škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Depo Sesine Skoda Türkiye Cevabı ve Nikelaj Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medipol;523256
Teşekkür ederim, TDI logosu maalesef yoktu yetkili servisten temin ettim.
Kapıdaki çıtalar 70 liraya titiz nikelajdan, ön ve arkada yer alan nikelajların tamamı da 65 liraya çapa da bulunan yalçın otoda yaptırdım.

Teşekkür ederim adresi veya telefonu varsa paylaşırmısınız

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bagajdaki çıta güzel olmuş, tek sırıtan kısım yazılar çıtayla bitişik gibi olmuş bir boyacıda o yazıları kibarca söktürüp 1cm kadar yukarı aldırmak lazım

Çevrimdışı medipol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;523202
yapı marketlerde ısıya dayanıklı boyalar var +-20 tl civarı, jantı söküp kağıt bantla maskeleyip kendiniz yapabilirsiniz

Alıntı yapılan: mcanerol;523137
Hocam bilmedigim icin soruyorum kaliper boyamayi nerde yaptirdiniz ve maliyeti ne oldu size ?

Aynen öyle bana da 20 lira gibi bir maliyeti oldu. Serviste tanıdık vardı lastikleri ona söktürüp boyama işlemini tamamladım. Ancak dışarıda genellikle lastik başına sökmek için 15 lira gibi bir tutar istiyorlar

Çevrimdışı medipol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihanselvi;523333
Teşekkür ederim adresi veya telefonu varsa paylaşırmısınız

Cihan Bey,

Titizaksesuar için direk dükkana gidecekseniz allah yardımcınız olsun bulmak gerçekten çok zor sitedeki telefon numarasından destek almanızı tavsiye ederim, ara sokakta kalan çok küçük ve eski bir dükkan.

Çapada yer alan yalçın otonunda adresi ve telefonu maalesef yok. Ancak cerrahpaşa hastanesine giderken ilk sağda göreceksiniz.

Çevrimdışı medipol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytuggungor;523221
Merhaba ellerinize sağlık çok güzel olmuş.

Arka tamponda ve ön tamponda kaç mm lik bant kullandınız onu belirtebilirmisiniz? Ayrıca direk yapıştırdınızmı yoksa ısıtarakmı yapıştırdınız?

Yan çıtaları nereden aldınız onuda belirtebilirmisiniz.

Aytuğ Bey,

İnanın kaç mm lik bant kullandıklarını bilmiyorum. Deneme yanılma yöntemiyle epeyce bir uğraştı. Yapıştırma ve ısıtarak yapıldığında çıkacağını düşünüyorum, benimkiler bali ile sabitlendi.

Çevrimdışı Cihanselvi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medipol;523430
Cihan Bey,

Titizaksesuar için direk dükkana gidecekseniz allah yardımcınız olsun bulmak gerçekten çok zor sitedeki telefon numarasından destek almanızı tavsiye ederim, ara sokakta kalan çok küçük ve eski bir dükkan.

Çapada yer alan yalçın otonunda adresi ve telefonu maalesef yok. Ancak cerrahpaşa hastanesine giderken ilk sağda göreceksiniz.

Teşekür ederim Harun bey Sağolun ben Anadolu yakasındayım fırsat bulursam bende aracıma yaptırmayı düşünüyorum sizin aracınızda çok güzel durmuş ayrı bir hava katmış bence

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız güzel olmuş iyi günlerde kullanın
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 09:00:03 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dalga sesinin neresi normal tüketiciler herşeye normal dedikçe adamlar dahada parçadan kısıyor skoda da yok opelde toyotada yok haa o zaman daha da normal tabi. Yarım bidon suyu arabanın arka koltuğuna koyup emniyet kemeri ile bağlayıp gezin normal mi anlarız bazen pet şişedeki suyu bile yarım bırakınca ses yapıyor insan ona bile sinir oluyor. Burada normal olan tek şey üreticinin yaptığı her maliyet düşürme işleminin kabullenilmesi sonucu yaşananların hakediliyor olması.... Koskoca mühendislerden daha mı iyi bileceğiz güvenliğimiz için kaldırmış adamlar kazada depo falan patlar kaç depo patlamışsa bugüne kadar marka farketmez araçlardaki kalite artacağına çalma başladı 80 bin tl lik arabada trim sesimi olur. Ama tabi şöyle bir yanılgıyada düşüyoruz, buda hakettiğimiz bir sorun; araba 35-40 lira ama anahtar teslim hali 80.000 tl aslında 80.000 tl lik bir araba değil 13000€ luk bir araba. Bence Fabia I Fabia III ten daha kaliteli hatta vw polodanda daha kaliteli yanyana getirip inceleyin kapılara bakın torpidoya bakın objektif olun sizde hak vereceksiniz octavianın 2008 2011 modelleri bir önceki kasası daha kaliteli daha bir karakteri var aracın şuan fabia da aynı rapidde aynı octavia da aynı neredeyse superb de aynı donanım evet farklı ama hep aynı şeye bakıyorum sanki, her modelin kendi ruhu vardı eskiden.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 09:33:42 Gönderen: trio »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu ses gelmiyor daha öncede dediğim gibi. Ama sebep çok saçma geldi. Kaza anında depo patladı araba havaya uçtu diye bir şey duymadım ben hiç. Kaldı ki;
Mythbusters'ın bir bölümünde keleşlerle yakıt deposunu tarayıp filmlerde ki sahneler gerçek mi diye deniyorlardı. Delik deşik ettiler yakıt deposunun orayı ama patlama falan olmadı :)

