škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Renault devrim yaratacak...

dgn · 17 · 6585

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renault, 2011 yılının ilk yarısından itibaren Fluence Z.E. Konsept ile podyuma çıkardığı Fluence'ın elektrikli versiyonunu Türkiye'de, Bursa'da Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında üretecek.
Ayrıca Renault, Yeni Megane HB'in müşteri taleplerine cevap verebilmek üzere ikinci üretim üssü olarak Oyak Renault Otomobil Fabrikalarını seçti.

Renault'nun, Türkiye'deki faaliyetlerinin 40.yılı dolayısıyla düzenlenen sohbet toplantısında konuşan Renault'nun Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Patrick Pelata, Fluence'ın elektrikli versiyonunun ve Yeni Megane Hatchback üretiminin bir kısmının Türkiye'de, Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Pelata, şunları kaydetti:
“Oyak Renault, kuruluşundan bu yana 15 farklı model üretti ve yıllar içerisinde özellikle Renault ürün gamının merkezinde yer alan orta boy kompakt modellerin üretiminde uzmanlaştı. Oyak Renault, kalite-maliyet-süre performanslarıyla mükemmel bir konumda yer alıyor. Türkiye'de Oyak Grubu ile sürdürdüğümüz ilkler, başarılarla dolu 40. yılımızda elektrikli Fluence'ın Bursa'da üretileceğini açıklayarak Türkiye'ye, ortaklığımıza ve geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha ispatlıyoruz.

Sürdürülebilir ulaşım hedefinin bilincinde olan Renault, 2011 yılından itibaren eksiksiz bir sıfır salımlı elektrikli araçlar gamını seri olarak üretip uygun fiyatlarla ticarileştirme konusunda kararlılıkla ilerliyor ve Oyak Renault Otomobil Fabrikaları bu iddialı hedefimizin gerçekleşmesinde çok önemli bir rol üstlenecek.”
fotolar:http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=28403&rid=2

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Megan II de çamurluklar plastikti, bunda tamamen plastik olur artık :kiki:

Şaka bir yana renö ne zaman devrim yaratmış ki şimdi yapacak bu işi ? :hanz:

Opel Ampera diyorum GM grubundan şimdilik ve köşeme çekiliyorum :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ampera mı? :D

tamam olmuş, bu elektrikli. kaç amper? (ııyyyy :()

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
elektrikle çalıstıgı idda edilen araca benzin deposu çift eksoz görünce şaşırdım hadi melez olsun kalkış için çift eksoz hayra alamet değil :kiki:

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
pardon bu benzinli versiyonuymuş .elektrikli araçlar ülkeme aman gelemsin elektrik fiyatlarına %1500 zamda 1 sene geçmeden gelir :S:S

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hotrain;47957
pardon bu benzinli versiyonuymuş .elektrikli araçlar ülkeme aman gelemsin elektrik fiyatlarına %1500 zamda 1 sene geçmeden gelir :S:S

muhtemelen bir benzinli ve bir elektrik motoru olur, kendi kendini şarj eder, evden uzatma çekmenize gerek yok :++: :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;47968
http://www.traraba.com/2009/yenilendi-elektrikli-opel-ampera-2011/

Yine sokuşturdun araya opeli :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya opelden hep örnek vermemin nedeni opele ilgi duymamın yanında GM yeniliklerini devamlı takip ediyorum.

Ancak yapılmış olanı, tekrar yapıp, höyt biz yaptık huh ha dev adaaaam nidalarıyla çıkılınca ortaya iflit oluyorum kardeşim. :) VAG'ın electrikislisisi varsa onu da sen sıkıştırıver (hadi skodayı geçtim :) )

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;48016
Ya opelden hep örnek vermemin nedeni opele ilgi duymamın yanında GM yeniliklerini devamlı takip ediyorum.

Ancak yapılmış olanı, tekrar yapıp, höyt biz yaptık huh ha dev adaaaam nidalarıyla çıkılınca ortaya iflit oluyorum kardeşim. :) VAG'ın electrikislisisi varsa onu da sen sıkıştırıver (hadi skodayı geçtim :) )

Vardı bişeyler ama aklıma gelmedi şu an..:) VAG şu anda 0.8 lt TSI 70 beygirlik motorla uğraşıyor elektrikli kadar ekonomik olacakmış :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki o kadar hızlı olabilecek mi? :kiki:

Sen uğraşma ben buldum VAG electricity :)

http://e-volks.com/about.html

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;47941
Megan II de çamurluklar plastikti, bunda tamamen plastik olur artık :kiki:

Şaka bir yana renö ne zaman devrim yaratmış ki şimdi yapacak bu işi ? :hanz:

Opel Ampera diyorum GM grubundan şimdilik ve köşeme çekiliyorum :D
Çamurlukların plastik olmasının kötü bir tarafı yok aksine avantajlı olduğu tarafları var.

Sac çamurluk ufak bir darbeyle içe göçebilirken ve üstüne işlem yapılması gerekirken plastik çamurluk esnekliği sayesinde absorbe edebiliyor.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ah bir de rengi atıp da arabayı zaman içinde ruhsata Gökkuşağı olarak eklenmek zorunda hissettirmese :D

Puglarda da plastik var.Biraz fransızlık seziyorum bu işin içinde :kiki:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
babamların işyerinde bi sybol resmen çift renk olmuştu:D

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;47959
muhtemelen bir benzinli ve bir elektrik motoru olur, kendi kendini şarj eder, evden uzatma çekmenize gerek yok :++: :++:

Uzatma çekmeye ne gerek var. Yollara elektrik hattı çekip araçlara sayaç koyarız. Gezici abonelik diye bir sistem geliştirilir. Tek sorun sayaç okuma onuda muayeneyi 2 yıldan 1 aya indirdik mi sorun kalmaz.:kiki: