škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

metal sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Havalar sıcak oldugundan kısa mesafelerde klima yerine sürücü camı açık kulanıyorum aracımı.(hoç klima da doğru düzgün soğutmuyor biraz da ondan)Küçük asfalt kesiklerinden yada ince biraz da keskin asfalt çökmelerinden,yamalarından vs. geçerken sol ön taraftan çatal kaşık çarpma sesi gibi metalik bir şangırtı sesi geliyor (aracın dışından)DSG şanzımanlardaki sese çok benziyor ama araç düz vites.Motorun hemen sağında vites seçici halatları ,yayları ve metal mekanizmasının çok gevşek olduğunu farkettim sesi bu yapabilir mi?Bu gevşeklik normal mi?yoksa bir ayar olur mu?
iyi günler...bol muhabbetler..

Çevrimdışı ahmetemrah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tam olarak sorunuza cevap olmayacak ama klima düğmelerini bulunduğu yerde setup düğmesi yazıyor ona bastıktan sonra bolerdan klima ayarları geliyor.Orda düşük orta yüksek ayarı var ordan yükseğe ayarlarsanız klimanın soğukluk derecesi artar.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
maalesef aracım optimal donanım,klima manuel..yine de sağolun..

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o ses muhtemel yarı açık camdan kaynaklanıyorda olabilir,maalesef camların yarı açık durumda sarsıldığında şangırdaması kronik bir sorun.Camdan mı geliyor diye kontrol edin mesela bahsettiğniz gibi bir zeminden geçerken eliniz yada dirseğinizle cama baskı yaparak sallanmasını engelleyin yine ses gelirse ön takımlara baktırın.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
camdan gelmiyor ona eminim çünkü ses dışardan geliyor(aracın altından yada sol ön taraftan).duvar yanı yada dar ara sokak yollarda sesi daha net duyuyorum. araç içine pek yansıyan bir ses değil.Ön takım kontrollerini bir kaç hafta önce yaptırdım sorun yok dediler.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taş girdiyse araya oda tam olarak söylediğiniz sesi yapıyor. Tazyikli su tutturursanız disklerin oraya muhtemelen geçecektir.

Çevrimdışı octavia-071

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Dün 08,07,2015 tarininde ikinci defa bu ses için servise götürdüm aracımı
Aracım 2013,09 trafiye çıkışlı.Octavia DSG TDI aracım
Bu ses için yine de bir sonuç elde edemedim sesyine devam ediyor.

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cok bilgili degilim bu konularda ama sadece aklıma gelen yaz sıcaklarından dolayı parçalarda genleşmeler oluyor bundan oturu bir sey olabilir mi ?

Çevrimdışı octavia-071

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yarın sabah ilk işim burasını kontrol etmek olacak.
İnşallah burdan dır.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İsmail Bey sizin aracınızdaki ses muhtemelen DSG şanzımanın kavramasından geliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=BcNe9SYs5eY
bu videoda gösterilen ses gibi belki de sizinki.

Benim aracım düz vites yani cektiğim videodaki mekanizma sizin aracınızda yoktur,yada farklı bir düzenek vardır.

Çevrimdışı octavia-071

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;522774
https://www.youtube.com/watch?v=CI12cTZh5xI&feature=youtu.be

şüphelendiğim yer burası ..normal mi sizce bu durum?

Burdan geliyor olabilir bu ses.
Benim düşüncem tabi ki bu.
Ama servise gidecem yakında bunu görüşürüm orda yine.

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sanırım bende de o ses var çukura girince oluyor

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araci lifte kaldirip somun civata ile tutturulmus hersyi kontrol edin, egzos baglantilari , yakit hortum baglantilari el fren teli baglantilari gibi.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün cam açık kullanırken sizin bahsettiğiniz sese benzer ses duydum ve ses gazlı amortisörden geliyordu ve bence normal bir durum