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;523705
Bende bu ses gelmiyor daha öncede dediğim gibi. Ama sebep çok saçma geldi. Kaza anında depo patladı araba havaya uçtu diye bir şey duymadım ben hiç. Kaldı ki;
Mythbusters'ın bir bölümünde keleşlerle yakıt deposunu tarayıp filmlerde ki sahneler gerçek mi diye deniyorlardı. Delik deşik ettiler yakıt deposunun orayı ama patlama falan olmadı :)

Dizel araçlarda zaten depoya çakmak çaksanız dahi patlamaz. mazot öyle benzin gibi, lpg gibi patlayıcı değildir.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok sorunun diğer markalarda da olması olayın sorun olmadığı değil hepsinin birden çözemediği anlamına gelir sorunları normalmiş gibi karşılamamak lazım zaten birçok farklı marka aynı çatı altında buluştu aynı sorunların farklı markalarda da görülmesinin başlıca sebebi bu şanZımanda sorun varsa farlı markalar aynı şanzıman üreticisinin malını kullanıyor bu durumda da tüketici bak skoda da var vw dede var toyotada da var demek ki normal diyor trajıkomik bir durum bu yada söyle örnek vereyim, bir bilgisayar alırız ilk başta güncel oyunları oynar sonra ekran kartı yetmez çünkü oyun üreticilerini ekran kartı yada işlemci üreticileri besler adamlar öyle oyunlar yaparki yeni ekran kartı almak zorunda kalırız otomobil üreticilerinin de ortak hareket etmediklerini nereden bilelim hepsi birden depodaki dalga kıranı kaldırır bizde aa bak ondada yok bunda da yok demek ki normal deriz dediğim gibi bir çoğu zaten aynı çatı altında toplanmış markalar bu sorunlardan dolayı satışlar düşse düzeltirler ama bizim insanımızda marka takıntısı oldukça düzelmez emin olun avrupada ki versiyonlarda böyle olmayan şeyler vardır ayrıca Türkiye de vergiler yüksek olduğu için distribitör firmalar bazı özelliklerin kaldırılmasını kendileri talep ediyorlar ki piyasada rekabet edebilsinler herşey de sadece fabrikanın suçu değil...
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 13:00:20 Gönderen: trio »

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben bu soruyu daha once de sormustum da tam anlasamadik. Ozellikle on cita yerine uyguladiginiz islem u seklinde mi? Yoksa sadece mevcut plastik citanin ustune mi yapistirdiniz? Ozellikle on citanin cok yakin bir fotografini gorebilir miyiz?

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;523695
Dalga sesinin neresi normal tüketiciler herşeye normal dedikçe adamlar dahada parçadan kısıyor skoda da yok opelde toyotada yok haa o zaman daha da normal tabi. Yarım bidon suyu arabanın arka koltuğuna koyup emniyet kemeri ile bağlayıp gezin normal mi anlarız bazen pet şişedeki suyu bile yarım bırakınca ses yapıyor insan ona bile sinir oluyor. Burada normal olan tek şey üreticinin yaptığı her maliyet düşürme işleminin kabullenilmesi sonucu yaşananların hakediliyor olması.... Koskoca mühendislerden daha mı iyi bileceğiz güvenliğimiz için kaldırmış adamlar kazada depo falan patlar kaç depo patlamışsa bugüne kadar marka farketmez araçlardaki kalite artacağına çalma başladı 80 bin tl lik arabada trim sesimi olur. Ama tabi şöyle bir yanılgıyada düşüyoruz, buda hakettiğimiz bir sorun; araba 35-40 lira ama anahtar teslim hali 80.000 tl aslında 80.000 tl lik bir araba değil 13000€ luk bir araba. Bence Fabia I Fabia III ten daha kaliteli hatta vw polodanda daha kaliteli yanyana getirip inceleyin kapılara bakın torpidoya bakın objektif olun sizde hak vereceksiniz octavianın 2008 2011 modelleri bir önceki kasası daha kaliteli daha bir karakteri var aracın şuan fabia da aynı rapidde aynı octavia da aynı neredeyse superb de aynı donanım evet farklı ama hep aynı şeye bakıyorum sanki, her modelin kendi ruhu vardı eskiden.

Artık hemen hemen hiçbir marka depolar da dalgakıran kullanmıyor, Audi, Bmw, Mercedes gibi premiumlar bile kullanmıyor, mühendisler bunun kaza anında zarar getirdiğini onlarca test ile açıklamış, ama sizin cevaba bakın, kaç depo patlamış? Klasik türk zihniyeti, "ne olacak"...  He ne olabilir di, dalgakıran olmaz ama yalıtım daha iyi olabilirdi, doğrudur Skoda'nın bu yalıtım konusuna biraz daha eğilmesi gerekir, gerçi bende A7 Octavia kullanıyorum daha hiç kulağıma gelmedi dalgalanma sesi...

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dalgakıranı kaldırınca yanan bir otomobilin benzin deposu patlamıyormuymuş ?
Türk zihniyetine gelince haklısınız 2015 yılında hala araba yapamayıp elalemin arabalarına laf söyletmeyen zihniyetin adıdır.
Geçenlerde sikayetvar.com da gördüm mercedesle kamyonun altına girmişler 10 airbag den 1 tanesi bile açılmamış neredeyse ölüyorlarmış mühendis efendiler bir açıklama yapamamışlar ama pardon Almanlar yapmış arabayı bir hataları olamaz 100 le kaza yapmışlar hata kazayı yapanda 200 le yapmalılardı kullanıcı hatası.
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2015, 22:36:53 Gönderen: trio »