škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

canavar ı verdim gitti.

Ziyaretçi · 28 · 3939

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ALLAH gönlüne göre versin inş.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

octaviaman

• Ziyaretçi
Bu fiyatlarla süper babayı zor alırız.Octi de çok pahalı.Hayırlısı olsun.İkinci el 1.9 octilerede bakıyorum.Temiz ve uygun denk gelirse düşünürüm.Nasip kısmet.Bir haftada paranoya geldi dışarda ki her skodayı satılık zannediyorum.Durum sakat:)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Ani olmuş abi , hayırlısı olsun.
Allah daha iyilerini nasip eder inşallah.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlısı olsun ömer abi... çok ani oldu yaw...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
diyorum para olsa şöyle double dınlı falan ne güzel giderdi bu octi Ömer abime :)

http://www.sahibinden.com/skoda_octavia_combi_1_9_tdi_ambiante_plus-93WQQaXQQ17969961WQQpXQQdisplayitem
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

octaviaman

• Ziyaretçi
Octavia A4 1,9 tdi almayı ciddi olarak düşünüyorum.Ambiente olacak görünüşe bakılırsa.Yalnız 90 hp lik iki tdi motor var ortada biri diğerinden daha çok tüketim yapıyor.Acaba bu sdi denen motor mu oluyor.Bunu nasıl anlayabiliriz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;51321
Octavia A4 1,9 tdi almayı ciddi olarak düşünüyorum.Ambiente olacak görünüşe bakılırsa.Yalnız 90 hp lik iki tdi motor var ortada biri diğerinden daha çok tüketim yapıyor.Acaba bu sdi denen motor mu oluyor.Bunu nasıl anlayabiliriz.

1.9 a bulaşmayın derim turboları biraz sorunlu yücedeki ustların yorumu böyle..

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;51321

90'lık TDI'ın SDI ile alakası yok. 90'lık TDI, TDI serisinin PD, yani Pompa Meme olmayan son motorlarından idi. 210 NM'lik de bir torku vardır. Yıllanmış ve km yapmış olarak alınacağından garanti verilemez; ama teknoloji bakımından PD ve günümüz CR motorlarına göre daha basit bir teknoloji içerdiğinden en azından yakıt konusunda daha az seçici olduğunu söylemek mümkün.

90'lık ve 110-115'lik 1.9 TDI'lar bizim TDI diye bildiklerimize kıyasla asıl TDI'lar aslında. Bizim "yakıtta daha az seçici" diye övündüğümüz TDI'larımız PD sistemi nedeniyle gene de rastgele yakıt yakmaya pek müsait değil. Yalnızca CR sistemlere kıyasla belki bir nebze daha yüksek tolerans söz konusu olabilir. (belki; tartışmalı)

Alıntı yapılan: kadir_;51338
1.9 a bulaşmayın derim turboları biraz sorunlu yücedeki ustların yorumu böyle..

Söz konusu genelleme PD teknolojili 105'lik 1.9 TDI için geçerli. Tabii o da gene kötü kullanım kaynaklı.

Mehmet Gazihan bu zafiyetin KK marka turbonun insanlık dışı kullanıma karşı daha hassas olmasından kaynaklandığını, Garrett marka turbo ile değişim yapıldıktan sonra söz konusu zafiyetin büyük ölçüde ortadan kalkacağını belirtmişti.

Ha; 105'lik 1.9 TDI bildiğim kadarıyla A5 Octi'de mevcut zaten.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fark ettim de; 90'lık TDI'ın çok yakın zamana kadar kullanımda kalması tesadüf değilmiş. Kendisi 90'lık 1.6 TDI'ın devreye girmesiyle kullanımdan çekilmişti. (en azından Ibiza için) Elimdeki Ibiza teknik tablolarına göre, son ana kadar kullanılan 90'lık 1.9 TDI da PD imiş. Yani 1.9 TDI'ın 90'lık güç seçeneği aynı zamanda PD teknoloji içeren bir versiyona da sahip. Hatta bu modelin torku 210 nm.

Demem o ki, A4 kasa Octavia'da kullanılan 90'lık 1.9 TDI'ın da PD teknolojili olma ihtimali var. Yukarıdaki mesajıma ek olarak bildirmek istedim.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

octaviaman

• Ziyaretçi
Değerli yorumlar için teşekkürler. sahaya inip tamirci tayfasıyla istişareye girildiğinde de ortaya şu sonuç çıkıyor.TDI motorlar çok iyi olmasına rağmen,canım Türkiyem de,yurdum insanlarına yaşattığı problemlerin iki ana nedeni var.

1. Kalitesiz ve kötü mazot

2. TDI motoru icat eden ve geliştiren mühendisleri bile bir günde yaşlandıracak tarzda kötü ve hoyrat kullanım şekilleri.

Ben istisna bir adamım hala bu motoru düşünüyorum.Kısmet.