škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

YETİ ile gezdiğim yerlerden manzaralar

mşah · 348 · 104002

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta benim canavar ile 3 günde tam 1500 km yol yaptım. 1.ci gün Çandarlı çıkış Edremit Güre Hattuşa Kaz dağları milli parkı ve Çandarlı'ya dönüş 250 km.  2.ci gün sabah Çandarlı çıkış Çanakkale üzerinden Çorlu, Lüleburgaz, Babaeski dönüş İstanbul Büyükçekmece 700 km.  3.cü gün sabah Büyükçekmece çıkış Çanakkale üzerinden Edremit Güre Hattuşa ve Çandarlı'ya dönüş 550 km. Araçta 2 yetişkin ve klima genellikle açık bu seferki yakıt ortalaması önceki gezilere oranla biraz yüksek 5.3 lt/100 km bunda etken sanırım klimanın sürekli açık olması ve biraz daha yüksek süratlerde seyahati gerçekleştirmiş olmam. Hiç hesapta olmayan ani bir seyahat oldu sadece noter satışını devir almak adına bu seyahati gerçekleştirdim yorucu bir gezi oldu ama bu yorgunluğa değdiğini düşünüyorum. Foto ekleyemedim çünkü çekmek için zamanım olmadı.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;581621
Bu hafta benim canavar ile... Foto ekleyemedim çünkü çekmek için zamanım olmadı.

Mecburi gezi; no photo :D

Hiç yoktan iyidir. Yeti'cilerden 20 gündür çıt çıkmıyordu...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9325]rocky62[/MENTION] iyi km yapmışsınız ve ortalama tüketim o şartlarda çok çok iyi.

[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  benim bile bu havalarda hiç dışarı çıkasım yok herkes aynı durumda galiba, ama haftaya Alanya yolculuğu var 4-5 gün bir tatil yapcaz kısmetse, belki bir kaç foto çekebiliriz.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;581661
Mecburi gezi; no photo :D

Hiç yoktan iyidir. Yeti'cilerden 20 gündür çıt çıkmıyordu...

Buna gezi diyemeyiz aslında ani zorunlu ve kısa zamanda gerçekleştirilen bir seyahat oldu Edremit Güre Hattuşa Astyra Termal Resort'dan bir devre tatil hakkı aldım devreden kişi Çorlu'da ikamet ediyordu noter devri ve satışı içinde bu havada bu yolu yapmak zorunda kaldım. Fakat bu zorlu yorucu yolculuğa gerçekten değdi çünkü almış olduğum fiyat piyasanın çok ama çok altında kelepir bir fiyattı ve ani bir kararla yola çıktık. Sadece dönüşte Feribotta bir kaç poz çekmek aklıma geldi.

[MENTION=8414]mşah[/MENTION] Bence de bu şartlarda yakıt ortalaması iyi değerlerde bu seferki seyahat hız ortalaması da 82 km olarak kayda geçti.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2016, 10:51:21 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@rocky62

Alışverişiniz hayırlı olsun. "Güre-Hattuşa" deyince aklıma Çorum geldi; ne alaka diye düşündüm :ok:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;581734
@Toygar  benim bile bu havalarda hiç dışarı çıkasım yok herkes aynı durumda galiba, ama haftaya Alanya yolculuğu var 4-5 gün bir tatil yapcaz kısmetse, belki bir kaç foto çekebiliriz.

Aynen! Bu fırın sıcakları bitse bile arkadan bayram tatili geliyor. Yollar ve gidilecek yerler mahşer gibi olur :(. Görünüşe bakılırsa Temmuz'un 20'sine kadar hapisiz :o

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese tekrar iyi bayramlar, geçen haftaki geziden birkaç hatıra resmi belki çoğunuz buraları biliyordur ama ben ilk defa gidiyorum
İlk başta Manavgat şelalesine uğradık pek fazla etkilenmedim ama böyle yerlerin olması çok güzel

Sonraki durak Titreyen Göl

Düden Şelalesine bayıldım çok güzel bir yermiş

Kemer, Kaş arası mola

Kaputaş Plajı, plajı, suyu ve kumu mükemmel.

Kaş ufak olmasına rağmen çok güzel koylara sahip

Ve son uğrak yerimiz Köyceğiz, Yuvarlak çay

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay be; buraları hiç görmemiştim. Güzel bir bayram turu olmuş. Ne mutlu sizlere Yetidaşım :)

not: Fotodaki işaretli bölgeye(2 kırmızı çizginin arası) bir uygulama mı yaptın Mehmet? Yoksa bu bir ışık oyunu mu? Sanki orada bir çizgi veya çıkıntı varmış gibi görünüyor. Çok hoşuma gitti...

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağol Ali biraz yorucu oldu ama değidi

Daha önce orada gri şerit vardı aynı şeridin kırmızısını grinin altına çektim belki ondan biraz gölge gibi duruyordur

« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2016, 22:40:13 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;582903
Sağol Ali biraz yorucu oldu ama değidi. Daha önce orada gri şerit vardı aynı şeridin kırmızısını grinin altına çektim belki ondan biraz gölge gibi duruyordur

Peki: 1- Gri şerit orijinal miydi yoksa sen mi çektin? 2- Şeritler yapıştırılan türden bir şey mi; boya mı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında o şeridi yanlış yaptım ters çevirip grinin içine yapsaydım daha iyi olacaktı

Şeridi ben kendim yaptım, yapıştırma

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Ya düşündüm de, bizim Yeti'lerin o bölgesi hafif çıkıntılı olarak imal edilse ne güzel olurdu... Aynı etkiyi yaratır mıydı acep? :o