škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

metal sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
amortisörlerin tıs tıs sesi normal onu biliyorum ,benim dediğim ses baya bir şangırtı gibi

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de var o sangirti,sert cukurda oluyo

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aynen sert çukurlarda fazla hız kesmeyince oluyor..normal mi acaba demeye başladım şimdi.

Başka bir başlık açmadan sorayım.. bir de sadece 4. viteste hızlanırken vites topuzunda elim üzerindeyse ki çok nadiren elimi üzerinde tutarım  hafif bir titreme hissediyorum,dişlilerin dönüşünü hisseder gibiyim..(topuzda görünür şekilde oynama titreme yok)sadece gazlarken oluyor ,gazdan çekince titreme kesiliyor.bunu da her zaman değil ama %80yapıyor.Bir fikriniz var mı?
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 13:37:52 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı celalgerceker

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hissetmedim,ki hep 4te hizlanip 6ya atiyorum :)

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şangırtı sesi bende de var. Aracım 1.2 TSI DSG. Tümseklerden geçerken değil de  parke veya taşlı yollarda veya bol çukurlu tümsekli bozuk yollarda biraz hızlı geçerken ses geliyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;523259
Aynı şangırtı sesi bende de var. Aracım 1.2 TSI DSG. Tümseklerden geçerken değil de parke veya taşlı yollarda veya bol çukurlu tümsekli bozuk yollarda biraz hızlı geçerken ses geliyor.
Sizinki tam olarak DSG şanzımandan kaynaklı bir ses hocam.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mzulfikar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzer problem bende de var. 2015 1.2 tsi elegance dsg. Eğer bu ses dsg kaynaklı ise ne yapmak lazım? Çözümünü bilen var mı?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servise götürdüm aracımı test surusunde sesin gelmeyeceği tuttu usta da bir şey duyamayınca herşey normal dendi . servisten dönüşte yine geldi ses tabi biraz daha bekleyip tekrar servise gideceğim,   önde de arkada da ufaktan tıkırtılar başladı zaten. şu ufak tefek can sıkan şeyler de olmasa octavia gerçekten çok iyi araç özellikle fiyatına göre.

Çevrimdışı Drmehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;523250
aynen sert çukurlarda fazla hız kesmeyince oluyor..normal mi acaba demeye başladım şimdi.

Başka bir başlık açmadan sorayım.. bir de sadece 4. viteste hızlanırken vites topuzunda elim üzerindeyse ki çok nadiren elimi üzerinde tutarım  hafif bir titreme hissediyorum,dişlilerin dönüşünü hisseder gibiyim..(topuzda görünür şekilde oynama titreme yok)sadece gazlarken oluyor ,gazdan çekince titreme kesiliyor.bunu da her zaman değil ama %80yapıyor.Bir fikriniz var mı?

Bende de 4. Viteste 1500 devirde hafif bir metal sürtme sesi ve viteste hafif bir titreme oluyor 1.6 Tdi optimal manuel

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses ile ilgili fren kaliperlerini kontrol ettirdinizmi, benim önceki cliomda ve şuanki fluence lerde kaliperin içindeki balata bir süre sonra kaliper içinde oynayarak bu bahsettiğiniz sese benzer ses yapıyordu ve servis balatayı kalipere çift taraflı bant ile yapıştırıyordu

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fren kontrolünü başka bir sorun yüzünden yaptırmıştım ama yine de servise ilk fırsatta soracağım dediğiniz durumu.Dediğiniz durum geri manevra yaparken ilk frende tak sesinin de sebebi olabilir mi acaba ?

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;525055
fren kontrolünü başka bir sorun yüzünden yaptırmıştım ama yine de servise ilk fırsatta soracağım dediğiniz durumu.Dediğiniz durum geri manevra yaparken ilk frende tak sesinin de sebebi olabilir mi acaba ?

Bu dediğiniz, yan, geri manevra yaparken ilk frende tak sesini aracı ilk aldığımda sık duyuyordum. Artık pek gelmiyor bu ses. Nedeni nedir bu sesin ?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabanız 10 yaşında olsa motor takozu derdim şuan için bu saçma olur, istanbulun neresindesiniz

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;525192
arabanız 10 yaşında olsa motor takozu derdim şuan için bu saçma olur, istanbulun neresindesiniz

Esenler. Siz de bu sesi duydunuz mu? Önceki mesajınızda bahsetmişsiniz.