škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Merkezi kilit

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Seyir halindeyken Arac icindeki kapilari kitlemek ben istemedikce acilmasini engelemek mümkünmüdür ? Ozellikle arka kapilar

Çocuk  kilidi disinda

Cocuk oluyo arkada  yetiskinlerin kucaginda kapilari kurcaliyorlar.

Teşekkürler

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çocuk kilitlerini aktif etmek için kontak anahtarı ile kapı üzerinde bulunan mekanizmayı aktif etmeniz gerekmektedir. Maalesef rapidlerde çocuk kilidi elektrikli değil. Sadece arka camları düğme ile kilitleyebiliyoruz.

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tevfik Yüksel;522407
Çocuk kilitlerini aktif etmek için kontak anahtarı ile kapı üzerinde bulunan mekanizmayı aktif etmeniz gerekmektedir. Maalesef rapidlerde çocuk kilidi elektrikli değil. Sadece arka camları düğme ile kilitleyebiliyoruz.

bu gerçekten kötü arkada oturanlar çocuk yüzünden kapıyı açamayacaklar.

kullanma kılavuzunda güvenlik emniyet kilidi diyordu  bi şekilde aktif ediliyormuş 2 kere kilite basınca aktif oluyordu sanırım denemedim.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;522470
bu gerçekten kötü arkada oturanlar çocuk yüzünden kapıyı açamayacaklar.

kullanma kılavuzunda güvenlik emniyet kilidi diyordu  bi şekilde aktif ediliyormuş 2 kere kilite basınca aktif oluyordu sanırım denemedim.

2005 octaviya da var içerden otomatik kilitleme ve otomatik cam kaldırma da....2014 rapide eklememişler...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki kere kilitlemeye basılınca kilitleme içerden açılamıyor. ama tüm kapılarda oluyor bu ve sizde çıkamıyorsunuz.aslında hırsızlık kilidi oluyor bu

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;522657
iki kere kilitlemeye basılınca kilitleme içerden açılamıyor. ama tüm kapılarda oluyor bu ve sizde çıkamıyorsunuz.aslında hırsızlık kilidi oluyor bu

bu arada aracım 2015 1.2 TSI style manuel

bu güzel haber arac içindeyken kumandadanmı basıcam 2kere kilitleye ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kilitleme tuşuna anahtarda peş peşe iki kere basınca kapılar içeriden açılacak şekilde kilitlenir. Varsa eğer kapıdaki led ışık yanıp sönmez.

Normalde tek sefer basarak kapattığınızda kapılar içeriden de açılmaz, bu sefer kapıdaki led ışık (varsa) yanıp söner durumdadır  ;)

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;522674
Kilitleme tuşuna anahtarda peş peşe iki kere basınca kapılar içeriden açılacak şekilde kilitlenir. Varsa eğer kapıdaki led ışık yanıp sönmez.

Normalde tek sefer basarak kapattığınızda kapılar içeriden de açılmaz, bu sefer kapıdaki led ışık (varsa) yanıp söner durumdadır  ;)

sonuc olarak araç içindeyken  kitlemem  ve kapıların içeriden açılmaması için napmam gerek ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;522683
sonuc olarak araç içindeyken  kitlemem  ve kapıların içeriden açılmaması için napmam gerek ?

Normal kiliteyin, yani anahtardaki tuşa sadece bir kere basın. İçeriden de açılmaz dışarıdan da...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç çalışırken kapıları içten açılmayacak biçimde kilitleyemezsiniz, sadece arka kapıları manual olarak çocuk kilidini devreye alıp, kilitleyebilir, içten açılmasını engelleyebilirsiniz...
Bu durum tüm marka model araçlar için standarttır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arka kapıların kapı içinden anahtarla çocuk kilidini açmanız gerek. başka yolu yok bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;522686
Araç çalışırken kapıları içten açılmayacak biçimde kilitleyemezsiniz, sadece arka kapıları manual olarak çocuk kilidini devreye alıp, kilitleyebilir, içten açılmasını engelleyebilirsiniz...

Doğru, araç çalışıyorsa anahtardan kapı kilitlenmez zaten

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim isteğim zaten araç çalışırken daha çok seyir halindeyken kitlenmesiydi  böyle bir özelliğin olmaması kötü  belki yazılımla ilerde olabilir.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oksijen;522716
benim isteğim zaten araç çalışırken daha çok seyir halindeyken kitlenmesiydi  böyle bir özelliğin olmaması kötü  belki yazılımla ilerde olabilir.

2015 lerde söfor yan kapıya içerden kilit tusu koymuslar...

Çevrimdışı oksijen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;522719
2015 lerde söfor yan kapıya içerden kilit tusu koymuslar...

spaceback benim araç

nerede tam olarak ben görmedim ?
cam kilit tuşu var .