škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Depo Sesine Skoda Türkiye Cevabı ve Nikelaj Uygulamaları

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;523758
Kamyonun altına girince hava yastığı açılsa ne olacak ki?

Bu soruyu ciddi mi soruyorsunuz şaka mı kafanızı direksiyon simidi yada ön cam yerine hava yastığına çarparsınız mercedes gibi bir arabada diz hava yastığı ve yan perde hava yastıklarıda var kafanız ve dizleriniz kırılmaz en azından zaten kurtarmayacak bare hava yastıklarının maliyeti çıkmasın diye öyle ayarlamış olabilirler
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 22:43:59 Gönderen: trio »

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu kamyonun altına girmişsin daha ne havayastığı? Açılsa ne olacak orda, o havayastığı kurtaracak mı seni? Geçen sene TEM'de Bmw E90, TEM'de GERİ GERİ GELEN TIR'ın altına girmişti, tüm hava yastıkları açılmış olsa bile sonuç ortada, videosu ekliyorum...
https://www.youtube.com/watch?v=-pxppg7RyKI

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;523756
Dalgakıranı kaldırınca yanan bir otomobilin benzin deposu patlamıyormuymuş ?
Türk zihniyetine gelince haklısınız 2015 yılında hala araba yapamayıp elalemin arabalarına laf söyletmeyen zihniyetin adıdır.
Geçenlerde sikayetvar.com da gördüm mercedesle kamyonun altına girmişler 10 airbag den 1 tanesi bile açılmamış neredeyse ölüyorlarmış mühendis efendiler bir açıklama yapamamışlar ama pardon Almanlar yapmış arabayı bir hataları olamaz 100 le kaza yapmışlar hata kazayı yapanda 200 le yapmalılardı kullanıcı hatası.

Tamam siz haklısınız, polemiğe girmek istemiyorum, elalemin arabasına laf söyletmemekle ne alakası var? Her zaman doğruya doğru demek lazım, sizin kendi görüşünüz budur bir şey diyemem... Araçlar da bu dalgakıran vs gibi uygulamalar yapılırken aylarca, yıllarca AR-GE çalışmaları yapılarak karar veriliyor, siz forumda kendi fikrinizce yanlış olduğunu söylüyorsunuz :) Tamam haklısınız...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;523759
Bu soruyu ciddi mi soruyorsunuz şaka mı kafanızı direksiyon simidi yada ön cam yerine hava yastığına çarparsınız mercedes gibi bir arabada diz hava yastığı ve yan perde hava yastıklarıda var kafanız ve dizleriniz kırılmaz en azından zaten kurtarmayacak bare hava yastıklarının maliyeti çıkmasın diye öyle ayarlamış olabilirler
Evet ciddi soruyorum. Kamyonun, tırın altına girince bi balon mu kurtaracak ezilmekten? Zaten video da paylaşılmış, orada da görüyoruz.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haklılıkla bir alakası yok her kazanın oluş şekli ve şiddeti aynı olamaz videoyu izledim Allah korusun benim bahsettiğim kaza bu boyutta olmamış sanırım sağ kurtulmuşlar ama bir dizi beyin ameliyatı geçirmek zorunda kalmışlar adam kendi yazmış hava yastıkları açılsa böyle olmazdı diye. Sonuçta devamlı duyuyoruz açılmayan hava yastıklarını çoğu zaman araçları incelemeye dahi almıyorlar.

Ayrıca avrupada tır dorselerinin altında aşağıdaki çarpışma testindeki videodaki metal elkemeler zorunlu kaza olunca araçlar dorsenin altına girmesin diye bizde insan hayatına verilen değer malum. Sizin videosunu paylaşmış olduğunuz tırın dorsesinde bu güvenlik önlemi olsaydı bmv gibi kalitesi tartışılamayacak bir araçtan o insanlar belkide sağ çıkabilir bugün hayatta olabilirlerdi.

http://youtu.be/4dHo8blskI8
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2015, 08:31:41 Gönderen: trio »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde kamyonlar damperi kapatmadan gidiyorlar hangi güvenlikten bahsediyoruz? :)

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;523705
Bende bu ses gelmiyor daha öncede dediğim gibi. Ama sebep çok saçma geldi. Kaza anında depo patladı araba havaya uçtu diye bir şey duymadım ben hiç. Kaldı ki;
Mythbusters'ın bir bölümünde keleşlerle yakıt deposunu tarayıp filmlerde ki sahneler gerçek mi diye deniyorlardı. Delik deşik ettiler yakıt deposunun orayı ama patlama falan olmadı :)

o bölümü bende izledim :) Şu konuda benim bi görüşüm var bu aracı tasarlayan üreten adam çok üst düzey mühendisler bizim ülkemizdeki gibi değil dalga kıranı çıkartıp aracı ucuzlatmayada gitsen araçta tık ses olmaması için elinden geleni yapması gerek. Üst cevaplarda bi arkadaşın bahsettiği şey mantıklı geldi bana üreticiler aracı böyle üretiyor tüketicilerde bunu kabullendi mi sonuç ; bagajda bidonla gezilir. Herkesin kendi fikri tabi buda benim.

Çevrimdışı jerkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;523087
Depodan ses gelmesi kronik bir problem değil, artık çoğu marka depolarında dalga kıran kullanmıyor, özellikle vag grubunda hiçbir araçta dalga kıran yok, Skoda Tr size en mantıklı cevabı vermiş, dalga kıranı kaldırmak aracın kalitesini niye azaltsın? Audi'nin tüm modellerinde de kullanılmıyor, kalitesiz araçlar mı?
Krom uygulamalarını ben beğenmiyorum, siz yakıştırıyorsanız sorun yok, güle güle kullanın...

Ben passatta böyle bir ses duymadım. O da vag  grubunda. İnşallah yeni süperblerde de duyulmaz.