škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor Yağı Değişim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;523348
...geçen mini cooper ön takım sökmüşler rotiller lada samara ile aynı malzeme kalitesi farklı olabilir ama birebir aynı yani taksan oluyor...
Zaten kaç tip süspansiyon ve öndüzen geometrisi var ki? Tabii ki birbirlerine benzeyecekler. Bu mantıkla gidilirse, Samara' nın amortisörü de Mini' nin amortisörüne benziyor diye onu mu takmak lazım. Kaldı ki fabrikalarından çıkarken belki de birebir aynı malzeme takılı çıkmış da olabilir zira rotilleri Mini veya Lada üretmiyor, ürettirip fabrikasında da montajını yapıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;523348
Yani aracı alırken alım maliyeti yedek parça fiyatları bakım maliyetleri hepsini araştırıp almışsınız bakım maliyetide sizi yormayacaktır ama 550 tl biraz fazla bu bakımda içerik nedir yani sadece yağ yağ filitresimi benim bakım yaptırdığım serviste ustam 0 km dacia lodgy aldı yağ bakımına 300 küsür para vermiş kendi yapsa 100 lira 2 balata değişmiş yine 350 mi ne vermiş kendi yapsa 50 tl sırf araç garantiden çıkmasın diye mecburen. Arkadaşımda ssang young action sports var fren balatalarına servis 450 lira demiş hyundai statex ile aynı balataymış 70 tl ye almış birgün servisteyim başka bir usta jaguarla geldi lada vega hava filitresi aldı 10 lira jaguarın filitresi lada ile aynıymış kim bilir kaça sattı geçen mini cooper ön takım sökmüşler rotiller lada samara ile aynı malzeme kalitesi farklı olabilir ama birebir aynı yani taksan oluyor. Garanti bazen avantaj bazende dez avantaj.

Yag yag fiktresi hava filtresi genel kontrol bana debilen bu dogusta gercekten cok yag filtre ne kadarki o kadar oara aliniyo

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük firmaların masrafıda büyük olur elbet biryerlerden çıkacak

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523353
Zaten kaç tip süspansiyon ve öndüzen geometrisi var ki? Tabii ki birbirlerine benzeyecekler. Bu mantıkla gidilirse, Samara' nın amortisörü de Mini' nin amortisörüne benziyor diye onu mu takmak lazım. Kaldı ki fabrikalarından çıkarken belki de birebir aynı malzeme takılı çıkmış da olabilir zira rotilleri Mini veya Lada üretmiyor, ürettirip fabrikasında da montajını yapıyor.

Birebir aynıysa takılabilir, aynı amortisör mini servisinde 1000 lira lada servisinde 100 lira ise üreticide aynı ise neden takılmasın. Sokağa atacak parası çok bizim insanımızın birebir aynısı olsun takmaz; gururuna yediremez mini ile ladanın parçasının aynı olmasını o ayrı bir konu...
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2015, 05:11:08 Gönderen: trio »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;523362
Yag yag fiktresi hava filtresi genel kontrol bana debilen bu dogusta gercekten cok yag filtre ne kadarki o kadar oara aliniyo
Yağınızı kendinizin götürmenizi kabul eden bir servisle çalışın derin, zira bakımın en pahalı unsuru bu. Piyasadaki en kalteli yağlardan Mobil tam sentetik bile 4 litresi 90-95-TL civarında. Filtre de serviste en fazla 30-TL'dir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;523378
Yağınızı kendinizin götürmenizi kabul eden bir servisle çalışın derin, zira bakımın en pahalı unsuru bu. Piyasadaki en kalteli yağlardan Mobil tam sentetik bile 4 litresi 90-95-TL civarında. Filtre de serviste en fazla 30-TL'dir.

Yagi disardan kabul etseler cok iyi olur kabul eden bi servis varmi ki oradan bakim yaptiririm illa dogusa gitmek sart degil sonucta yetkili servis birde rapid dsg 1.6 dizele hangi yag konuluyo castrol markasi yaziyo motor yag kapaginda

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;523387
Yagi disardan kabul etseler cok iyi olur kabul eden bi servis varmi ki oradan bakim yaptiririm illa dogusa gitmek sart degil sonucta yetkili servis birde rapid dsg 1.6 dizele hangi yag konuluyo castrol markasi yaziyo motor yag kapaginda
İlla ki vardır; Ankara'daki 2 servisten biri kabul ediyor, diğeri etmiyor mesela. Yerinizde olsam hepsini arar ve sorar, kabul edene giderdim.
Benim aracımda da yanılmıyorsam Shell yazıyor, ancak 90.000 kilometreye kadar sadece 1 kere Shell konuldu. Ardından birkaç bakım Castrol konuldu, uzun süredir ise Mobil 1 koyuyorum. Kısacası onun pek önemi yok, koyduğunuz yağ aracınızın gereksinimlerini karşılasın yeter. Mobil 1 5W 30 Esp Formula tam sentetik yağ kullanıyorum örnek olması açısından.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;523392
İlla ki vardır; Ankara'daki 2 servisten biri kabul ediyor, diğeri etmiyor mesela. Yerinizde olsam hepsini arar ve sorar, kabul edene giderdim.
Benim aracımda da yanılmıyorsam Shell yazıyor, ancak 90.000 kilometreye kadar sadece 1 kere Shell konuldu. Ardından birkaç bakım Castrol konuldu, uzun süredir ise Mobil 1 koyuyorum. Kısacası onun pek önemi yok, koyduğunuz yağ aracınızın gereksinimlerini karşılasın yeter. Mobil 1 5W 30 Esp Formula tam sentetik yağ kullanıyorum örnek olması açısından.

Mobil castrole göre daha başarılı yağ ben motul kullanıyorum 5/40 tam sentetik motul koymasam kesinlikle mobil koyarım castrol listeme giremez süper sizi yakaladığım iyi oldu hem shell hem castrol hem mobil esp kullanmışsınız en memnun kaldığınız yağ hangisi oldu?