škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ankara'da yol kenarı otopraklar ücretsiz olacak

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ve nihayetinde bugün sonucu görmüş oldum...

Bugün resmi tatil gibi olmasına, yani trafikteki araç sayısı çok çok az olmasına rağmen ve Necatibey'e 08.35 itibariyle gelmeme rağmen caddenin başından sonuna hiçbir şekilde park yeri bulamadım. Paralıyken daha geç saatlerde bile rahatlıkla yer bulabiliyordum. Tabii bu yorumumdan eski sistemi savunduğum gibi bir sonuç çıkarılmasın, bu sadece bir durum tespitidir...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yahu bu iş eskiden farklı mıydı?

Yine değnekçiler vardı. 3-5 neyse verip giderdik. Vermiim vs diyenlere abi arabanı çizerler, aynasını kırarlar vb tehdit savururlardı.

Sonra kimin aklına geldiyse bu işe birçok ilde belediye el attı. Otopark parası belediyeye gidiyor dendi. Tabii bu belediye ye mi gidiyordu yoksa aynı adamlara mı orası bilinmez.

Şimdi belediye ben bu işten elimi çekiyorum diyor. Eski deynekçiler yeniden çıkacak ortaya

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi Ender'in paylaştığı açıklamalara göre anladığım  şu;
araç parkı için ayrılmış ve özel teşebbüsce işletilen otoparklar dışında para alan değnekçi ''resmi'' olarak yok...
Yol kenarında ''park yapılmaz'' tabelası olmayan yere , belirli bir sürece park edilebiliyor, süre aşımında eski sistem çekiçiler iş başında olup, hem bu şekilde park süresini aşanları ve ''park yapılmaz'' tabelasının kapsadığı yerlerdeki park halindeki arabaları arabaları çekecekler...
Yine de iyi...Bahse konu olan ex-otoparkçılar, 0-15 dakikalık ücretsiz park hakkını da kullandırmıyorlardı, direk ''girişme'' moduna bağlıyorlardı.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulamanın başladığı günden bu yana Necatibey'de sabahın erken saatlerinde dahi tek bir araçlık bir yer bile bulamıyorum...

Eski sistem iyi miydi, savunabilir bir tarafı var mıydı? Hayır...
Peki yeni sistem çözüm sağlıyor mu? Bence yine hayır...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm; her binanın altında, kat, daire, bağımsız bölüm, vs.. sayısı oranında araba kapasiteli kapalı otopark...bu mümkün mü? hayır...
çünkü binalar yapılmış artık...
peki yeni yerleşim mahallerinde böyle birşey var mı? kağıt üzerinde ''evet'', pratikte hayır...
falanca mahalleye kat karşılığı bina yapıyorsunuz, müteahhit, daire başına 35000 törkiş lira otopark parası yatırıyor belediye imar md lüğüne, amaaaaaa....
hani nerde kapalı otopark? maliyet nedeniyle ''diyeti'' ödenmiş olup, kendisi inşa edilmemiş oluyor.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vuran adam, Ulus da  yildirim bayezit caddesi üzerinde bulunan bosna lokantasinin sahibinin oğlu imis diye duydum. Ayni zamanda pavyonlari falan da varmis bildiğin mafya yani. .

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyla ilgili bugün okuduğum bir eleştiri/yorum:
http://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/2015/07/29/gokcek-usulu-cozum
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu "çözüm"ün çözüm olamayacağını yazmıştım daha önce. Üstüne insanlarımızın işgüzarlıkları eklenince durum eskiden de kötü oldu. Necatibey'de eskiden araçlar çapraz park edilirdi, şimdi hiçbir denetim olmadığı için herkes aracını kafasına göre çekiyor, çoğunlukla da paralel ve 10 araç girecek yere 5 araç ancak girebiliyor. Değişiklikten beri 1 gün bile yer bulamadım Necatibey'de...

Akşam Söğütözü Ulusoy'a annemi bırakacağım, orayı da paralı yapmışlardı, bakalım oradaki durum ne olmuş, onu da akşam göreceğim.