yılında gece gitmiştim ve yolları bilmediğim içinde keskin bir virajda tam viraj içinde ağır araçla karsılaşınca zor toparlamış ve büyük bir tehlike atlatmıştık. Yolların daha iyi olduğunu sanıyordum en azından 2004 yılına kıyasla oldukça dar ve çok keskin virajları olan gece çok daha tehlikeli bir yol olarak hatırlıyorum.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 12:50:23 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün İstanbul Kumburgaz'dan  İnegöl Oylat kaplıcalara bir seyahat yaptım. Güzergah Kumburgaz çıkış İzmit Gölcük Karamürsel İznik Yenişehir İnegöl Oylat varış 325 km hava mükemmel 18 dereceydi çok keyifli doğa ile iç içe bir gezi oldu. İzmit Körfez geçiş köprüsü inşaatı bir hayli ilerlemiş köprü ayakları vs çok net görünüyor ve gökyüzüne doğru yükseliyor. Karamürsel Aşıklar tepesi (Oluklu tepesi) mükemmel bir manzaraya hakim görülmeye değecek bir mekan. İyi seyirler...

« Son Düzenleme: 24 Şubat 2016, 15:11:08 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;561500
Dün İstanbul Kumburgaz'dan  İnegöl Oylat kaplıcalara bir seyahat yaptım. Güzergah Kumburgaz çıkış İzmit Gölcük Karamürsel İznik Yenişehir İnegöl Oylat varış 325 km hava mükemmel 18 dereceydi...

Oylat fotosu yok mu? Oylat'ı 4-5 yaşlarındaykene görmüştüm; çok güzeldi :gaz:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oylat fotosu tabi ki çok fazla var 4  kez değişik zamanlarda gittiğim bir mekan gerçekten doğası şifalı suları ve havası ile her mevsim ayrı bir güzeldir. Her seferinde oldukça yoğun kar yağışına rastlamış bir seferinde aracı park yerinden 10 gün hareket ettirememiştim bu yıl hava açık ve çok güzel ilk kez karsız yakaladım yaklaşık 8 km dağ yolunu zorlanmadan çıkabildim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Resimler çok güzel, hele şükür kaç gündür kimseden ses seda yoktu, pek gezmeye vakit kalmıyor galiba ben bile kaç haftadır kımıldayamadım. Ama kıvranıp duruyorum nereye gitsem diye.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonunu bekliyorum. .....;):gaz:
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2016, 08:54:11 Gönderen: MURATE »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;561651
Hafta sonunu bekliyorum. .....;):gaz:

Aklinizda bir rota var galiba hafta sonu icin, hava çok güzel olacak bende plan yapmak istiyorum ama aklıma yer gelmiyor

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Pazar günü aynı rota üzerinden dönüşe geçeceğim. Geliş seyehatinde Kumburgaz'dan Fatih Sultan köprüsüne kadar ve daha sonrasında Samandıraya kadar dur kalk çok sıkışık bir trafikle geldim. Oylat'a vardığımda tam 325 km ve kuruşu kuruşuna hesapladığımda 5.2 ortalama ve 16.9 litre mazot = 74.36 Lira bunu da km  bazına alırsak  0.22 kuruş yakmış.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çalışan için uzun yol sıkıntı oluyor. ..5 martta haftasonu için çanakkale geyikli de olacam....bu haftasonu bir Belgrat ormanı piknik olabilir.......

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;561677
İzmirde yer çok değil mi.....Seçenekler çok tur

Gezecek yer çokta çoğunu biz bilmiyoruz bildiğimiz yerleri de geziyoruz.

Alıntı yapılan: MURATE;561679
Çalışan için uzun yol sıkıntı oluyor. ..5 martta haftasonu için çanakkale geyikli de olacam....bu haftasonu bir Belgrat ormanı piknik olabilir.......

Dediğiniz gibi çalışınca zor eşimde çalıştığı için tek pazar evdeyiz fazla uzak yere gidemiyoruz. Bende şöyle yakın dağ tepelere gideyim diyorum temiz hava alalım  kısmet bakalım.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;561685
Gezecek yer çokta çoğunu biz bilmiyoruz bildiğimiz yerleri de geziyoruz.

Dediğiniz gibi çalışınca zor eşimde çalıştığı için tek pazar evdeyiz fazla uzak yere gidemiyoruz. Bende şöyle yakın dağ tepelere gideyim diyorum temiz hava alalım  kısmet bakalım.

Kesinlikle katılıyorum. ...temiz hava bol gıda  ( mangal ):D:D

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;561677
İzmirde yer çok değil mi.....Seçenekler çok tur

Aynen :ok:. Biz burada, azıcık gözümüz gönlümüz açılsın diye en az 60-70 km şehirden uzaklaşmak zorunda kalıyoruz. İzmir civarında yol kenarlarında bulunan köy kıraathanelerinde oturup 2 bardak çay içmeye bile bayılıyorum. Gelen geçen arabaları seyredip köylülerle muhabbet ederek...