škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YETİ ile gezdiğim yerlerden manzaralar

mşah · 348 · 104322

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;561780
Teşekkürler Rocky62 :)

Bir şey değil rica ederim. Oylat'tan bir kaç kare ve bir video çok güzel bir doğa ve sayısız şelaleden oluşan sessiz sakin bir ortam tamamen doğa ile baş başa ilk küçük foto videodur izleyin iyi seyirler...

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2016, 12:57:15 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Oylat gezi ve tatilimizi bitirip geri dönüşü tamamladık. Dönüş rotamı biraz değiştirdim İnegöl ve İznik dağ köylerinin tamamına yakınını dolaşıp yaklaşık 70 km dağ yolları Sarıağıl  Senaiye arası ise dik ve çok keskin virajlı çamur deryası bir arazi bildiğiniz off road yol fakat müthiş heyecanlı keyifli ve değişik bir deneyim oldu dönüş yolculuğumuz gidiş yolculuğumuza göre 25 km daha düşük oldu (300 km) tamamen E5 den İstanbul trafiğini Gebze'den sonrasında tamamen hissederek bazı yerlerde dur kalk ve 1'ci köprüden geçerek Kumburgaz'a ulaştım 302 km yakıt olarak ortalama 5.1 lt  buda 15,3 litre ediyor 15.3 X 3.42 = 52,32 tl km çevirdiğimizde de 0.17 kuruş yakmış. Gidiş rotasında da aynı ortalama değerlerde ama ben ilk mesajımda mazotun litre fiyatını aklımda 4.4 liradan kalmış ve o fiyattan hesaplamışım bu yüzden km bazında 23 kuruşluk bir fiyat çıkmıştı özür diliyorum gidiş seyehatinde de yakıt km'de 0.17 kuruştur geldiğim rota ve trafik durumu göz önüne alındığında mükemmel bir tüketim değerleri ve müthiş bir ekonomi dönüş yolundan bir kaç görüntü paylaşayım iyi seyirler...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keyifli ve ekonomik bir gezi olmuş. Aynı geziyi ben yapsaydım neredeyse % 40 daha maliyetli olurdu.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;562200
Bugün Oylat gezi ve tatilimizi bitirip geri dönüşü tamamladık. Dönüş rotamı biraz değiştirdim İnegöl ve İznik dağ köylerinin tamamına yakınını dolaşıp yaklaşık 70 km dağ yolları Sarıağıl  Senaiye arası ise dik ve çok keskin virajlı çamur deryası bir arazi bildiğiniz off road yol fakat müthiş heyecanlı keyifli ve değişik bir deneyim oldu... geldiğim rota ve trafik durumu göz önüne alındığında mükemmel bir tüketim değerleri ve müthiş bir ekonomi dönüş yolundan bir kaç görüntü paylaşayım iyi seyirler...

Büyük olasılıkla inanmayacaksınız ama, nerden aklıma geldiyse sizin Oylat fotolarınızı düşünüyordum. Sonra e-postamı açtım ve aynı anda foruma mesajınız düştü :o. Hayırdır inşallah! Dönüşte değişik bir rota kullandığınızı görünce "Yalnız değilmişim" diye düşündüm. Ara sıra bilinmeyen yollara girme dürütüsü bende de var :). Son fotolar için teşekkürler :ok:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vaziyete bakılırsa Mehmet'le benden gari herkes bu hafta sonu bir taraflara gitmiş :uve::(  Bakalım MURATE dostumuzdan bir şeyler düşecek mi?
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 20:32:52 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;562208
Vaziyete bakılırsa Mehmet'le benden gari herkes bu hafta sonu bir taraflara gitmiş :uve::(  Bakalım MURATE dostumuzdan bir şeyler düşecek mi?

:o Ali artık herkesi çözdün, gerçekten evde kaldım bugün o kadar niyetlenmiştim ama başka işler çıkınca kaldık, desene sende de tık yok bu hafta, MURATE  nazar deydi sanırım fazla gezmesin diye sabotaj yapmışlar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;562210
:o Ali artık herkesi çözdün, gerçekten evde kaldım bugün o kadar niyetlenmiştim ama başka işler çıkınca kaldık, desene sende de tık yok bu hafta, MURATE  nazar deydi sanırım fazla gezmesin diye sabotaj yapmışlar.

Sus sus, MURATE'nin başına gelenleri yeni öğrendim. Ne pis iş yahu!!

not: bugün senin işin çıkıvermiş; benim de 4 gündür acayip bi işle başım dertte. Yukardan aşağıdan gidiyorum :mad::uve:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçekten çok keyifli oldukça ekonomik bir gezi oldu toplam 627 km yol ve 110 tl yakıt Yeti sürüş zevki de üstüne eklenince keyif katlandı tabi değişik rotayı kullanmam aslında 25 km kısa olmasıydı ama bir daha aynı rotayı kullanırmıyım bilemiyorum 20-30 km kadar yol diye bir şey yoktu uydudan ve ya gprs navigasyon cihazlarının gösterdiği bir yol değil yolda 3 tane karşı yönden gelen araç ve 10 kadar ATV ve benim Yeti dışında araç yoktu.

MURATE arkadaşın başına gelen gerçekten çok kötü olmuş bende üzüldüm inşallah büyük bir sorun çıkmaz. Ben her yakıt alışımda çok dikkat ediyorum aslında dizel araca benzin koymak çok zor diye biliyorum nedeni de benzin tabancası dizel yakıt depo deliğine uymuyor diye biliyorum.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;562216
Sus sus, MURATE'nin başına gelenleri yeni öğrendim. Ne pis iş yahu!!

:hanz::lol: MURATE nin yarasına tuz bastın neredeyse, ama gerçekten yazık olmuş inşallah bir sıkıntı olmamıştır

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;562231
:hanz::lol: MURATE nin yarasına tuz bastın neredeyse, ama gerçekten yazık olmuş inşallah bir sıkıntı olmamıştır

Tuz basmak mı; ben faşist miyim :confused:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;562237
Tuz basmak mı; ben faşist miyim :confused:

O kadar değil :o :D. MURATE'den resim beklerken böyle üzücü bir durum yaşaması açısından demiştim.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne ya ik ki bir süre geziler iptal...Moral sıfır....durup durup ne suçum vardı  diyorum..........dikkat edin arkadaşlar......

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;562239
O kadar değil :o :D. MURATE'den resim beklerken böyle üzücü bir durum yaşaması açısından demiştim.

Biliyom, şaka yapmıştım ;)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MURATE;562243
Ne ya ik ki bir süre geziler iptal...Moral sıfır....durup durup ne suçum vardı  diyorum..........dikkat edin arkadaşlar......

Üzülme o kadar. Suçun yok ki arkadaşım.

3 sene önce keyifli, kazasız belasız 450 km'lik bir yolculuktan dönerken, üstelik de eve 35 km kala direksiyonda uyuyan davarın biri arkadan çarpıp altıma girmez mi.. Benim araba yallah hurdaya! Çoğu kez başkalarının ceremesini biz çekiyoruz.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;562216
...benim de 4 gündür acayip bi işle başım dertte. Yukardan aşağıdan gidiyorum :mad::uve:
Reflor kapsül veya toz tavsiye ederim.
Çok şiddetli ise en erken 2 saat sonra 2. kapsül veya toz dozunu alabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!